Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 gruodžio 2d. 10:25

S.Álvarezas – pirmasis žmogus pasaulyje, įskridęs į veikiančio ugnikalnio kraterį

Sebastiánas Álvarezas tapo pirmuoju žmogumi pasaulyje, įskridusiu į veikiančio ugnikalnio kraterį
Red Bull Content Pool nuotr. / Sebastiánas Álvarezas tapo pirmuoju žmogumi pasaulyje, įskridusiu į veikiančio ugnikalnio kraterį
Pavojingam triukui vienas kiečiausių pasaulio skraiduolių ruošėsi visus metus. Vienas kiečiausių pasaulio skraiduolių (tų kurie naudoja lietuviško atitikmens vis dar neturintį „Wingsuit“) Sebastiánas Álvarezas tapo pirmuoju žmogumi pasaulyje, įskridusiu į veikiančio ugnikalnio kraterį ir iš jo išskridusiu. Kita vertus, iki atrasdamas šią sporto šaką, S.Álvarezas dirbo karo pilotu, tad su sėkmingais skrydžiais jis problemų neturi.

Triukui bet kuris ugnikalnis netiko. Tam, kad fizinis manevras būtų įmanomas, reikėjo specifinio kraterio diametro. O tam, kad būtų patenkintas S.Álvarezas siekis parodyti žiūrovams savo gimtinę, reikėjo, kad ugnikalnis būtų pietinėje Čilėje. Villarrica atitiko visus reikalavimus, o jį supantis peizažas netgi pranoko lūkesčius.

S.Álvarezas prie ugnikalnio praleido ištisus mėnesius – kvėpuodamas siera atsiduodančiu oru, stebėdamas dūmų stulpus, oro slėgį, vėjo greitį ir ugnikalnio apylinkes. Tam, kad įsitikintų, jog jo triukas – nusileisti žemiau kraterio ribų, o tada išskristi lauk viršun – yra įmanomas, jis atliko daugybę skaičiavimų. Tačiau skrydžiui sportininkas pasiryžo tik tada, kai pajuto, kad ugnikalnis suteikė jam leidimą. „Pajaučiau harmoniją“, – prisimena jis.

Savaime suprantama, laiko skirta buvo ne tik teorijai. Besiruošdamas legenda tapsiančiam projektui, mūsų skraiduolis atliko daugiau nei 500 šuolių Europoje ir Pietų Amerikoje. Na, o tuomet atėjo metas lipti į sraigtasparnį, įsitikinti, kad šuoliui pasirinktas tinkamas kampas ir šokti žemyn. Beje, skrisdamas lauk iš kraterio S.Álvarezas pasiekė net 180 km/h greitį.

Dani Román, šio projekto operatorius, avantiūrą apibūdino taip: „Jeigu nieko nesupranti apie sklandymą su „wingsuit“, tai Sebastián įskrido į atvirą ugnikalnio kraterį, nusileido beveik dešimt metrų žemiau jo ribų, ir išskrido lauk. Tik su savo kūnu ir sparnuotu kostiumu. Be jokių variklių.“

„Šio ugnikalnio pavadinimas išvertus iš Mapuche kalbos reiškia „velnio namai“. Jaučiausi, lyg krisčiau tiesiai į pragarą. Tačiau tuo pat metu, laukiau šios akimirkos, norėjau ją išgyventi ir išskristi lauk. Tai buvo vienas baisiausių ir keisčiausių dalykų, ką esu patyręs savo gyvenime. Man reikėjo kalbėti su ugnikalniu, nes ugnikalnis daro, ką nori, o jei aš padaryčiau bent vieną klaidą, būčiau ten, pragare, ir likęs“, – įspūdžiais dalinosi S.Álvarezas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Partnerio turinys
Temos: 1 Sportas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

02:11
16:07
02:16

Adventur 2022

Maistas

Tik prenumeratoriams

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką