Dabar populiaru
Publikuota: 2019 lapkričio 17d. 16:13

Sunku išsirinkti tatuiruotės stilių? Meistras pateikė 26 stilių pavyzdžius ir paaiškino ypatumus

Danielius Djačkovas
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Danielius Djačkovas

„Noriu tatuiruotės, bet nežinau, kokios“. Tai viena dažnesnių situacijų, su kuriomis susiduria tatuiruočių meistrai. 20 metų tatuiravimo patirtį turintis ir savo tatuiruočių studiją įkūręs klaipėdietis Danielius Djačkovas dalinasi savo sukaupta patirtimi ir pristato 26 tatuiruočių stilius.

„26 Budos aspektai“ arba tatuiravimo stiliai, technikos ir tendencijos. Taip savo projektą pristato meistras.

„Šį straipsnį ir jo iliustracijas nusprendžiau parašyti švietėjiškais tikslais, nes šiuolaikinis tatuiruočių pasaulis tapo labai įvairus ir spalvingas, todėl kartais paprastam žmogui jau sunku susigaudyti, kas ir kaip. Galbūt ši informacija žmonėms, atėjusiems į tatuiruočių studiją, padės paprasčiau komunikuoti su meistrais ir paaiškinti savo pageidavimus“, – sako D.Djačkovas.

Danielius Djačkovas
Danielius Djačkovas

Autorius pasirinko vieną motyvą, savo asmeninę simpatiją – mokytoją Budą ir jį interpretavo skirtingomis stilistikoms. Beje, visi piešiniai piešti planšetiniu kompiuteriu.

„Nenaudojau popieriaus, taip prisidėdamas prie ekologinių idėjų“, – sako Danielius.

Kiekvienas tatuiravimo stilius pristatytas su neilgu aprašymu; tai tarsi apibrėžimas, padėsiantis identifikuoti, kas jam būdinga.

„Taip pat visi stiliai įvardinti anglų kalba, o kad skaityti būtų linksmiau, skliausteliuose pabandysiu tuos pavadinimus logiškai sulietuvinti. Visas šis straipsnis yra tik mano asmeninė nuomonė, remiantis sukaupta informacija ir įžvalgomis per 20 tatuiravimo metų, bet, žinoma, galiu klysti, todėl ši informacija yra subjektyvi“, – perspėja „Danis tattoo“ studijos įkūrėjas.

Šiuolaikinėje tatuiravimo kultūroje egzistuoja dar daugiau tatuiravimo stilių, dalis jų yra pakankamai individualūs ir priklauso tik vienam meistrui, kuris jį ir sukūrė.

 • NEOTRADITIONAL (liet. „Naujoviškas tradicinis“). Šis stilius pasižymi 2 tipų kontūrais: storu ir plonu, taip pat gausiai naudojamos žemiškos spalvos ir ryškūs akcentai, nevengiama šešėliavimo. Gali būti ir nespalvotas. Kilęs iš TRADITIONAL stliaus.
 • BIOMECHANIKA (liet. „Biologinė mechanika“). Labai populiarus stilius 1990–2000 metais. Įkvėptas menininko H.R.Gigerio sukurto personažo iš filmų „Svetimas“. Būna dviejų tipų „biomechanika“ – ta, kur dominuoja mechaniniai elementai, ir ta, kurioje dominuoja bio arba organiniai elementai. Dažniausiai būna nespalvota, bet gali būti atliekama ir su spalvomis.
D.Djačkovo piešinys/Biomechanikos stilius
D.Djačkovo piešinys/Biomechanikos stilius
 • TRADITIONAL (liet. „Tradicinis stilius“). Kol Lietuva buvo po geležine uždanga, būtent šis stilius dominavo visame Vakarų pasaulyje, skaičiuojant nuo 1940-ųjų. Pirmose tatuiravimo studijose buvo galima pasidaryti kregždutes, rožes, burlaivius ar merginos figūrėles. Tatuiruotojai buvo savamoksliai, todėl objektai buvo primityvūs. Vieno storio kontūras, kelios spalvos, sunkus šešėlis, gali būti ir be spalvų. Ši stilistika išliko iki šių dienų, tapo tvirta klasika ir labai mėgstama hipsterių.
 • DOTWORK (liet. „Taškavimas“). Tai ne stilistika, o atlikimo technika. Vaizdas sukuriamas iš taškų. Ko gero, viena seniausių ir primityviausių tatuiravimo technikų, nuo kurios viskas ir prasidėjo. Šią techniką galima atlikti ir be mašinėles, naudojant adatą ir rašalą. Šiais laikais ji išgyvena tikrą renesansą, nes yra labai patraukli, labai greitai ir gerai gyja, neskausminga. Vienintelis trūkumas – atlikti piešinį šiuo stiliumi trunka labai ilgai.
D.Djačkovo piešinys/„Dotwork“ stilius
D.Djačkovo piešinys/„Dotwork“ stilius
 • TRIBAL (liet. „Ornamentas“). Tai irgi 1990–2000 m. populiarus tatuiravimo stilius, kuris impulsą gavo iš tokių filmų kaip „Nuo sutemų iki aušros“ ar „Romper stomper“; šiais laikais yra nebepopuliarus. Lietuvoje šio stiliaus tatuiruočių madą diktavo Linas Karalius-Ezopas. Pasižymi stambiomis linijomis ir juodu užtušavimu, kokybiškai atlikti reikia gerų įgūdžių.
 • MAORI (liet. „Maori genties ornamentai“). Būtent šis stilius yra vienas iš trijų Okeanijos indėnų tradicijos: „maori“, „samoa“ ir „polinesia“ visi panašūs, bet turi savo charakteristikas. Šis stilius yra kanonizuotas ir turi tam tikras taisykles bei tvarką, kaip jį piešti. Yra meistrų, kurie labai gerai išmano visą simboliką ir reikšmes.
 • JAPANESE (liet. „Japoniškas stilius“). Tai gilias tradicijas turintis stilius, kilęs iš Japonijos „jakudzų“, taip pat turintis gan griežtus kanonus ir piešimo tvarką, reikia išmanyti simbolizmą. Kontūras aiškus, šešėliai švelnūs, gali būti ir spalvotas, ir nespalvotas. Populiariausi objektai: drakonas, tigras, koi karpis, lotoso žiedas, sakura ir pan. Pačioje Japonijoje piešinys daromas specialiais įrankiais.
D.Djačkovo piešinys/„Japanese“ stilius
D.Djačkovo piešinys/„Japanese“ stilius
 • BLACKWORK (liet. „Juodas darbas“). Labai minimalistinis ir šiuolaikinis stilius. Jo esmė – juoda įvairių ir formų ir dydžių dėmė. Gali būti tiesiog visa ranka nutušuota juodai.
 • IGNORANT (liet. „Ignoravimas“). Labai naujas stilius, atsiradęs visai neseniai. Jo esmė – paprastumas ir minimalizmas, vertinant vizualiką, bei labai poetiška, persmelkta cinizmu ar sarkazmu piešinio idėja. Dažniausiai viskas padaroma iš vienos linijos.
D.Djačkovo piešinys/„Ignorant“ stilius
D.Djačkovo piešinys/„Ignorant“ stilius
 • LINEWORK (liet. „Lininjinė tatuiruotė“). Jau pats pavadinimas beveik viską pasako, kad tai tatuiruotės, sukurtos tik iš linijų. Žinoma, jose gali atsirasti ir taškų, ir dėmių, bet dominuoja įvairių storių ir krypčių linijos. Taip pat gana naujas stilius.
 • GRAPHIC (liet. „Grafika“). Taip pat savo pavadinimu daug ką pasakantis stilius. Tai grafinės tatuiruotės, kurioms naudojamos tos pačios priemonės, kaip ir grafikos darbuose: taškas, linija ir dėmė. Taip pat tokia technika kaip „whip shading“ (liet. „plakimas“), tai kai linijine adatėle braukoma per odą ir sukuriamas vaizdas iš gausybės mažų dygsnių. Labai meniškas ir turtingas tatuiravimo stilius, mėgstamas tiek meistrų, tiek klientų, ir yra „ant bangos“.
 • TRASH POLKA (liet. „Šiukšlių polka“). Stilius sukurtas Vokietijos mieste Viurcburge, autoriai - Simone Pfaff ir Volko Merschky, arba „Buena Vista Tattoo Club“ 1998 metais. Tai buvo individualus stilius, bet jis tapo toks populiarus, kad tapo viešas ir jį pradėjo naudoti ir kiti meistrai. Šiam stiliui būdingi keli elementai: šriftas, raudona spalva, teptuko potėpiai ir realistiniai vaizdai. Ir kai viskas gražiai susipina, primena plakatinį meną.
D.Djačkovo piešinys/„Trash polka“ stilius
D.Djačkovo piešinys/„Trash polka“ stilius
 • WATERCOLOUR (liet. „Akvarelinės tatuiruotės“). Tai tatuiruotės, imituojančios palietas akvarelės spalvas. Stilius gan naujas ir labai mėgstamas, jis būna tik spalvotas, bet gali būti ir kitų elementų, kaip juodas kontūras ar kito stiliaus fragmentai.
 • SKETCHY (liet. „Eskizinis stilius“). Tai stilius, imituojantis akademinio eskizavimo stilistiką, jame daug įvairių storių ir krypčių linijų – štrichavimo. Tatuiruotės atrodo nerangios, bet turi savitos estetikos ir romantikos.
 • HORROR (liet. „Siaubo tatuiruotės“). Šis stilius dažniausiai atliekamas realistiškai, gali būti tiek spalvotas, tiek nespalvotas. Jo esminiai personažai – tai zombiai, velniai, kaukuolės, lavonai ir pan. Kuo šiurpiau, tuo geriau.
 • REALISTIC (liet. „Realistinės tatuiruotės“). Ko gero, vienas populiariausių stilių. Tatuiruotės daromos iš nuotraukų ir jų esmė – kuo tikroviškiau perteikti vaizdą. Gali būti tiek spalvotas realizmas, tiek atliekamas juodais dažais. Meistrai nuotraukas renkasi iš interneto pagal kliento poreikius, viskas suklijuojama programų pagalba, tada per specialią kalkę eskizo kontūras perkeliamas ant odos ir kruopščiai atkartojamas originalus vaizdas ant odos.
D.Djačkovo piešinys/Realistinis stilius
D.Djačkovo piešinys/Realistinis stilius
 • GEOMETRY (liet. „Geometrinės tatuiruotės“). Šio stiliaus pagrindas –geometrija. Labai tikslus ir techniškai sudėtingas stilius, daug griežtų geometrinių figūrų, įvairūs ritminiai marginiai ir ornamentika, dominuoja linija, juoda dėmė, kartais taškavimas. Atliekamas išskirtinai juodais dažais.
 • POPART (liet. „Pop kultūros stilius“). Tai labai naujas stilius, dar kitaip vadinamas „sticker tattoos“ (liet. „lipdukų tatuiruotės“). Tai labai eklektiškas stilius, galima sakyti, tatuiruočių kokteilis, jame gali susipinti visi įmanomi stiliai, labai primena kelioninį lagaminą, apklijuotą lipdukais.
 • NEWSCHOOL (liet. „Naujoji mokykla“). Tai labai ryškus ir spalvingas stilius, dominuoja itin ryškios spalvos ir juodas plastiškas kontūras, kartais gali priminti grafičius.
 • CHICANO (liet. „Meksikietiškos kilmės berniukas“). Šis stilius užgimė Jungtinėse Valstijose, Lotynų amerikiečių bendruomenėse Los Andžele, apie 90-uosius. Jame labai gausu krikščioniškų simbolių ir meksikiečių gaujų vertybių. Atliekamas išskirtinai juodais dažais, dominuoja kontūras ir šešėliai. Jį išgarsino meistras Mr.Cartoon, kuris darė tatuiruotes tokioms garsenybėms kaip Dr.Dree, Eminemas, Xzibit ir pan.
D.Djačkovo piešinys/„Chicano“ stilius
D.Djačkovo piešinys/„Chicano“ stilius
 • CALLIGRAPHY (liet. „Kaligrafija“). Tai kaligrafija ant kūno. Įvairūs šriftai, raidės, užrašai ar tekstas. Dar mėgstamas vadinti „lettering“ (liet. „raidžių rašymas“).
 • LACE (liet. „Nėriniai“). Dar prieš kelerius metus buvo labai populiarus ir moterų mėgiamas stilius, nes pagrindinis elementas – nėriniai, primenantys seksualius apatinius. Gali būti komponuojamas su kitais elementais, kaip brangakmeniai, rožės, drugeliai ir pan. Tai stilius, dvelkiantis moteriškumu ir seksualumu.
D.Djačkovo piešinys/„Lace“ stilius
D.Djačkovo piešinys/„Lace“ stilius
 • SAMOA (salos pavadinimas Polinezijoje). Tai tradiciniai Samoa salos genčių ornamentai, turintys griežtus kanonus, tvarką ir tam tikras reikšmes. Daugelis meistrų juos daro intuityviai ir tik vos keli meistrai pasaulyje yra įsigilinę ir išstudijavę šią tradiciją, ir turi teisę juos daryti tradicine technika – su specialiais senoviniais įrankiais.
 • CELTIC (liet. „Keltika“). Tai keltų genčių ornamentai, kurie buvo paplitę Skandinavijoje ir Airijoje. Jie taip pat turi tam tikrą tvarką ir piešimo sistemą. Šiais laikais tai nelabai populiarus stilius, jo zenitas buvo 1990–2000 metais.
 • OPTICAL (liet. „Optinės tatuiruotės“). Gan retas stilius visame pasaulyje. Pasižymi iliuziniu efektu, reikia įsižiūrėti ar net prisimerkti, kad pamatytum tikrąjį vaizdą. Labai primena trimates nuotraukas.
 • POLINESIA (liet. „Polinezija“). Tai Okeanijos regione gyvenusių genčių etninis elementas. Ištatuiruotas veidas vadinasi „moka“.

Visi stiliai galerijoje:

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

08:55
00:20
46:42

Esports namai

Lietuviškas verslas

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką