Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pošventinė dilema: kur dėti nepatikusias dovanas?

Kalėdų rytas.
Shutterstock nuotr. / Kalėdų rytas.
Šaltinis: 15min
0
A A

Dauguma žmonių, rinkdami dovaną, stengiasi padovanoti tai, kas kitam patiktų – arba iškart paklausia, ką kitas žmogus norėtų gauti, arba bando paslapčia išsiaiškinti, apie kokią dovaną gavėjas svajoja. Vis dėlto nutinka taip, kad ne visos dovanos patinka. Ką daryti su tomis dovanomis, kurios nepatiko, buvo nepraktiškos, negražios, o galbūt tokios, kurias jau turėjote ir gavote dar kartą?

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Stengiamasi dovanoti tai, kas patiktų

Žinodami, kad artėja metas sveikinti kokia nors proga, dauguma apgalvoja, kas patiktų tam, kurį ketina pasveikinti, ir bando slapta išsiaiškinti, kokios dovanos tas žmogus norėtų, atskleidė skelbiu.lt tyrimas. Daugiau nei trečdalis respondentų pasitiki savo skoniu, nebijo rizikuoti ir dovaną išrenka patys. Likusieji nenori spėlioti ir nepataikyti, taigi tiesiai šviesiai paklausia, ką žmogus norėtų gauti.

Taip pat skaitykite: 5 laimingos santuokos patarimai iš išsiskyrusių žmonių lūpų

Tik kas dešimtas nėra gavęs nepatikusios dovanos

Tyrimo rezultatai atskleidė, kad nemažai sveikinančiųjų apsirinka ir padovanoja tai, kas dovaną gavusiajam nepatinka ar nėra reikalinga – beveik pusei tyrimo respondentų yra tekę gauti nepatinkančių dovanų. Vis dėlto 40 proc. laikosi nuomonės, kad visos dovanos yra geros, šiek tiek daugiau nei dešimtadalis nepatikusių dovanų nėra gavę.

Nepatikusi dovana gali būti reikalinga kitiems

Prasidėjus šventiniam laikotarpiui, įprasta gauti dovanų ir iš artimųjų, ir iš klientų ar partnerių. Ką daryti su dovanomis, jei jos nepatiko? Pasilikti ir kaupti, o galbūt kitaip panaudoti, kad būtų naudinga? Iš duomenų matyti, kad didžioji dalis (daugiau nei 80 proc.) respondentų nepatikusias dovanas pasilieka sau. Apie dešimtadalis jas padovanoja kitiems.

Taip pat skaitykite: Psichologė pataria, kaip išrinkti dovaną pagal asmenybės tipą

Yra ir daugiau galimybių: nepatikusias ar jums nereikalingas dovanas galima paaukoti labdarai ar tiems, kurie labiau jomis džiaugsis – nudžiuginkite tuos, kuriems tos dovanos labiau reikalingos. Šiuo metu labdarai dovanas aukojantys sakosi apie 2 proc. tyrime dalyvavusių asmenų.

Apie 1 proc. respondentų teigia, kad nepatikusias dovanas parduoda, nes jos gali patikti kam nors kitam, o už gautus pinigus įsigyja tai, ko patys iš tiesų norėtų.Tai gali būti puiki kalėdinė dovana: rankų darbo papuošalai, muilai ar žvakės, megztos kojinės ar šalikai, gitaros pamokos, sapnų gaudyklės ir daugelis kitų dalykų.

Beje, dovanomis galima ir mainytis.

Dauguma sveikina vieni kitus, laikydamiesi tradicijų

Skelbiu.lt tyrimas atskleidė, kad dauguma ieškoti ir pirkti dovanas mėgsta – toks užsiėmimas patinka vidutiniškai 80 proc. respondentų. Dalis apklausos dalyvių pagalvoja ne tik apie kitus, bet ir apie save – artėjant didžiosioms metų šventėms, ir sau ką nors nusiperka.

Sveikindami šv. Kalėdų proga, dauguma išlaiko dar vaikystėje susiformavusias tradicijas – daugiau kaip pusė (64 proc. respondentų) dovanas deda po eglute ir išvynioja Kalėdų rytą, daugiau nei trečdalis su artimaisiais dovanomis apsikeičia po Kūčių vakarienės. Keli procentai nesulaukia šventinio vakaro ir dovanas padovanoja iš anksto.Šaltinis – skelbiu.lt
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką