Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 24, 20:48

Neregė I.Jokštytė: „Nematydama pasaulio negyvenu tamsoje“

Irma Jokštytė su aklumu gyvena nuo vaikystės, tačiau regėjimo negalia jai netrukdė nei kartu su draugais laipioti medžiais, nei važinėti dviračiu ar vienai vykti į tolimas keliones. Apie savo patirtis ji dalijasi su socialine iniciatyva „Skirtingos Spalvos“. Pasak moters, žodis „negalia“ neturėtų reikšti negalėjimo, bet priešingai – galėjimą gyventi laisvai.
Irma Jokštytė
Irma Jokštytė / Pranešimo žiniasklaidai siuntėjų nuotr.

Radijo laidų vedėja, žurnalistė, Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos (LASS) primininko pavaduotoja Irma Jokštytė prisipažįsta – po tiek metų, ji vis dar pažindinasi su savo aklumu. Vis dėlto regėjimo negalia neapribojo nerūpestingos, nuotykių pilnos vaikystės, kurios prisiminimais Irma dalijosi pokalbyje su „Skirtingos Spalvos“ iniciatoriumi Daliumi Stankevičiumi.

Paklausta apie savo baimes, Irma teigia: „Aš nebijau gyventi.“ Kelionės – vienas iš šio teiginių įrodymų, nors kurioziškų situacijų keliaujant tolimose šalyse jai nestinga: pokalbio metu Irma dalinosi istorijomis su apsauga pasienio postuose ar netyčiomis pasisavintomis kito žmogaus šlepetėmis. Tiesa, nors ji sakosi nebijanti juoktis iš beviltiškų, net kartais „graudžiai komiškų“ situacijų, kuriose atsiduria kasdien, drąsia savęs vadinti nėra linkusi. „Nesu labai drąsi, esu protingai drąsi“, – teigia su regėjimo negalia gyvenanti Irma.

Per pokalbį Irma taip pat aptarė, ko apie neregių gyvenimą dažniausiai nesupranta matantys žmonės. Vienas iš šių aspektų – tai, jog būdama akla, ji negyvena tamsoje, o atodūsis po klausimo „nematai?“ visai nėra reikalingas. Irma taip pat dalijosi LASS veiklos svarba ir galimybe su aklumu gyvenantiems ar neregius vaikus auginantiems tėvams kreiptis pagalbos. Pasakodama apie savo patirtis, ji pabrėžia artimos aplinkos svarbą regėjimo negalią turinčio žmogaus gyvenime.

Laidos pabaigoje paklausta apie svajones, Irma nedvejodama atsakė: „Nesvajoju apie matymą. Mano svajonės susijusios su patiriamais dalykais ir tuo, kad aš galėčiau iš viso tai patirti.“

Socialinė iniciatyva „Skirtingos Spalvos“ primena, kad daugiau informacijos apie renginius, laidas ir labdaringas kampanijas galite sužinoti skirtingosspalvos.lt. Prisidėti prie šios iniciatyvos veiklos taip pat galite įsigydami rankų darbo marškinėlius, įkvėptus sergančiųjų bendruomenei priklausančių herojų istorijomis, tarp kurių ir Irmos istorijos marškinėliai apie aklumą.

Pranešimo žiniasklaidai siuntėjų nuotr./Irma Jokštytė
Pranešimo žiniasklaidai siuntėjų nuotr./Irma Jokštytė

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką