Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 vasario 24d. 21:01

Prozopagnozija: kai kasryt atsibudęs neatpažįsti savęs ir artimųjų

Apie tai, kad žmogus galvoja apie savižudybę, išduoda daug ženklų
123RF.com nuotr. / Dalis žmonių negali atpažinti net savo veido

Maždaug du procentai viso pasaulio gyventojų ryte atsikėlę neatpažįsta savęs, neatpažįsta savo sutuoktinio, savo vaikų. Negana to, jie neatpažįsta ir savo veido, nesvarbu kur, žiūrėdami į veidrodį ar nuotraukose. Nepaisant to, kad tą momentą, kai žmogus stovi prieš juos, jie jį sugeba atpažinti, po akimirkos, nebematydami veido, jie jo neskiria nuo kitų.

Jums ilgu, jūsų mylimasis išvažiavęs ir jūs, apimtas vienatvės bandote prisiminti švelnias akimirkas, užmerkę akis svajojate apie jį ar ją, mintyse gėritės jo veido bruožais, prisimenate jos kerinčią šypseną? Tuomet jūs galite laikyti save laimės kūdikiais, mat net du procentai žmonių to niekada nepatyrė ir nepatirs. Užmerkę akis jie nesugebėtų nei įsivaizduoti, nei aprašyti savo vaikų, nekalbant jau apie partnerį.

Nepaisant to, jog nuo šio sutrikimo kenčiančiųjų rega yra puikiausia, tam kad atpažintų žmogų, jiems reikia įdėti begales pastangų, kaip antai, bandyti įsiminti konkretaus žmogaus kokį nors išskirtinį bruožą, tarkim nosį ar burną, įsiminti jų judesius ar kūno siluetą. O kaip jaustis, jei į duris tau skambina atėjusi mama, bet jas atidariusi, tu negali atpažinti jos veido? O liūdniausia, jog tu net nežinai, jog tame yra kažkas „ne taip“.

Egocentriškasis šunsnukis, susikoncentravęs tik į save

Kolega biure su jumis niekada nesisveikina ir jūs manote, kad jis yra nusiteikęs asmeniškai prieš jus? Neskubėkite jo teisti, gal jis tiesiog kenčia nuo veido aklumo.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Talentingi vaikai

Video

13:00
05:27
13:56

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką