Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Seniausias gyvas organizmas Žemėje

Žalia
Fotolia nuotr. / Žalia
Šaltinis: Žurnalas „JI“
0
A A

Pamėginkite įminti mįslę: didžiulė, sena ir auga jūros dugne. O Vakarų Australijos universiteto mokslininkų komanda paskelbė, kad ji – seniausias gyvas organizmas Žemėje.

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Smalsu, apie ką eina kalba? Tai Posidonia oceanica – jūros žolė, kuri dauginasi gamindama savo klonus. Šis augalas išsikerojęs apie 15 kilometrų į plotį. Pasak mokslininkų, jo amžius gali siekti net daugiau nei 100 tūkstančių metų. Iki šiol seniausiu Žemėje organizmu buvo laikoma Tasmanijos jūros žolės, kurios, manoma, išgyvena daugiau kaip 40 tūkstančių metų.

Tyrėjų komanda jūros augalų mėginius ėmė iš keturiasdešimties skirtingų vietų Viduržemio jūroje. Pasirodo, visos jūros žolės pasklinda kurdamos savo pačių klonus, kurie būna visiškai identiški ir gali išsiplėsti iki dešimčių kilometrų ilgio. Būtent todėl jos pranašesnės ir išlieka ilgiau nei kiti organizmai, kurie klonuotis nesugeba.

Jūros žolės yra svarbi darnaus pakrančių ekosistemų egzistavimo dalis, bet per pastaruosius dvidešimt metų ėmė sparčiai nykti. Paskaičiuota, kad Posidonia oceanica mažėja penkiais procentais per metus. Pasak mokslininkų, labiausiai nerimą kelią tai, kad šio augalo, Žemėje išgyvenusio tūkstančius metų, nykimas norom nenorom perša išvadą, jog net tokie stiprūs organizmai negali prisitaikyti prie pasaulyje vykstančios klimato kaitos.

Žurnalas „JI“
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką