Dabar populiaru
Publikuota: 2019 birželio 10d. 10:03

Mažų švenčių sau neverta atidėlioti: netikėtos idėjos piknikui

Renkatės pikniko vietą? Išmėginkite ir miesto centrą, ir tam tinkamas vietas visoje Lietuvoje
IKI nuotr. / Renkatės pikniko vietą? Išmėginkite ir miesto centrą, ir tam tinkamas vietas visoje Lietuvoje

„Savaitgalį nedirbsiu“, „per atostogas pailsėsiu“, „nuo pirmadienio skirsiu laiko sau“ – tokius pažadus girdime kone kasdien, tarsi savaime užprogramuodami save tam, jog kokybiškam laikui reikia ruoštis iš anksto. Iš tiesų kartais pakanka ištrūkti iš nuolat mus supančių keturių sienų ir įkvėpti gryno oro. Būtent buvimas lauke nuolat skubančių miesto gyventojų yra gerokai užmirštas malonumas, galintis atnešti ne tik daug laimės, bet ir stipriai prisidėti prie savijautos gerinimo. Tuo įsitikinęs prekybos tinklas IKI, vasaros metu vykdantis kampaniją „Visi į lauką!”, kuria siekiama pakeisti įpročius, dažniau ištrūkti į lauką ir atrasti valgymo gryname ore malonumą.

Kokybiškam laikui gryname ore siūlo neieškoti ypatingų progų

Pasak idėjos autorių, dažnai su pagerėjimu stebime praktiką užsienio šalyje – rodos, ten žmonės kur kas laisviau mėgaujasi buvimu gryname ore, atitrūkę nuo įtempto darbo skuba į žalią zoną, parką ar tiesiog ant suolo geria kavą, vaisvandenius, džiaugiasi maistu.

Tuo tarpu IKI iniciatyva balandžio mėnesį atliktas gyventojų įpročių tyrimas parodė, jog tokį malonumą kaip valgymą lauke lietuviai priima gan nedrąsiai. Nors beveik 80 proc. pasisakė, kad valgymas lauke jiems patinka, tačiau tokia veikla yra labiau išimtis nei norma. Maža to, net 20 proc. apklaustųjų nurodė, jog beveik niekada arba niekada nėra to darę.

„Šiuolaikinis gyvenimo būdas nori nenori įspaudžia mus tarp keturių sienų, atimdamas iš mūsų paprastus malonumus tokius kaip pabuvimas gryname ore. Nuo to kenčia ne tik nuotaika, sumažėja darbingumas. Norisi, jog žmonės skirtų sau daugiau laiko, neieškotų priežasčių ir nesiplanuotų gerokai iš anksto – metas išeiti į lauką. Mes siūlome pasiduoti spontaniško pikniko idėjai, čiupti gardų užkandį, pasitiesti pledą parke ar tūpti ant suolo miesto centre. Tegul paprasta pietų pertrauka įgauna naujų spalvų, naujų skonių ir pojūčių – kokybiškas laikas lauke neabejotinai pakraus energija likusiai dienos daliai“, – pasakoja prekybos tinklo IKI komunikacijos vadovė Berta Čaikauskaitė.

Šalies laisvalaikio infrastruktūra pavydą kelia daugeliui šalių

Kol didelių užsienio miestų gyventojai pertraukai lauke ieško tylesnio kampelio tarp dangoraižių, lietuviai, paprastai, keliolikos metrų spinduliu nesunkiai gali rasti suolelį, žolės lopinėlį ar įsitaisyti po žaliuojančiu medžiu.

Pasak „Keliauk Lietuvoje“ komunikacijos vadovės Gerdos Butkuvienės, tai yra didžiulis privalumas ar netgi privilegija. „Beveik visuose Lietuvos pažintiniuose takuose, vingiuojančiuose gražiausiomis šalies vietomis, yra įrengti stalai su suolais, kviečiančiais pavalgyti gamtoje, tačiau labai svarbu akcentuoti, jog ir mūsų miestuose gausu žalių zonų su pievomis, miškais ar vandens telkiniais, tad iškylauti galime bet kurią savaitės dieną netgi pačiame miesto centre“, – primena G.Butkuvienė.

Dažniau pasimėgauti lauke esančiomis žaliosiomis zonomis ypač turėtų tie, kurie uždarose patalpose praleidžia daug laiko. Anot IKI komunikacijos vadovės B.Čaikauskaitės, tokią išėjimo į gryną orą ir užkandžiavimo praktiką būtų tikslinga užkrėsti daugybę valandų biuruose praleidžiančius darbuotojus. „Savo įmonėje jau ne vienerius metus kviečiame darbuotojus išeiti į lauką, kartu pavalgyti, praleisti šiek tiek laiko mažiau formalioje aplinkoje. Juk gyvename tokioje gražioje šalyje – mums visai nebūtina ieškoti atokių, egzotiškų vietų. Sau padėti galime ir tiesiog prisėdę ant suolo“.

Tolimesnei išvykai sudarė pikniko zonų žemėlapį

Jei spontaniško pabėgimo į lauką idėja atrodo nepakankama, prekybos tinklas IKI siūlo leistis į trumpas išvykas ir aplankyti iškyloms puikiai tinkančias gražiausias šalies vietas.

IKI nuotr./Žemėlapis
IKI nuotr./Žemėlapis

„Galbūt piknikas ant žolės jums yra neatsiejama šiltojo sezono dalis ir ieškote, kur dar būtų galima apsilankyti bei suderinti išvyką su gardžiu pavalgymu gamtoje? Patikėkite, mūsų šalis turi didžiulę pasirinkimo įvairovę. Atidžiai peržiūrėjome ir atrinkome net 70 vietų, kurios išsidėsčiusios po visą Lietuvą, bei sudarėme atskirą žemėlapį. Tai – tarsi atmintinė iškylautojams, nurodanti lankytinų vietų ir piknikui tinkamus taškus“, – rekomenduoja B.Čaikauskaitė.

Piknikų zonų žemėlapį galite rasti čia.

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

02:13
02:24
00:57

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką