Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2016 09 25, 13:00

Negalia jiems nesutrukdė sužibėti: akla bėgikė, paralyžiuotas atradėjas

Rugsėjo 25-oji – Pasaulinė kurčiųjų diena. Ta proga siūlome susipažinti su keliomis istorijomis garsių žmonių, kuriems neįgalumas nebuvo kliūtis siekti svajonių ir gyventi visavertį gyvenimą, kurti, mylėti, nugalėti.
Stephenas Hawkingas
Stephenas Hawkingas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Akla bėgikė

Devynerių Marla Runyan visiškai apako. Jos aklumo priežastis buvo Stargardto sindromas. Tačiau Marla nenuleido rankų ir tris kartus iškovojo nacionalinės čempionės titulą moterų 5 000 metrų bėgimo rungtyje. O 1992 metais parolimpinėse žaidynėse laimėjo keturis aukso medalius. 2000-aisiais tapo pirmąja akla bėgike, dalyvavusia Sidnėjaus olimpinėse žaidynėse.

Vida Press nuotr./Bėgikė Marla Runyan
Vida Press nuotr./Bėgikė Marla Runyan

47-erių metų čempionei priklauso daugybė titulų ir rekordų tiek trumpų, tiek ilgų nuotolių, maratonų bėgimo varžybose. 1969 metų sausio 4-ąją pasaulį išvydusi amerikietė yra baigusi San Diego (Kalifornija) universitetą. Likimas garsiai sportininkei nepašykštėjo ir asmeninės laimės. 2002 metais ji ištekėjo ir sukūrė šeimą su savo treneriu Mattu Lonerganu, o po trejų metų porai gimė dukra Anna Lee Runyan Lonergan.

Marlai optimizmo ir užsispyrimo galima tik pavydėti. Prieš penkiolika metų jos išleista autobiogafija „Finišo linijos nėra: mano gyvenimas toks, kokį aš matau“, buvo viena perkamiausių JAV. Atletės gyvenimas daugeliui tapo kelrode žvaigžde.

TAIP PAT SKAITYKITE: Evangelistas be galūnių N.Vujičičius: „Jei stebuklas tavo gyvenime neįvyko, tuo stebuklu gali tapti pats“

Paralyžiuotas atradėjas

„Scanpix“/„PA Wire“/„Press Association Images“ nuotr./Stephenas Hawkingas
„Scanpix“/„PA Wire“/„Press Association Images“ nuotr./Stephenas Hawkingas

Stephenas Hawkingas – vienas žymiausių pasaulio fizikų ir matematikų, tituluojamas geriausiu mokslininku po Alberto Einsteino. Ir visa tai jis sugebėjo pasiekti prikaustytas prie neįgaliojo vežimėlio.

21-ų vyrui buvo diagnozuota amiotrofinė sklerozė (Amyotrophic lateral sclerosis, ALS). Jo kūnas beveik visas paralyžiuotas, judėti ir kalbėti S. Hawkingas gali tik dėl kompiuterio ir specialaus vežimėlio, tačiau genijaus kurtos „Didžiojo sprogimo“ ir „Juodosios skylės“ teorijos pribloškė visą pasaulį.

Viena žymiausių jo knygų „Trumpa laiko istorija“ bestseleriu buvo įspūdingai ilgą laiką – 237 savaites! Sunkia liga, nuo kurios įprastai mirštama per trejus penkerius metus, sergantis Kembridžo universiteto profesorius nė nesirengia išeiti į užtarnautą poilsį – 74-erių Stephenas tęsia tyrinėjimus, rašo straipsnius ir knygas.

Vyras turi tris vaikus, jų susilaukė su pirmąja žmona Jane. Po 26-erių santuokos metų pora išsiskyrė. Antrąja jo gyvenimo drauge ir teisėta žmona 1995-aisiais tapo slaugė Elaine Mason. Vestuvių dieną Stepheas džiaugėsi, kad veda moterį, kurią myli. Deja, 2006 metais jų santuoka tyliai nutrūko. Sklido kalbos, kad vyras buvo izoliuotas ir netgi galėjo patirti žmonos smurtą. Įdomus mokslininko gyvenimas įamžintas juostoje „Visko teorija“ (2016).

Plačiau apie garsius, daug pasiekusius žmones, kuriems negalia nesutrukdė siekti svajonių, skaitykite 38-ajame „Ji“ numeryje!

Redakcijos archyvo nuotr./Žurnalas „Ji“ (38 nr.)
Redakcijos archyvo nuotr./Žurnalas „Ji“ (38 nr.)

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Žurnalas „JI“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką