Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Savaitgalio festivaliai: su žaibais, sūpynėse ar be alkoholio?

Festivalis
Vida Press nuotr. / Festivalis
Šaltinis: 15min
0
A A

Pirmieji birželio savaitgaliai jau padovanojo bent keturis nedidelius festivalius, tačiau sunkioji artilerija prasidės nuo šio savaitgalio. Į Joninių laužus įšokti ir nesudegti bandys net trys festivaliai: elektroninės muzikos gerbėjų dievinamos „Sūpynės“, sunkiosios muzikos atstovai „Kilkim žaibu“ ir blaivybę propaguojantis „Varom“. Visi trys absoliučiai skirtingi ir savaip įdomūs. Nors persiplėšk.

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Elektroninės muzikos festivalis „Sūpynės“

Data: birželio 25-28 d.
Vieta: Pakretuonė, Švenčionių raj.
Kaina: nuo 50 eurų (straipsnio rašymo metu - 70 eurų). Vaikai iki 10 m. – nemokamai. Parkingas nuo 10 iki 40 eurų, persikėlimas laivu per ežerą nuo 5 iki 10 eurų.

Muzika: beveik šimtas skirtingų elektroninės muzikos atspalvių.
Žvaigždės: Ben Klock, „Function Live“, Ryann Elliott, „Vessel Live“, „Svengalisghost Live“, „Skeptical“ – tai tik keli vardai iš gigantiško atlikėjų sąrašo.

Veiklos festivalyje: įvairūs meno projektai, aukštos kokybės paskaitos ir diskusijos apie garso ir vizualiąją kultūrą. „Sūpynės“ šiemet planuoja kaip reikiant pasistengti, kad festivalio lankytojai nenuobodžiautų nė akimirkos.
Veiklos greta festivalio: jei kažkam pritrūks veiklų festivalyje, Aukštaitijos nacionalinis parkas gali pasiūlyti Pakretuonės vandens malūną, greta esančius aukštaitiškus miestelius, daug ežerų ir miškų.
Šventė šeimai: šiemet organizatoriai tai netgi skatina, kitoje ežero pusėje įkurdami „Family Camping“. 

Karolio Kairaičio nuotr./Festivalio „Sūpynės 2012“ akimirka
Karolio Kairaičio nuotr./Festivalio „Sūpynės 2012“ akimirka

Istorija: dešimtmetį švenčiančios „Sūpynės“ yra Lietuvos elektroninės muzikos kultūros monolitas, įtakingų tarptautinių ekspertų iš „Resident Advisor“ įvertintas, kaip vienas geriausių šios vasaros elektroninės muzikos renginių pasaulyje. Abejoju, ar bet kuris kitas lietuviškas renginys yra sulaukęs tokio pripažinimo. 
Internete: Supynesfestival.lt

10 metų festivaliui yra daug. Per tiek laiko išsigrynina jo muzikinis ir meninis stilius, atsiranda legenda, kuri pritraukia į festivalį vis daugiau naujų žmonių arba kaip tik, suformuoja tvirtą ir pastovų gerbėjų ratą. Vieni festivaliai per 10 metų išsprogsta į didelius tarptautinius renginius, tuo tarpu kiti atranda savo nedidelę nišą ir tampa tos srities grynuoliais, bręsdami kartu su savo lojalia auditorija.

Festivalio organizatorių nuotr./Muzikos festivalis „Sūpynės“
Festivalio organizatorių nuotr./Muzikos festivalis „Sūpynės“

Kas dar Lietuvoje gali ryžtis ant keturių scenų per keturias dienas užkelti beveik 100 skirtingo kalibro atlikėjų?

„Sūpynės“ pradėjo kaip nišinis elektroninės muzikos renginys mažam gerbėjų ratui. Dabar festivalis jau pasiekė tam tikrą riboženklį: švenčiantis jubiliejų, garbinamas tarptautiniu mastu, vienas brangiausių Lietuvoje, tačiau už tą kainą siūlantis išskirtinę vertę savo gerbėjams. Kas dar Lietuvoje gali ryžtis ant keturių scenų per keturias dienas užkelti beveik 100 skirtingo kalibro atlikėjų?

TAIP PAT SKAITYKITE: Lietuvos mados tinklaraštininkių karšti deriniai festivaliams

Atrodo, galima tik lėtais mostais paploti festivalio organizatoriams už tokį pasiekimą ir nulenkti galvą prieš šių metų ambicijas. Tačiau... Šiemet festivalis susidūrė su tuo, apie ką dalyviai šnabždėjosi jau prieš porą metų. Tai yra augimo problema. Festivalio dalyvių skaičius šiemet gali būti rekordinis, todėl keli augimo valdymo klausimai nulems jo sėkmę ir ateities planus.

Visų pirma – festivalio logistika. Šiemet bus pirmas kartas, kai dėl augančio dalyvių skaičiaus ir nacionalinio parko apribojimų „Sūpynės“ veiks abiejuose Žiemenio ežero krantuose. Tai reiškia labai sudėtingą logistiką, nes kitoje ežero pusėje įsikūrę dalyviai turės keltis specialiais laiveliais (ir mokėti už juos papildomai), naktį ši paslauga bus teikiama tik išskirtiniais atvejais, o Žeimenys yra velniškai ilgas ežeras – apeiti sudėtinga. 

Neringos Rekašiūtės nuotr./Festivalis „Sūpynės“
Neringos Rekašiūtės nuotr./Festivalis „Sūpynės“

Labai nesinori prikarksėti, bet Lietuvos festivalininkai jau turi karčios patirties, kai sudėtinga logistika sugadina visą renginio džiaugsmą. Taip pat labai norisi palinkėti organizatoriams sklandžiai ir geranoriškai spręsti kito ežero kranto ir kitus komplikuotus klausimus. Kol kas jų bendravimas su publika yra truputį arogantiškas, o patirtis rodo, kad kuo didesnė arogancija prieš renginį, tuo aštresni skundai po jo. 

Tai vienas iš trijų brangiausių festivalių Lietuvoje. Jeigu dalyviai nesuskubo pasirūpinti bilietais iš anksto, kai jie kainavo 50 eurų, dabar teks paploti 70 eurų.

Kitas klausimas – festivalio kaina. Tai vienas iš trijų brangiausių festivalių Lietuvoje. Jeigu dalyviai nesuskubo pasirūpinti bilietais iš anksto, kai jie kainavo 50 eurų (o lietuviai dažnai atideda tokius sprendimus paskutinei akimirkai ir permoka), dabar teks paploti 70 eurų. Pridėkime parkingo ir laivelio mokesčius, jei apsistojome kitame krante – kaina jau atsiremia į 100 eurų. O dar maistas, gėrimai, kelionė...

Karolio Kairaičio nuotr./Festivalio „Sūpynės 2012“ akimirka
Karolio Kairaičio nuotr./Festivalio „Sūpynės 2012“ akimirka

Nepaisant šių nuogąstavimų, „Sūpynės“ išlieka išskirtinis renginys Lietuvos elektroninės muzikos pasaulyje. Jei nesi jame buvęs, tikrai esi apie jį bent kažką girdėjęs. Nuostabioje Aukštaitijos nacionalinio parko erdvėje elektroniniai garsai iš visų keturių scenų skamba unikaliai. Atlikėjų gausa praturtina net didžiausio melomano grojaraštį, o festivalio auditoriją galima apibūdinti keturiais žodžiais: „jauni, gražūs, atsipalaidavę žmonės“. 

Verdiktas: jeigu dar nesuplanavote Joninių ir norite aplankyti bent vieną tikrą festivalį šiais metais, „Sūpynės“ yra tikrai geras variantas. Nepigus, bet atsilyginantis už išleistus pinigus geromis emocijomis, naujomis pažintimis ir muzikiniais atradimais. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką