Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prietarai apie pinigus. Kokių jų būna?

Taupyklė
Fotolia nuotr. / Taupyklė
Šaltinis: „Edita“
0
A A

Siekti geresnės materialinės padėties – visai ne gėda. Nejausti skurdo, gyventi patogiai, lavinti vaikus, keliauti – tai normalus kiekvieno žmogaus noras. Tačiau ne kiekvienam pavyksta. Tad gal visai neverta šaipytis iš senus laikus siekiančių mitų, legendų ir prietarų, susijusių su pinigais?

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Pinigai traukia... pinigus

Šį prietarą propagavo jau senovės graikai. Taigi niekada nepalikite piniginės tuščios, tegul joje visada būna bent keli smulkūs pinigėliai. Prietarai prietarais, bet būtų visai protinga ir atsidėti kas mėnesį bent 10 proc. pajamų: taip ne tik sutaupysite juodai dienai ar trokštamam pirkiniui, bet ir turėsite šiek tiek nenumatytoms išlaidoms, kurių gyvenime tikrai pasitaiko.

Pinigai mėgsta būti skaičiuojami

Beje, taip tvirtina ne tik prietaringi žmonės, bet ir profesionalūs finansininkai. Tai ne šiaip sau posakis, o svarbi taisyklė, jei nenorite, kad piniginėje švilpautų vėjai. Turimus pinigus reikia skaičiuoti nuolat. Ir ne tik mintyse, bet ir popieriuje. Rašydama pajamas ir išlaidas nesistenkite riboti savo poreikių, tiesiog suskaičiuokite, kiek pinigų praplaukė per jūsų rankas per mėnesį. Liaudies išmintis byloja, kad pinigų negalima skaičiuoti po saulės laidos. Be to, negalima skaičiuoti svetimų pinigų ir tų, kurių dar neturite rankoje (sąskaitoje). Kiekviena kupiūra piniginėje (dailioje, nesuplyšusioje!) turi turėti savo vietą.

Kuo daugiau duodi, tuo daugiau gauni

Ko gero, tai – šventa tiesa. Ne veltui garsūs ir turtingi žmonės aukoja dalį uždirbtų pinigų, padeda skurstantiesiems ar sergantiesiems. Svarbiausioji pinigų savybė – nuolat judėti, o ne gulėti kojinėje. Pasak išmintingos patarlės, pinigus reikia imti su malonumu, o išsiskirti su jais be gailesčio. Ypač su nukritusiais iš dangaus – laimėtais, rastais, dovanotais: sakoma, kad jie neatneša laimės, tad geriausia juos panaudoti nesavanaudiškiems tikslams.

Skolinti galima ne visiems

Iš senų laikų atėjęs prietaras, kad skolinti negalima skurstantiems žmonėms ir tiems, kuriuos persekioja nesėkmės, turi pagrindą – žmonės, kurių kišenėse švilpauja vėjai, paprasčiausiai neturės iš ko grąžinti skolos. Be to, buvo tikima, kad kai vargšas grąžina skolą, perduoda ir dalį neigiamos energijos, finansinio nesėkmingumo. Dar viena iš senų laikų atklydusi taisyklė: geriems draugams geriau neskolinti pinigų. Negrąžinta skola dažniausiai sugriauna net tvirčiausią draugystę. Kaip ir kada skolinti (skolintis), mūsų senoliai turėjo daugybę prietarų: imti pinigus reikia kaire, o atiduoti dešine ranka; nesiskolinti antradienį – neišlįsi iš skolų visą gyvenimą; neskolinti penktadienį – turėsi daug išlaidų; skolinti ir skolintis pinigų geriausia rytą, o jeigu vakare – neperduokite kupiūrų iš rankų į rankas, pirma padėk ant stalo... Tokie jau buvo tie mūsų senoliai. Jie laikėsi minties, kad pinigai yra energija. O su energija, jų manymu, reikia elgtis apdairiai.

Pinigus reikia gerai pažinti

Juokinga, tiesa? Kaip galima nepažinti litų, kuriuos kasdien matome? O dabar pamėginkite neatvėrusi piniginės greitai pasakyti, kokios spalvos ir kas pavaizduota ant šimto litų kupiūros? Nepamenate... Taigi pravartu mintinai žinoti, kaip atrodo kiekviena kupiūra ir moneta. Beje, verta išmokti skirti monetas apčiuopomis – pagal dydį, svorį, iškilimus. Tai dargi labai gera proto mankšta.

Pinigai nesikaupia skurdžioje šeimoje

Turtuolių vaikai gyvena turtingai – šiam teiginiui vargu ar reikia kokių nors įrodymų. O tai, kad neturtingų tėvų vaikai retai kada praturtėja, įrodyta net moksliškai. Po išsamių tyrimų grupė mokslininkų pareiškė: nepriteklius yra paveldimas! Jeigu vaikas nuo pat gimimo iki pilnametystės gyvena nuolatiniame nepritekliuje, tai esą tikėtina, kad ir ateityje  jo finansinė padėtis nebus itin įspūdinga: tyrimo iniciatorių teigimu, nepritekliai neigiamai veikia smegenų vystymąsi. Tačiau kiekviena taisyklė turi išimčių – jei pasidomėtume garsių turtuolių biografijomis, atrastume, kad pasaulyje ne taip jau mažai turtuolių, gimusių vargšų šeimose.    

 

Taip pat skaitykite:

Pinigų psichologija

Ar reikalinga namų buhalterija?

„Edita“
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Prietaras
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką