Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 kovo 18d. 10:27

Raudonos nosies diena – su mažiausia kauke pasaulyje galima kurti džiaugsmą

Zuzana ir Lelija vaikų ligoninėje
Asmeninio archyvo nuotr. / Zuzana ir Lelija vaikų ligoninėje
Kovo 18-oji yra Raudonos nosies diena. Diena, kuri galėtų būti įprasta, bet gali tapti kitokia su raudona nosimi – mažu, bet stipriu simboliu, kuris puikiai žiūrisi ne tik ant nosies, bet ir atlape, plaukuose ar ausyje.

„Iš patirties žinome, kad gavus raudoną nosį dovanų – ji sukelia mažų mažiausiai šypseną, o dažniausiai ir nepaaiškinamą džiaugsmą. Mūsų, gydytojų klounų, darbe – tai mažiausia kaukė pasaulyje, kurią užsidėję aktoriai gali kurti geras emocijas sergantiems vaikams ligoninėse ir senjorams globos namuose.

Asmeninio archyvo nuotr./Zuzana ir Lelija Vaikų ligoninėje
Asmeninio archyvo nuotr./Zuzana ir Lelija Vaikų ligoninėje

Norėtume, kad ši diena galėtų tapti ta vienintele metuose, kai gali sau leisti negalvoti apie problemas, sunkumus ir tiesiog pasidžiaugti tuo, kas yra gerai.

Mūsų, gydytojų klounų, darbe – tai mažiausia kaukė pasaulyje, kurią užsidėję aktoriai gali kurti geras emocijas sergantiems vaikams ligoninėse ir senjorams globos namuose.

Dažnai esame linkę norėti daugiau ir geriau, lygintis su kitais, o karantinas dar labiau viską užaštrina. Tačiau net ir iki jo buvome linkę pamiršti, kad yra džiuginančių dalykų čia ir dabar. Šiemet mūsų didžiausias džiaugsmas – galimybė grįžti į Santaros Vaikų ligoninę“, – mintimis dalijasi Aistė Lacitė, „Raudonos nosys Gydytojai klounai“ vadovė.

Lygiai prieš metus pasaulinė pandemija viską apvertė aukštyn kojomis ir privertė organizaciją ieškoti naujų būdų, kaip tęsti veiklą. Vos per mėnesį organizacija persiorientavo į virtualią „Klounų liniją“, vasarą aktoriai-klounai pasirodymus rengdavo ligoninių ir globos namų kiemuose, pasidarė šalta – klounai „apsigyveno“ partnerių dovanotose planšetėse ir iki šiol taip skaidrina mažųjų pacientų dienas ligoninėse.

Asmeninio archyvo nuotr./„Klounų linija“ Vaikų ligoninėje
Asmeninio archyvo nuotr./„Klounų linija“ Vaikų ligoninėje

Dabar mažais žingsniais „Raudonos nosys“ grįžta pas mažuosius „gyviems“ susitikimams.

„Sunku patikėti, kad tai vyksta. Po metų nuotolinio darbo, aktorių-klounų komanda grįžta į ligoninės vidų. Nepaprastai džiaugiamės galėdami vėl pamatyti ligoniukų akis, šypsenas, pradžiuginti vaikų ir jų artimųjų kasdienybę.

Asmeninio archyvo nuotr./Klounai grįžta į Vaikų ligoninę
Asmeninio archyvo nuotr./Klounai grįžta į Vaikų ligoninę

Turbūt, didžiausias mūsų darbo įvertinimas, kad klounų apsilankymų pasiilgo ne tik vaikai ir tėvai, bet ir ligoninės personalas. Ligoninės koridoriuose taip seniai nebuvo tiek malonaus šurmulio, kad net gydytojai atsisuka ir šypsosi, palaukia kol palatoje baigsis klounų pasirodymas ir tada eina apžiūrėti paciento“, – pasakoja Indrė Mickevičiūtė-Petrauskienė, organizacijos meno vadovė.

Kovo 18-ąją „Raudonos nosys Gydytojai klounai“ kviečia prisiminti gerų emocijų galią ir kurti šypsenas net tada, kai tai atrodo neįmanoma.

Asmeninio archyvo nuotr./Raudona nosis – kaip simbolis
Asmeninio archyvo nuotr./Raudona nosis – kaip simbolis

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

OfiSPA – vieta dirbti ir nepavargti

Video

01:10
01:02
01:00

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Naujas testas
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką