Dabar populiaru
Publikuota: 2018 sausio 5d. 19:02

Praktiški patarimai, kurie padės pagerinti ir patobulinti jūsų gyvenimą

Kelionės – vienas iš dalykų, teikiančių laimės
123rf.com / Kelionės – vienas iš dalykų, teikiančių laimės

Nesvarbu, tai mokslu pagrįstos strategijos ar gerai jaustis padedanti banalybė – mums visiems reikia šiek tiek motyvacijos, kai kalba pakrypsta apie Naujųjų Metų Rezoliuciją.

Norėdami jums padėti šiais metais priartėti prie savo tikslų, peržiūrėjome populiarias „Reddit“ ir „Quora“ temas ir sukūrėme šį patarimų, kuriuos išbandė labai daug žmonių, sąrašą, bei pridėjome kelis savo, rašoma businessinsider.com.

Nuo gyvenimą keičiančių įpročių iki paprastų triukų jūsų iPhone‘ui – štai patarimai, galintys padėti jums patobulėti bei pakeisti savo gyvenimą 2018-aisiais.

Sunkiausią užduotį atlikite pirmiausiai

Reikalų atidėliojimas yra įprotis, kurio labai sunku atsikratyti, tačiau išmokus „skausmą perkelti į pradžią“, kaip tai pavadino „Reddit“ vartotojas, pasivadinęs ParallaxBrew, tuėrsite gerą pradžią: „Tas dalykas, dėl kurio blogai jaučiatės? Tas dalykas, kurio taip nelaukiate? Tai yra būtent tai, ką turite daryti [...] Žinote, kad vis tiek galų gale jausitės blogai, jei tai atidėliosite, [...] tad galite imtis veiksmų ir pagerinti savo gyvenimą.“

Kaip pasiūlė „Reddit“ vartotojas RevMen, „praktikuokite rinktis diskomfortą“ susidūrus su gąsdinančia užduotimi arba sudėtingu sprendimu – laikui bėgant bus lengviau.

Jei ruošiatės pirkti kažką, ko jums nereikia, vienoje rankoje įsivaizduokite tą daiktą, o kitoje – pinigus, kuriuos jam išleistumėte

Šis vizualizacijos pratimas, kurį pasiūlė „Reddit“ vartotojas Willwait, gali padėti suprasti, ko labiau norite – daikto ar pinigų – ir sumažinti impulsyvių pirkinių kiekį. Taip pat galite pabandyti konvertuoti daikto kainą į jo vertę laiko atžvilgiu – tokį pasiūlymą pateikė „Reddit“ vartotojas VerifiedMadgod. Tiesiog paskaičiuokite, kiek valandų jums reikia dirbti, kad galėtumėte įsigyti tą daiktą, ir pasvarstykite, ar jis vertas to laiko.

Prieš rezervuodami tarptautinį skrydį, patikrinkite paso galiojimo laiką

Jei niekada nekeliavote į užjūrį, tikriausiai nežinote tam tikrų paso galiojimo taisyklių. Pavyzdžiui, kai kurios šalys reikalauja, kad jūsų pasas galiotų 6 mėnesius po numatytos grįžimo datos. Norėdami užtikrinti, kad neišleisite krūvos pinigų skrydžių bilietams, išsiaiškinkite kiek galima daugiau apie savo kelionės tikslą, įskaitant ir paso galiojimo reikalavimus.

Jei bandote valgyti sveikiau, išbandykite šį paprastą triuką

„Į darbą atsineškite sveiką užkandį, – siūlo „Reddit“ vartotojas jumamillion. – Jei norėsite valgyti, tačiau nenorėsite to, ką atsinešėte, vadinasi, jūs nealkanas – jums tiesiog nuobodu.“

O galbūt jūs tiesiog norite gerti, tuomet pabandykite išgerti stiklinę vandens ir palaukti penkias minutes – jei valgyti nebenorėsite, vadinasi, buvote ištroškę.

Mitybos planas nėra sprendimas, tinkantis visiems. Tyrimai rodo, kad svarbiausias veiksmingos dietos faktorius yra rutina, kurią galite palaikyti ir ja mėgautis. Tai reiškia, kad turite išmėginti kelis skirtingus mitybos planus, kol atrasite tą, kuris veikia jums.

Vietoje draudžiamųjų dietų išbandykite „intuityvųjį valgymą“

Kaip rugsėjo mėnesį rašė Caroline Praderio, intuityvus valgymas yra „radikalus, nedietinis požiūris į maistą“. Pagrindinė tokio valgymo prielaida – valgyti tada, kada nori, „nejaučiant jokios kaltės“ – svarbiausia atkreipti dėmesį į tai, kaip kūnas reaguoja į tam tikrą maistą, ir panaudoti tą informaciją priimant sprendimus ateityje.

Vis daugiau tyrimų parodo, kad toks valgymas gali padėti „pagerinti sveikatą, kūno išvaizdą bei kovoti su valgymo sutrikimais“.

Atšaukite laiškus savo Gmail paskyroje

Norėdami naudotis šiuo smagiu triuku, apsilankykite „Gmail“ paskyros nustatymuose ir įjunkite „Atšaukti siuntimą/Undo Send“ funkciją.

AFP/„Scanpix“ nuotr./„Gmail“ elektroninio pašto dėžutė
AFP/„Scanpix“ nuotr./„Gmail“ elektroninio pašto dėžutė

Nelyginkite savęs su kitais

Nelyginkite savęs su kitais, geriau pasinaudokite „Reddit“ vartotojo Henniferlopez87 pasiūlymu – lyginkite save su savimi prieš vienerius ar dvejus metus: „Nesvarbu, tai sportas ar sužadėtinis – naudokite tai kaip motyvaciją siekti naujų tikslų.“

„Lyginti ir visada jaustis gerai nėra svarbiausia, – patikslina „Reddit“ vartotojas StoppedLurking_ZoeQ. – Svarbiausia naudoti tai kaip įrankį, padedantį eiti per gyvenimą, o ne lyginti save su laimingais ir sėkmingais žmonėmis.“

Nedelsdami atlikite bet kurią užduotį, kurią galima atlikti per vieną minutę

Ši „vienos minutės taisyklė“ gali padėti tapti produktyvesniems, „Business Insider“ sakė autorė Gretchen Rubin. Ji paaiškino: „Įvykdę visus tuos mažus, įkyrius darbus, jaučiamės ir ramesni, ir energingesni, kadangi mūsų nelėtina susikaupusių mažų nereikšmingų užduočių svoris.“

Bandote rytais keltis anksčiau? Vos pabudę darykite tai, kas jums suteikia malonumą

Nesvarbu, tai jūsų mėgstamo serialo serijos žiūrėjimas, ar skanių pusryčių paruošimas – šis patarimas padės išvystyti įprotį keltis anksčiau, teigia „Reddit“ vartotojas tlst9999.

Išbandykite šį klasikinį produktyvumo manevrą

Italų verslininkas Francesco Cirillo sukūrė Pomodoro techniką – tai laiko valdymo strategija, sukurta padėti padidinti produktyvumą. Metodas, pritraukęs labai daug sekėjų nuo 1990-ųjų, yra grįstas prielaida, kad dirbate efektyviau, kai jūsų laikas suskirstytas intervalais – „intensyvus, neblaškomas darbas“ ir po jo einančios trumpos pertraukos.

Vida Press nuotr./Nuliūdusi mergina
Vida Press nuotr./Nuliūdusi mergina

Arba naudokite nemokamą programėlę, padėsiančią išlikti susikaupusiam

Pavyzdžiui, „Tide“ programėlė, grįsta Pomodoro technika. Ji leidžia jums nustatyti laikmatį, kad galėtumėte dirbti trumpais, efektyviais intervalais. Jei gamtos garsai padeda jums susikaupti, galite rinktis vieną iš penkių (vandenynas, lietus, miškas, meditacija ir kava) arba pasirinkti balto triukšmo ir muzikos kombinaciją.

Viską pradėkite savęs klausdami „Kodėl?“

„Quora“ vartotojas Charlesas Faraone siūlo klausti savęs „Kodėl?“ prieš priimant bet kokį sprendimą, galintį paveikti jūsų gyvenimą, sveikatą ir laimę. „Klauskite savęs, kodėl valgote maistą, kuris jūsų kūnui yra nesveikas, – rašo C.Faraone. – Kodėl kažką darote būtent taip, kaip darote? Kodėl vengiate daryti tai, ką turite daryti? Tai labai paprastas požiūris, turintis didelį potencialą.“

Jei visiškai nesportuojate, pradėkite nuo lengvų pratimų, trunkančių 5 minutes arba mažiau

Kaip išsireiškė „Reddit“ vartotojas nonosnusnu: „Matosi, kas visiškai nesportuoja ir kas per dieną padaro bent po 15 atsispaudimų. 15 atsispaudimų paverskite savo naujuoju „nesportu“ [...] Negalvokite, kad sportas veikia, tik tada, kai tris dienas per savaitę praleidžiate sporto salėje. Yra didelis skirtumas tarp „visai nesportuoju“ ir „sportuoju 5–10 minučių per dieną“. Tas skirtumas matomas ir jaučiamas.“

123RF.com nuotr./Pratimas „lenta“
123RF.com nuotr./Pratimas „lenta“

Kiekvieną rytą užrašykite tris dalykus, už kuriuos esate dėkingi

Šis įprotis gali padėti labiau atsipalaiduoti, jaustis sveikesniam – teigia „Reddit“ vartotojas HaveAGrandDay. Tyrimai parodė, kad dėkingumo praktikavimas į gerą pakeičia jūsų smegenis, padidina gerumą, padeda sumažinti depresiją ir t. t.

TAIP PAT SKAITYKITE: Dėkingiausia tituluojamos lietuvės laimės įrankis: gyvenimas gali pasikeisti jau po dviejų savaičių

Stichinės nelaimės metu ant užšalusio vandens stiklinės padėkite monetą

Kaip rugsėjo mėnesį rašė „Business Insider“ žurnalistė Joanna Fantozzi, šis triukas padės sužinoti, ar galite valgyti maistą, likusį šaldytuve. Tiesiog pripilkite vandens į stiklinę ir pastatykite ją į šaldiklį. Kai vanduo užšals, ant viršaus padėkite monetą ir pastatykite stiklinę atgal į šaldiklį. Jei, grįžus po evakuacijos, moneta vis dar ten pat, kur ją ir palikote, maistą galima valgyti. Jei moneta šiek tiek prasmego, reiškia, jūsų namuose kažkiek laiko nebuvo elektros, todėl maistą derėtų išmesti.

Lietuvoje stichinių nelaimių nėra, tačiau elektra dingsta retkarčiais jums net nežinant, tarkim, būnant darbe. Šis metodas irgi gali praversti.

Įsteikite „juodos dienos“ fondą

„Taupau visas 5 dolerių kupiūras ir kas tris mėnesius įnešu susikaupusią sumą į savo taupomąją sąskaitą, kurios neliečiu, – sako „Reddit“ vartotojas zotopia. – Jei labai prireikia pinigų, naudoju penkių dolerių kupiūras, kurių dar neįnešiau į sąskaitą. Tačiau kai kupiūros atsiduria taupomojoje sąskaitoje, pinigai tampa neliečiami.“

Kiekvieną dieną penkias minutes skirkite meditacijai

Vos kelios minutės per dieną, skiriamos susitelkti į kvėpavimą bei visą dėmesį skirti dabarčiai, gali dramatiškai pakeisti jūsų gyvenimą. Skamba per gerai, kad būtų tiesa, tačiau tyrimai parodė, kad meditacija padeda sumažinti stresą ir negatyvias emocijas, pagerinti atmintį ir emocijų kontrolę bei, tiesiogine to žodžio prasme, pakeisti smegenis į gera.

Vida Press nuotr./Meditacija
Vida Press nuotr./Meditacija

Naudokitės šiais patarimais ieškodami pasimetusio šuns

„Reddit“ vartotojas a_little_pixie kartą susidūrė su medžiotojais, kurie pasidalino patarimu, kaip surasti pasimetusį šunį. Pirmiausiai, jei esate šuns savininkas, paimkite rūbą, kurį dėvėjote „bent jau dieną, – kuo ilgiau, tuo geriau“ ir padėkite ten, kur paskutinį kartą matėte savo šunį. Tyrimai parodė, kad šunų uoslė yra labai stipri, todėl jie gali užuosti „smulkiausius kvapo pokyčius“.

Taip pat atneškite guolį, pažįstamą žaislą ir vandens indelį bei palikite raštelį su prašymu neliesti daiktų. Tačiau neneškite maisto – tai gali pritraukti kitus gyvūnus, kurių jūsų šuo gali vengti. Po to, kas kažkiek laiko tikrinkite tą vietą; geriausiu atveju, jūsų šuo grįš ir lauks jūsų ten.

Užsisakykite pranešimus apie nuolaidas jus dominantiems skrydžiams

Dauguma skrydžių pasiūlymais prekiaujančių paslaugų tiekėjų leidžia pasirinkti pranešimus apie krintančias kainas. Jei dar to nepasirinkote, praleidžiate galimybę nemažai sutaupyti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Įstatymas su paslėpta mina: G.Kirkilo partija gali negauti pinigų, kuriais jau džiaugiasi

Interviu 24sek

Linas Kleiza – apie D.Gudelio žingsnį, A.Blanco šantažą, „Ryto“ bėdas ir pinigus

Aktualu

Orai.lt: virš Lietuvos įsitvirtins šalta oro masė

Lapkričio TOP 13: knygų antplūdis artėjant šventėms.

Aktualu

Žemės ūkio ministerijos darbuotojai šimtmetį atšventė su šokiais ir alkoholiu

Vardai

„Atspėk, kas dėžėje“ premjera: tokių Monikų dar nematėte – iš baimės net drebėjo rankos

Aktualu

Reitingų viršūnėse – Ingridos Šimonytės šuolis

Erikos istorija

Aktualu

Avarijoje prie Balėnų kaimo aštuonmetį mirtinai sužalojo Mažeikių tarybos narys Sigitas Kaktys

24sek

Po 10 rungtynių kartu „Rockets“ atsisveikino su Carmelo Anthony

Vardai

Iglė per gimtadienį scenoje sulaukusi 4 kilogramus sveriančio S.Prūsaičio siurprizo neteko žado

Gazas

Renkame „Tautos automobilį 2019“: nauja „Kia Ceed“ šypsena

Aktualu

Suprasti akimirksniu: 15min atsako į svarbiausius klausimus apie prezidento rinkimus

Verslas

Lietuvio emigracija Suomijoje truko pusdienį: darbdavys mini „netipinę situaciją“

Aktualu

Koks „Brexito“ likimas palankiausias Didžiosios Britanijos lietuviams?

24sek

K.Pangosas: apie svarbiausią Šaro pamoką, nustebinusius katalonus ir stiprų „Žalgirį“

Vardai

Internete žaibiškai pasklidusi parodija Karolinos Meschino nė kiek neįžeidė: „Nauda abipusė“

Mokėk kortele visur

Maistas

Nuoširdi Kalėdų dovana, kurią gaminant įsitrauks visa šeima, o išlaidauti neprireiks

Verslas

Rusiški grikiai kiršina augintojus ir perdirbėjus

Naujienos

Patikrinta 15min Aktualu

Tiesa ar melas? Rasa Žemaitė: Vilniaus savivaldybė 100 eurų kompensacijas moka ir neteisėtai dirbantiems darželiams

Aktualu

Įstatymas su paslėpta mina: G.Kirkilo partija gali negauti pinigų, kuriais jau džiaugiasi

Verslas

Suabejota Teismų rūmų Vilniuje projekto originalumu: įtartinai panašus į bokštą Kinijoje

Lapkričio TOP 13: knygų antplūdis artėjant šventėms.

Interviu 24sek

Linas Kleiza – apie D.Gudelio žingsnį, A.Blanco šantažą, „Ryto“ bėdas ir pinigus

Vardai

„Atspėk, kas dėžėje“ premjera: tokių Monikų dar nematėte – iš baimės net drebėjo rankos

Aktualu

Orai.lt: virš Lietuvos įsitvirtins šalta oro masė

Erikos istorija

Aktualu

Žemės ūkio ministerijos darbuotojai šimtmetį atšventė su šokiais ir alkoholiu

Aktualu

Reitingų viršūnėse – Ingridos Šimonytės šuolis

Gyvenimas

„Victoria's Secret“ vadovas atsiprašo už nejautrius komentarus apie translyčius ir plius dydžio moteris

Aktualu

Avarijoje prie Balėnų kaimo aštuonmetį mirtinai sužalojo Mažeikių tarybos narys Sigitas Kaktys

Vardai

Iglė per gimtadienį scenoje sulaukusi 4 kilogramus sveriančio S.Prūsaičio siurprizo neteko žado

Gazas

Renkame „Tautos automobilį 2019“: nauja „Kia Ceed“ šypsena

Aktualu

Suprasti akimirksniu: 15min atsako į svarbiausius klausimus apie prezidento rinkimus

Verslas

Lietuvio emigracija Suomijoje truko pusdienį: darbdavys mini „netipinę situaciją“

24sek

K.Pangosas: apie svarbiausią Šaro pamoką, nustebinusius katalonus ir stiprų „Žalgirį“

24sek

Po 10 rungtynių kartu „Rockets“ atsisveikino su Carmelo Anthony

Mokėk kortele visur

Maistas

Nuoširdi Kalėdų dovana, kurią gaminant įsitrauks visa šeima, o išlaidauti neprireiks

Vardai

Ypatingos

07:22
06:20

Gera keliauti kartu

Ko reikia šiuolaikiniam pirkėjui?

Sveikata

Mamos prieš meningokoką

Būk nesustabdoma

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką