TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Paslaptingas garsas veda žmones iš proto

Garsas
Shutterstock nuotr. / Garsas
Šaltinis: 15min
0
A A

Greičiausiai kiekvienas esame susidūręs su garsais, kurių negalime pakęsti. Ką tuomet darome? Ogi skubame surasti šaižaus garso, vedančio iš proto, šaltinį. Tačiau štai skirtinguose pasaulio kampeliuose gyvenantys žmonės jau keletą dešimtmečių praneša, esą nuolatos girdį keistą ir nepaliaujamą zvimbesį.

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Ši anomalija, angliškai pavadinta „The Hum“, buvo užfiksuota Taoso mieste (Amerikoje), Kanadoje, Sidnėjuje, Škotijoje ir kituose pasaulio kampeliuose.

Vis dėlto, kas sukelia šituos nepaaiškinamus ir erzinančius garsus, ir kodėl juos girdi tik nedidelis procentas gyventojų skirtingose vietose, ir toliau lieka mįslė, nepaisant to, kad buvo atliktas ne vienas tyrimas.

Kas girdi šį keistą garsą?

Viskas prasidėjo nuo to, kad dar 1950-aisiais metais žmonės, niekuomet negirdėję nieko panašaus, staiga pradėjo jausti erzinančius, žemų dažnių garsus, primenančius urzgesį ar beldimą, bubenimą, netgi kažką panašaus į dyzelinio variklio gausmą. Mokslininkai, besiaiškindami, iš kur atsirado šis garsas, surado tam tikrų panašumų daugeliu atvejų. Tarkime, tas zvimbesys buvo girdimas tik pastato viduje, o naktį būdavo kur kas garsesnis. Taip pat jis paplitęs tik priemiesčiuose arba kaimuose, greičiausiai todėl, kad ten kur kas tyliau.

Vėliau paaiškėjo, kad vos 2 proc. žmonių girdi šį garsą ir jų amžius svyruoja vidutiniškai nuo 55 iki 70 metų.

„Šis garsas taip erzina, kad kartais norisi rėkti“, - BBC sakė pensininkė Katie Jacques iš Didžiosios Britanijos. Ji skundėsi negalinti nei normaliai gyventi, nei miegoti naktimis.

„Zvimbesio“ zonos

Bristolyje, Anglijoje, šis keistas garsas buvo užfiksuotas pirmą kartą. 1970 metais beveik 800 žmonių pranešė girdintys nepaaiškinamus ir erzinančius zvimbesius, tačiau iš pradžių kaltino zujantį transportą ir visą parą dirbančius vietinius fabrikus.

Vėliau Taose, Naujosios Meksikos valstijoje, Amerikoje, 1991 metais prasidėjo tų pačių įkyrių garsų serijos. Tačiau mokslininkai iš Naujosios Meksikos universiteto ir įvairių laboratorijų niekaip negalėjo identifikuoti šito garso kilmės.

Vėliau tyrimas apėmė ir Australiją, kur persikėlė šis garsas, Vindzorą bei kitas vietas.  

Kur gali slypėti keistojo garso priežastys?

Dauguma mokslininkų, tyrinėjančių šią paslaptingą anomaliją teigia, kad tai nėra kokia nors masinė isterija ar hipochondrija ir bando ieškoti logiškų paaiškinimų.

♦ Tai gali būti elektromagnetinė radiacija. Yra tokių prielaidų, kad „zvimbesys“ yra žemų dažnių elektromagnetinės radiacijos pasekmė, kurią girdi tik kai kurie žmonės, traktuojami kaip itin jautrūs signalams, kurie išeina už normalios žmogaus klausos diapazono ribų.

♦ Elektros šaltiniai, pavyzdžiui, elektros linijos, bevieliai įrenginiai. Tačiau tik kai kuriais atvejais „zvimbesys“ kilo būtent dėl mechaninių ar elektros šaltinių kaltės.

♦ Fabrikai ir gamyklos. Šių nepertraukiamas darbas ir juose veikianti įranga taip pat įvardijama kaip galimas keistojo garso šaltinis. Tiesa, žmonės, net ir apribojus jų veiklą, vis tiek toliau skundžiasi erzinančiu zvimbimu.

♦ Ūžesys ausyse. Kai kurie gydytojai mano, kad mistinis garsas kyla dėl tam tikrų klausos sutrikimų ir sustiprėja, veikiamas tam tikrų išorinių šaltinių. Vis dėlto, dauguma žmonių, besiskundusių iš proto vedančiu zvimbesiu, galėjo pasigirti idealia klausa.

♦ Seisminis aktyvumas. Žemų dažnių žemės virpesiai, keliami vandenynų bangų – tai dar viena prielaida iš kur atsiranda paslaptingasis garsas. Dar galima išgirsti ir tokių pamąstymų, kad tai galbūt susiję su kariniais eksperimentais ir povandeninėms ekspedicijomis...

♦ Ir pabaigai – paslaptingas garsas jau daugiau kaip 40 metų neatskleidžia, kokia tikroji jo kilmė. Kol kas dar niekam nepavyko pateikti jokių neginčytinų šio garso kilmės įrodymų.

VIDEO: Paslaptingas garsas Taoso mieste (Amerikoje)
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką