Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2012 spalio 4d. 12:23

Naujame name šeimą užklupo paslaptingos ligos

Namas
Fotolia nuotr. / Namas

Visą gyvenimą svajojate apie jaukius ir šviesius namus, žalią pievelę, kurioje lakstys ir žais mažyliai... Tačiau realybė kartais gali būti tiesiog siaubinga. Tai patyrė jauna amerikiečių Hankinsų šeima.

Ši istorija dar kartą įrodo, kad prieš įsigyjant nekilnojamąjį turtą reikia būti itin atidiems. Namas, iš kurio savininkų buvo atimtos nuosavybės teisės, buvo suremontuotas ir nudažytas, todėl Hankinsų šeimai pasirodė labai patrauklus variantas. Be to, jo kaina buvo tik 36 tūkstančiai JAV dolerių, tad laimingi naujakuriai net nesvarstydami džiaugsmingai įsikūrė mažame Klamath Falls miestelyje, Oregone. Ir tada prasidėjo keisti dalykai...

„Mes pasakėme sau, kad šiam namui išties reikia meilės, tačiau tai neblogas pasirinkimas, tiesa, negalvojome, kad šis pasirinkimas toks nuodingas“, – žiniasklaidai pasakojo šeima. Vos persikėlus į naująjį namą Beth Hankins sutriko kvėpavimas, o jos vyrui Jonathanui pradėjo kraujuoti nosis ir apniko didžiuliai galvos skausmai. Ligos neaplenkė ir jų sūnaus Ezros, kuriam buvo vos dveji metukai – jam burnoje atsivėrė žaizdos. „Mūsų vaikas netgi negalėjo išgerti vandens – jam taip skaudėjo“, – sakė Jonathanas. Jie iškart kreipėsi į gydytojus ir ėmė ieškoti negalavimų priežasčių. Įsigilinus į situaciją, paaiškėjo, kad dėl to kaltas... namas. Galiausiai šeima sužinojo, kad anksčiau naujajame jų name buvo metamfetamino laboratorija. Atlikus tyrimus paaiškėjo, kad užterštumo lygis Hankinsų namuose net 80 kartų viršija visas leistinas normas.

Pasirodo, tokių pavojingų namų Amerikoje yra gana daug. Kuriami netgi specialūs tinklapiai, kuriuose teikiama informacija apie nuodingus namus ir dalijamasi patarimais, kaip jų išvengti. Tokius namus tiriančios kompanijos „Meth Lab Cleanup“ specialistas Joe Mazzuca teigia, kad JAV aptinkama tūkstančiai namų, kurie buvo naudojami kaip narkotikų laboratorijos. „Mes sulaukiame visokių istorijų iš žmonių, kurie gyvena ar gyveno tokiuose namuose. Neseniai skambino tėtis, kuris po dviejų metų gyvenimo tokiuose namuose, palaidojo savo dukrą...“, - pasakojo J. Mazzuca.

Hankinsų šeima sakosi, negalinti patikėti, kad namai gali šitaip susargdinti. Nors kaip rodo JAV gydytojų praktika, tokius namus įsigyja ne taip jau mažai žmonių, susigundžiusių nedidele kaina, ir ilgai neįtaria, kokioje aplinkoje gyvena. Įdomu, kiek Lietuvoje galėtų būti namų, kuriuose žmonės serga, nė nenutuokdami tikrojo negalavimo šaltinio...

Apie „narkotinius“ namus

Metamfetamino laboratorijos-namai – tai nusikalstami metamfetamino fabrikėliai. Jis gali būti gaminamas bet kur – rūsyje, virtuvėje ar kitoje patalpoje. Pagrindinė bėda ta, kad jo gaminimo metu išsiskiria pavojingos atliekos, ilgai išliekančios namuose, net ir išmontavus ar perkėlus laboratoriją. Vienam svarui (svaras – apie 0,5 kg) metamfetamino pagaminti išskiria 5-6 svarai nuodingų medžiagų, kurios patenka į vandentiekio ir kanalizacijos, ventiliacijos sistemą, taip pat teršia aplinką bei nusėda ant sienų, grindų, lubų, todėl gali negrįžtamai paveikti žmogaus sveikatą. Be to, tokius nuodingus namus yra itin sudėtinga ir labai brangu išvalyti,kad vėl būtų galimybė juose saugiai apsigyventi.
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką