Dabar populiaru
Publikuota: 2015 sausio 26d. 08:56

Pasaulinė tendencija – parduotuvės be pakuočių

Moteris su daržovių krepšiu.
Shutterstock nuotr. / Moteris su daržovių krepšiu.

Rūši­uoti šiukšles pamažu tampa įprastu reiškiniu. Tačiau pradėję rūši­uoti įsitik­i­name, kad dauguma prekių, kurias įsigy­jame preky­bos cen­tru­ose, yra supakuo­tos į plas­tiką – agurkai, sūris, sal­dai­niai ir t. t. Negana to, preky­bos cen­truose nuo­lat turime disku­tuoti su kasininkėmis, kurios kiekvieną prekę dar kartą sudės į plastikinius maišelius. Ar yra išeitis, kodėl rūši­uo­dami susiduri­ame su augančiu šiukšlių kiekiu? Kaip gal­ime tai pakeisti?

Lengvas būdas sumažinti plastiko kiekį

Par­duo­tu­vės be pakuočių pasaulyje nėra didelė nau­jiena, jos egzis­tuoja tiek JAV, tiek Aus­tral­i­joje. Tokiose par­duo­tu­vėse gal­ima įsigyti įvairių maisto prekių: riešutų, džiov­intų vaisių, uogų, cukraus, kruopų ar net sri­u­bos. Savo atsineš­tus indus gal­ima prip­ildyti aliejumi ar alumi, įsip­ilti reiki­amą kiekį indų ploviklio ar skalbimo priemonių. Tačiau kol tokios par­duo­tu­vės nėra įpras­tas reiškinys Lietu­voje, prekių be pakuotės galime įsigyti tur­gu­ose ar mažose ekologiškų produktų krautu­vėlėse.

Mažiau pakuočių perkant turguje

Daž­nai besi­lankan­tys tur­gu­je tikrai pri­tars, kad čia pakuočių išties mažiau. O pasiūlius savo maišelį, pavyzdžiui, obuo­liams sudėti, preky­bininkas mal­o­niai nustebs ir apsidži­augs, kad jam nereikėjo išlaidauti įpakav­imui. Apsipirk­dami panašiose vietose nepamirškime su savimi pasi­imti stik­lainių (skystiems pro­duk­tams), medži­aginių maišelių daržovėms bei didesnių medži­aginių maišelių kitiems pirkini­ams sudėti.

Nau­dokite met­al­in­ius ar stik­linius indelius

Fotolia nuotr./Kuo ypatingos speltos
Fotolia nuotr./Speltos

Namo parsineš­tas kruopas per­pilkite į met­alines dėžutes ar stik­lin­ius indus. Tokiose pakuotėse džiov­inti vaisiai, kruo­pos ar mil­tai ne tik ilgiau išliks švieži, bet ir papuoš vir­tuvės inter­jerą.

Negana to, stik­lin­i­u­ose indu­ose sudėti pro­duk­tai visuomet prim­ins, kiek ir ko turime, todėl nereikės papil­do­mai išlaidauti įsigy­jant tai, ko nereikia.

Taip pat skaitykite: Gardi vakarienė – per 30 minučių

Panau­dokite dar kartą

Jei visiškai išvengti plas­tikinių pakuočių nepavyk­sta, siūlome jas panau­doti dar kartą, pavyzdžiui, inde­lyje nuo gri­et­inės aug­inti dai­gus. Iš seno plas­tikinio bute­lio pagam­inkite sodo purkš­tuvą ar lesyk­lėlę paukščiams.

Besirūpinantiems gamta nebūtina mestis į kraš­tutinu­mus: visiškai atsisakyti plas­tiko ar, pavar­gus rūši­uoti, viską sumesti į ben­drą šiukšlių kon­tein­erį. Užtenka būti sąmoningiems. Ir jei vieną dieną plas­tikinių maišelių preky­bos cen­tru­ose atsisakyti nepavyks, kitą kartą atsineškime tuos pačius ir į juos sudėkime daržoves.

Šie nedideli elgsenos pokyčiai neturės didelės įtakos Jūsų gyven­imo koky­bei, bet poveikis aplinkai bus milžiniškas.

www.ekorekomendacijos.lt
www.ekorekomendacijos.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Atgal į mokyklą

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką