Dabar populiaru
Publikuota: 2020 liepos 1d. 12:25

Šiuolaikinio meno centre pirmąkart rengiamos dienos stovyklos vaikams ir paaugliams

ŠMC dienos stovykla
Pranešimo autorių nuotr. / ŠMC dienos stovykla

Šiuolaikinio meno centre (ŠMC) Vilniuje pirmą kartą organizuojamos dienos stovyklos moksleiviams nuo 7 iki 14 metų. Stovyklautojai dalyvaus edukaciniuose, meno pažinimo ir judesio užsiėmimuose, ekskursijose po dar nepažintą Vilnių, keliaus į menininkų dirbtuves ir patys išbandys savo kūrybines galias. Pirmoji pamaina mažiausiems stovyklautojams prasidės liepos 7 dieną, rašome pranešime.

„Kurti, pajausti ir suprasti meno kūrinius gali būti ne tik įdomi, bet ir svarbi asmenybę formuojanti patirtis. Stovyklose bus ugdomas dalyvių kūrybiškumas, kritinis mąstymas ir atidumas aplinkai bei patiems sau.

Stovyklautojai taip pat sužinos, kas yra šiuolaikinis menas ir ką veikia jo kūrėjai. Tikime, kad ši pažintis gali sužadinti norą ir toliau domėtis menu, kultūra ir žvelgti į pasaulį kiek atviriau bei iš netikėtų perspektyvų,“ – sako stovyklų vadovai, ŠMC edukacinės programos kuratoriai Kamilė Krasauskaitė ir Vilius Vaitiekūnas.

Visvaldo Morkevičiaus nuotr./Vilius Vaitiekūnas ir Kamilė Krasauskaitė
Visvaldo Morkevičiaus nuotr./Vilius Vaitiekūnas ir Kamilė Krasauskaitė

Stovyklų programos kurtos atsižvelgiant į dalyvių amžių ir poreikius. Pavyzdžiui, mažesnieji stovyklautojai dalyvaus ekskursijose, edukaciniuose užsiėmimuose susipažins su miesto augmenijos sluosniu, sužinos kokią paskirtį jis atlieka ekosistemoje, lankysis Vytauto Viržbicko studijoje, kur lies silikonines formas ir išbandys kitas skulptoriaus naudojamas darbo technikas. Taip pat kartu su iš Austrijos trumpam grįžusia judesio tyrėja ir šokėja Vilte Švarplyte lavins savo balsus ir kūnus judesio dirbtuvėse.

Vyresnieji lankysis Lietuvai Venecijos bienalėje atstovavusio menininko Žilvino Landzbergo dirbtuvėse, kartu su savo solo parodą ŠMC pristatančiu menininku Kipru Dubausku nagrinėsime jo kūrybą, o ŠMC kuratorės Julija Fomina, Ūla Tornau ir Virginija Januškevičiūtė stovyklos dalyviams atskleis, kaip atsiranda parodos ir kodėl jų reikia.

Bendradarbiaujant su menų agentūra „Artscape“, ŠMC dienos stovyklose taip pat dalyvaus Lietuvoje gyvenančių pabėgėlių šeimų vaikai.

Daugiau informacijos galite rasti čia.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

00:52
00:46
01:11

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką