-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2018 03 20

Režisierė M.S.Šimulynaitė: kūno kalbą žmogus turi išmanyti kaip etiketo taisykles

Režisierė Marija Simona Šimulynaitė, tiek Lietuvoje, tiek užsienyje statanti modernius spektaklius, vadovaujanti Baltijos baleto teatrui, turi dar vieną veiklą – veda kūno kalbos kursus.
Marija Simona Šimulynaitė
Marija Simona Šimulynaitė / Asmeninio archyvo nuotr.

Jie padeda perskaityti žinutes, kurias siunčia mūsų veido mimika bei kūno elgesys. Neverbalinio bendravimo meno paslaptis Skandinavijoje ir Australijoje įminusi lektorė sako, kad kūno kalba turėtų būti įtraukta į aukštųjų mokyklų privalomų paskaitų sąrašus.

Žinias gilino Skandinavijoje ir Australijoje

„Ką reiškia šis gestas ir poza? Kodėl jo žvilgsnis toks keistas? O kodėl ji rengiasi taip keistai? Visa tai yra kūno kalba, neverbalinis bendravimas. Juk visi žinome, kad mūsų kūnas kalba, bet ne visi mokame tai suprasti gyvenime, darbe, ekstremaliose situacijose.

Visus domina tai, ar pašnekovas mums sako tiesą, kaip mus vertina. Kaip neskleisti klaidingų signalų? Kokie pagrindiniai melo ženklai? Juk save pateikti dažniausiai turime tik vieną kartą. Tačiau galima tam pasiruošti iššifravus kūno kalbos paslaptis“, – sako režisierė, kūno kalba pradėjusi domėtis daugiau nei prieš 11 metų dirbdama Skandinavijoje.

D.Matvejev nuotr. /Marija Simona Šimulynaitė
D.Matvejev nuotr. /Marija Simona Šimulynaitė

Ten buvo pirmas režisierės susidūrimas su šios srities literatūra, dokumentika, tyrimais, analizėmis. Prieš keletą metų Marija Simona neverbalinės komunikacijos žinias gilino ir Australijoje, Sidnėjuje esančiame kūno kalbos centre.

„Labai gaila, kad mūsų regione nėra nė vienos išsamios mokymo įstaigos, kurioje galima būtų nuosekliai pasisemti informacijos, kas yra neverbalinis bendravimas. Dažniausiai viskas būna tik abstrakčiai paliečiama, bet ne nuosekliai išdėstoma“, – pastebi M.S.Šimulynaitė, sukaupusi daug medžiagos, sistemingai suformuotos specialiam edukaciniam moduliui.

Lektorė remiasi tokiais autoriais, kaip Allanu Pease'u, Lillian Glass, Paulu Ekmanu, Henriku Fexeus, Anna Guglielmi, Naomi Tickle ir kitais.

Turi žinoti kaip etiketo taisykles

Pastaruoju metu lektorė kūno kalbos kursus dėstė įvairių specialybių studentams iš Lietuvos muzikos ir teatro akademijos, Vilniaus universiteto, vedė seminarus įvairių įmonių darbuotojams. Jos vedami kūno kalbos kursai aktualūs visiems tiems, kurie turi kalbėti prieš didesnę žmonių grupę, pristatinėti savo naujas idėjas, projektus.

Lektorė sako, kad naudojant žaismingus pavyzdžius galima lengvai perteikti informaciją apie tai, kas yra neverbalinis bendravimas, ką reiškia įvairios mimikos, skirtingo pobūdžio veido lietimai, rankų, kojų, sėdėjimo pozos, eisena, įvaizdis, kalbėsenos niuansai, paralingvistika, susidedanti iš įvairių intonacijų pokalbio metu, kurios atskleidžia kontrastingas situacijas bei žmogaus tipus.

Asmeninio archyvo nuotr. /Marijos Simonos Šimulynaitės vedami seminarai
Asmeninio archyvo nuotr. /Marijos Simonos Šimulynaitės vedami seminarai

„Neverbalinės kūno kalbos paslaptimis ypač domisi verslininkai, žurnalistai, vadybininkai, politikai, renginių bei televizijų vedėjai, aktoriai. Mano manymu, toks dalykas kaip kūno kalba (neverbalinis bendravimas) turėtų būti įtrauktas į aukštųjų mokyklų privalomų paskaitų sąrašus.

Jei man 11 ar 12 klasėje būtų kas pravedęs pusės metų kursą šia tema, būčiau daug ką gyvenime kitaip supratusi ir pasielgusi“, – sako režisierė.

M.S.Šimulynaitė pabrėžia, kad nesvarbu, kokia mūsų profesija pobūdžio profesijai atstovaujame, kūno kalbą žmogus turi žinoti kaip etiketo taisykles ar užsienio kalbą, nes tai yra komunikacija su žmogumi.

„Žmonės po šių kursų dažnai sako, kad būtų daug savo laiko sutaupę, jei būtų supratę, kad dirbdavo ne su tais žmonėmis. Kad juos kolegos žemindavo, o jie atvirkščiai viską suprasdavo. Arba, kad pagaliau suprato, ką reiškia specifinė pavaldinio sėdėjimo poza.

Daug žmonių po kursų pastebi įgavę didesnio pasitikėjimo savimi, sužino, kaip tam tikrose situacijose elgtis ir atrodyti siekiant savo tikslų“, – prisimena režisierė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius