Dabar populiaru
Publikuota: 2012 liepos 25d. 22:38

Šiuolaikinė statistinė šeimininkė naudojasi ne daugiau kaip 10 patiekalų receptų

Šiuolaikinė statistinė šeimininkė naudojasi ne daugiau kaip 10 patiekalų receptų.
Fotolia nuotr. / Receptų knyga

Nustebote? Tačiau britų sociologai tikina, kad yra būtent taip!

Buvo apklausta daugiau kaip 4000 moterų. Paaiškėjo, kad 9 iš 10 šeimininkių kasdien gamina beveik tokius pačius patiekalus. Jų kasdieniame valgiaraštyje naudojamų receptų kiekis neviršija dešimties. Kitaip tariant, pramaišiui gaminami vis tie patys patiekalai.

Ta pati apklausa parodė, jog kas ketvirta moteris virtuvėje laikosi tam tikro grafiko: kiekvieną savaitės dieną naudojasi konkrečiais receptais. Tokiuose namuose visi žino: jeigu šiandien antradienis, pietums bus kotletai, o ketvirtadienį valgys sriubos ir lietinių.

Apklausos metu paaiškėjo dar keli šeimininkavimo ypatumai. Pavyzdžiui, vakarienei paruošti moteris vidutiniškai sugaišta 35 min.

40 proc. šeimininkių nelinkusios eksperimentuoti. Jos perka ir gamina tik iš tų produktų, kuriuos mėgsta visi namiškiai.
30 proc.  mamų visai neatsižvelgia į suaugusių šeimos narių pomėgius ir negamina patiekalų, kurių nevalgo jų vaikai.

Rinkdamosi receptą net trečdalis šiuolaikinių šeimininkių rūpinasi, kad patiekalas būtų skanus. Tik 23 proc. moterų pirmenybę teikia tam, kad maistas būtų sveikas.

O dabar – sociologų pastebėjimai apie receptų knygas, kuriomis pastaruoju metu užverstos knygynų lentynos.

Pasirodo, kiekvienuose namuose vidutiniškai yra po 6 tokias knygas. Šeimininkės anksčiau ar vėliau išbando tik nedidelę dalį jose pateikiamų receptų. Be to, pagal knygų receptus gaminančios moterys skundžiasi, kad net 50 proc. išbandytų receptų neatitiko jų lūkesčių.
 

„Edita“
Temos: 1 Receptai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Skanumėlis

Video

07:03
00:49
17:58

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką