Dabar populiaru
Publikuota: 2019 birželio 18d. 09:39

Nė dienos be gamtos negalinti Monika Linkytė: „Ypatingi piknikai tie, kuriuose kartais būnu viena“

Monika Linkytė
D. Jakštaitės nuotr. / Monika Linkytė

Šiandien, birželio 18-ąją, visame pasaulyje minima Tarptautinė pikniko diena. Švęsti ją ar ne, žinoma, individualu, tačiau šiltuoju metų laiku atsispirti skaniai popietei gamtoje yra itin sunku. Juk visi sutiks, kad lauke valgomas maistas kur kas skanesnis, o jei kompaniją palaiko geri bičiuliai – puiki nuotaika ir įspūdžiai garantuoti. Šiai minčiai antrina ir garsi šalies atlikėja Monika Linkytė, kuri valgyti gamtoje mėgsta beveik taip pat kaip ir dainuoti.

Piknikų kultūra pasaulį užkrėtė prancūzai

Dar XVII a. įsitvirtinęs terminas „piknikas“ įsivyravo ne kur kitur, o gero maisto mylėtojų šalyje – Prancūzijoje. Kaip ir dabar, taip ir anuomet ši pramoga buvo apibūdinama kaip valgymas žalioje zonoje ar kur atokiau nuo miesto. Ypatingai piknikui tinkančios vietos visais laikais buvo ir tebėra laikomi gražios gamtos apsupti plotai: paežerės, paplūdimiai, parkai ar pievelės.

Piknikai yra mėgstami įvairiose pasaulio šalyse, tiesa, jų stilius gali skirtis. Pavyzdžiui, tolimojoje Japonijoje iškyloms gamtoje dažniausiai skiriamas laikas, kai žydi sakuros. Tuomet vietos gyventojai mėgsta įsitaisyti po svyrančiomis nuo žiedų medžių šakomis, o šalia jų savo vietą būtinai atranda įvairūs lengvi užkandžiai, arbata ar kiti gėrimai. Užkietėjusių piknikautojų titulo verti ir amerikiečiai. Ypač dideles iškylas pastarieji rengia liepos 4-ąją, minint Nepriklausomybės dieną. Tuomet kone kiekviena amerikiečių šeima ne tik rengia, bet ir varžosi tarpusavyje: kas pagamins įmantresnius dešrainius, iškeps gardesnę mėsą, atras unikaliausią naminio limonado receptą. Anksčiau minėtiems prancūzams ar italams piknikas yra tarsi atskira meno forma, leidžianti mėgautis skaniausiais duonos gaminiais, užtepėlėmis, paštetais, jūros gėrybėmis ir gero vyno taure.

D. Jakštaitės nuotr./Monika Linkytė
D. Jakštaitės nuotr./Monika Linkytė

Iškylos gamtoje – nuo pat vaikystės

Gilias pikniko tradicijas taip pat turi Skandinavijos šalys, Didžioji Britanija. Būtent apie pastarąją daugiau papasakoti sutiko atlikėja Monika Linkytė, pastaruosius metus gyvenanti tarp Anglijos ir Lietuvos. Mergina prisipažįsta, jog piknikų kultūra joje įsišaknijusi nuo vaikystės: „Kai buvau 2–3 metų amžiaus, su tėvais dažnai piknikaudavome parke. Vėliau piknikų gyvenime sumažėjo, bet iškylaujant esu šventusi daugybę savo gimtadienių. Esu gimusi vasaros pradžioje, tad tai puikus metas piknikams.“

Atvykusi mokytis į Londoną, Monika savo įpročių neatsisakė. „Kadangi su broliu ir jo drauge mėgstame savaitgaliais užkandžiauti Londono parke, esančiame šalia mūsų namų, toks buvimas lauke man gan įprastas. Galiu greitai susiorganizuoti didelį ir ypatingą pikniką, su visais savo draugais, stalo žaidimais ir rimta vakariene. Ypatingi piknikai man ir tie, kuriuose kartais būnu viena – tas kavos puodelis su gera knyga man yra tikra dovana sau“, – teigia atlikėja.

Anot jos, Anglijoje piknikai – itin populiari laisvalaikio veikla. „Tik atšilus orams visi Londono parkai būna nusėti žmonių. Savaitgaliais, kai gražus oras, kai kuriuose parkuose net sunku rasti vietą, kur prisėsti. Ir čia, atrodo, žmonės švenčia viską: nuo draugų susibūrimų, šeimyniškų iškylų, gimtadienių iki pirmų pasimatymų“, – su užsidegimu pasakoja Monika.

D. Jakštaitės nuotr./Monika Linkytė
D. Jakštaitės nuotr./Monika Linkytė

Mėgsta pasiduoti akimirkos žavesiui

Nuo iš anksto surikiuoto dienos plano kartais atitrūkti mėgstanti Monika prisipažįsta, kad tai puiki proga pabūti su savimi. „Galiu planuoti atsakyti svarbius mail’us, bet jei tą akimirką pasirodys, kad norisi išgerti kavos puodelį parke su ledais, aš taip ir padarysiu. Kartais labai gera save palepinti ir pasakyti sau, kad pasaulis toliau sukasi, kol aš čia mėginu sukurti tobulą dainą, tobulai išlaikyti egzaminus ar tobulai pasiruošti koncertams. Kavos puodelis, greit namuose suteptas ir į kuprinę įsimestas sumuštinis, ledai ar keli vaisiai kartais sugrąžina „ant žemės” ir primena, kad visa laimė yra dabar, kai sėdžiu parke ir užkandžiauju, stebiu dangų, o šone būrelis vaikų žaidžia gaudynes.“

Minint Tarptautinę pikniko dieną, atlikėja siūlo visiems atrasti daugiau laiko ir piknikus gamtoje rengti ne kartą metuose, o kaip įmanoma dažniau. Šįkart ji jungiasi prie prekybos tinklo IKI inicijuojamos kampanijos „Visi į lauką!“, kuria siekiama skatinti žmones mėgautis gryno oro malonumais bei atrasti valgymo lauke džiaugsmą.

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką