Dabar populiaru
Publikuota: 2020 gegužės 22d. 16:54

Neleiskite savo ausims būti kurčioms. Jūsų klausa nusipelnė gerų ausinių

Mergina su ausinėmis
Daniela Mota nuotr./ Unsplash nuotr. / Mergina su ausinėmis

Kiekvienas turime mėgstamus garsus. Ir dažnai turime mėgstamus organizuotus garsus. Taip, organizuotus ir sudėliotus būtent į tą kūrinį, kurio galima klausytis nepaleidžiant piršto nuo pakartojimo mygtuko. Ir kartais gali stebinti aplinkinių nenoras klausytis tos pačios dainos 15-ą kartą. Hmm.

Kartais turime ir quilty pleasure dainų, kurias slepiame nuo išlavinto draugų skonio. Nes išlavintas techno kokybės pojūtis ir skonis nepasiduoda slaptam poreikiui įsijungti tą seną seną ir negerą negerą popso gabaliuką, kuris kvepia vaikyste prie suaugusiųjų šventinio stalo. Taigi, aplinkinių pageidavimu ir patys to norėdami vis dažniau mėgstamą muziką klausome asmeniškai. Užsidėję ausines.

Ausinės šiais laikais yra beveik savaime suprantamas daiktas, be kurio nemaža dalis nekiša nosies iš namų. Ir nors atrodo, kad tai labai modernus kasdienybės atributas, ausinės pramogos tikslui naudojamos jau nuo XIX a pabaigos. Tiesa, tuo metu ne pagal „Spotify“ grojaraščius vyrai kilnodavo cilindrus, o moterys suknelių padurkus. Telefonų operatorių įrankis buvo pritaikytas namų naudojimui, kad aukštuomenė galėtų pasidžiaugti muzikos garsais, kai operą negalėdavo nueiti.

Nuo to laiko ausinės gerokai evoliucionavo ir dabar ne tik neprimena stateskopo, kuris sveria 5 kg, bet ir negrasina palikti klausytojo kurčio po per dažnų ir per ilgų klausymo sesijų, bet dažnai savo patogumu pretenduoja tapti kone kūno dalimis ir jo klausos funkcijų pagalbininku.

Dažnai savo patogumu pretenduoja tapti kone kūno dalimis ir jo klausos funkcijų pagalbininku.

Galima sakyti, kad 2001 metais „Apple“ užkūrė tikrą revoliuciją muzikos klausymo industrijoje ir nuo to laiko, kai buvo pristatytas „iPod“, tapo įprasta žmones su baltais laideliais, jungiančiais kišenes su ausimis, matyti visur – gatvėje, autobuse, sporto salėje. Įvairūs ausinių, kurios dedamos į ausies vidų, variantai savo laiko laukė virš šimto metų, o pasirodęs „Apple“ produktas įtvirtino jas rinkoje ilgam.

Iki tol tokios ausinės nebuvo populiarios. Visiškai. Jos krisdavo iš ausų arba spausdavo – kai kurie gamintojai siūlydavo pirkėjams pasidaryti savo ausies angos modelį ir nusiųsti jį gamintojui, kad šis pagamintų individualiai pritaikytas ausines. Šiandien visas šitas vargas jau yra praeity.

Galime rinktis iš įvairių formų, gamintojų, belaides ir su laidais, su mikrofonu ir be, su garso izoliacija ar be jos. Pasirinkimas toks platus, kad galima pasimesti ir likti prie elementarių ausinyčių, pagriebtų atsitiktinėje parduotuvėje už keliolika eurų, ar ištrauktų iš gilaus stalčiaus. Bet į ausines investuoti verta, jei tam yra galimybių.

Bet į ausines investuoti verta, jei tam yra galimybių.

Ne veltui ilgiau nei šimtmetį jos evoliucionavo, kad patektų į mūsų gyvenimus ir leistų muziką patirti su visomis jos siūlomomis galimybėmis. Perėjus nuo paprastų prie kokybiškų ausinių, galima pasijusti lyg pirmą kartą užsidėjus akinius ir vietoj žalių dėmių išvydus medžių lapus – nustebsite, kaip iš tiesų skamba jūsų mėgstamiausios dainos.

Nustebsite, kaip iš tiesų skamba jūsų mėgstamiausios dainos.

Jei muzika dažniausiai praturtina kasdienes keliones į darbą, parduotuvę ar pasivaikščiojimus, vienas aktualiausių kriterijų renkantis ausines yra dydis. Juk kur kas paprasčiau pasiekti savo mėgstamus garsus, kai kuprinės ar rankinės kišenėje visada guli mažas paketėlis su ausinėmis. Tokiu atveju, geriausia rinktis ausines, kurios dedamos į ausis.

Sportui patogiausios ausinės bus belaidės – jos leis laisvai judėti ir nesijaudinti dėl visur besimaskatuojančio laido. Nors rinkoje egzistuoja nuomonių, kad belaidės ausinės suteikia prastesnę garso kokybę, neverta dėl to jaudintis – patogumas treniruotės metu tikrai atperka šią riziką. Tuo labiau kad tikrą skirtumą pajus greičiausiai tik audiofilai.

Insung Yoon nuotr./ Unsplash nuotr./Belaidės ausinės ir lego
Insung Yoon nuotr./ Unsplash nuotr./Belaidės ausinės ir lego

Mėgstantiems važinėti dviračiu (vėjas švilpia ir per ausines) ar klausyti muzikos triukšmingose vietose komfortą padės sukurti triukšmo izoliaciją turinčios ausinės. Taip pat labai džiugus dalykas yra vandeniui atsparios ausinės. Treniruotės baseine ar vasariniai pasiplaukiojimai ežeruose nebeturi būti lydimi tylos ar šalia krykštaujančių vaikų spiegimo. Dabar galime leisti savo mintims plaukti su muzika, kol mes plaukiame su srove.

Taigi, nesvarbu ar siektumėte apsaugoti aplinkinius nuo garsų, ar paįvairinti kasdienę veiklą, verta apsvarstyti ausinių nueitą technologinį kelią, ir pasirinkti jas tokias, kurios atitinka ne tik jūsų poreikius, bet ir XXI a. garsų kokybę.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15min tema

Ypatingos

04:35
12:16

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

02:01
00:09
01:17

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką