Dabar populiaru
Publikuota: 2019 lapkričio 26d. 14:00

Nevilioja spūstys prekybos centruose? Patarimai kitokiam dovanų pirkimui

Kalėdų dovanos Ypatingos
123RF.com nuotr. / Kalėdų dovanos

Kaip netikėtai Lietuvos kelininkus užklumpa sniegas, taip ir šventės mus paprastai užtinka nepasiruošusius. Laimei, įsilieti į dovanų pirkimo maniją prekybos centruose visai nebūtina. Pažvelkime, kaip galime nors šiek tiek susigrąžinti ramybę ir susikaupimą, kurį neretai prarandame lakstydami po parduotuves.

Žiemos šventės lietuviui dažniausiai asocijuojasi ne vien su meduoliais kvepiančiais namais ir žybsinčių lempučių romantika, bet ir su pareiga žūtbūt pamaloninti visus, kuriuos mėgstame, o kartais ir tuos, kurių nemėgstame. Kalėdinę ramybę drumsčia ir automobilių spūstys gatvėse, ir perpildyti prekybos centrai, ir suvokimas, kad šventės vis artėja, o darbų dar liko tiek daug.

Tačiau pasiruošimas šventėms nebūtinai turi tapti košmaru, praleistu stumdantis parduotuvių eilėse. Ištroškę ramybės ir privatumo gali apsipirkti neatsikeldami nuo sofos – pakanka gerai panaršyti internete ir dovanos pačios pasibels į jūsų duris. Be to, pirkinių karštligės laikotarpis visai neprivalo sietis ir su diržų veržimusi. Vos kelis eurus kainavusi asmeniška ir kūrybiška rankų darbo dovana gali pradžiuginti ne mažiau nei prabangi prekė, kuriai nepagailėjote pusės mėnesio atlyginimo.

Laužantiems galvą, kaip pradžiuginti artimuosius, į pagalbą skuba dovanų idėjų generatorius. Jis leidžia pasirinkti norimą skirti biudžetą bei kokio amžiaus, lyties, pomėgių ar asmeninių savybių žmogui bus skirta dovana. Visagalis dirbtinis intelektas automatiškai sugeneruoja dovanų variantus bei nurodo, kokiose internetinėse parduotuvėse galite šias prekes įsigyti. Na o Giftideagen.com leidžia dar labiau suasmeninti staigmenos idėją, remiantis jūsų atsakymais į tokius klausimus, kaip: „Ar norėtumėte šmaikštaus ir drąsaus, ar klasikinio ir saugaus varianto?“ arba „Kokie ryšiai jus sieja su žmogumi, kuriam dovanosite?“. Ši sistema gali suteikti minčių ir tokioms kūrybinėms idėjoms kaip vienetinis paveikslas su jūsų delno atspaudu. Taip pat ir drąsesnėms – tokioms kaip du traukinio bilietai kelionei netradicine kryptimi.

Išsekusiems nuo laiko marinimo parduotuvių kasose ir automobilių spūstyse, tokios internetinės parduotuvės kaip Etsy ir Amazon – tikra auksinė žuvis. Žinoma, pasirinkimų čia tiek daug, kad nesunku sugaišti dar daugiau laiko nei fizinėse parduotuvėse. Gera žinia – Etsy dovanų idėjų gidas leidžia susiaurinti dovanų paiešką. Čia iš karto galite pasirinkti, ar norite nustebinti mados ir gyvūnėlių mylėtoją, ar galite išleisti tik kelis eurus, o gal mylite taip stipriai, kad dovanai esate pasiruošę pakloti triženkles sumas.

Jeigu ieškote siurprizo mamai ar anytai, verta pasinaudoti Amazon namų apyvokos ir elektronikos daiktų dovanų gidu. Jame lengvai ir greitai nupirksite ir ekologiško kremo dėl grožio pamišusiai draugei, ir laipiojimo virvių mylimam vyrui alpinistui. Netikėtai užklupus absoliučiam idėjų štiliui, ši elektroninė parduotuvė siūlo pasiskolinti minčių iš to, ką labiausiai mėgsta pirkėjai iš viso pasaulio. O jeigu niekaip nepavyksta išsirinkti, tiek Amazon, tiek Etsy siūlo įsigyti ir dovanų čekius.

Kaip ten bebūtų, nepamirškite gyvenantys Europos viduryje, tad dovana gali gerokai pabrangti dėl taikomų tarptautinių siuntimo į Lietuvą mokesčių, o siunčiantis iš kitų žemynų gali prisidėti ir PVM bei muito mokesčiai. Be to, lauknešėlio kelionė iki jūsų namų gali užtrukti net iki vieno mėnesio, o Kalėdinių pirkinių karštligės laikotarpiu – ir ilgiau. Todėl rekomenduotina nepasilikti užsakymų šiose elektroninėse parduotuvėse paskutinei minutei.

Taigi mėgaukimės karšto vyno ir kvepiančių meduolių laikotarpiu be streso. Belieka padėkoti kompiuteriams ir išmaniesiems telefonams už galimybę nors kažkiek susigrąžinti šventinę ramybę ir susikaupimą bei po darbų dažniau pažvelgti į mums brangiausius žmones, o ne perkrautas prekybos centrų lentynas.

Komentarai: 1

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

00:52
08:29
03:24

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką