Dabar populiaru
Publikuota: 2016 gruodžio 9d. 21:00

Šypsena išdavikė – ką ji slepia?

Blake Lively
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Blake Lively

Veido mimikos daug pasako apie žmogaus savijautą. Vien tik lūpų padėtis atskleidžia, kada asmuo drovisi, abejoja, o gal žvelgia į aplinkinius iš aukšto. Sužinokite, ką slepia tikros ir kai kada nenuoširdžios šypsenos.

Lyg reklamos veidas

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Anna Kendrick
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Anna Kendrick

Ne veltui tokia išraiška vadinama raudonojo kilimo šypsena. Taip pozuoti įgudusios pramogų pasaulio garsenybės, politikai ir kiti visuomenės veikėjai, šmėžuojantys viešumoje. Šypsantis pakyla tik viršutinė lūpa, kuri atidengia akinamai baltus dantis, tačiau apatinis žandikaulis nenusileidžia.

Ši smulkmena atskleidžia, kad žmogus save kontroliuoja ir nežada prarasti pusiausvyros. Taip nutinka dėl nesaugumo jausmo. Tokią šypseną galima pavadinti darbiniu aksesuaru, įvaizdžio dalimi.

Ji privaloma pirmą pažinties akimirką, per verslo susitikimą ar giminių suvažiavimą. Taip šypsodamiesi dažniausiai tiesiog maloniai pozuojame nuotraukai ar norime padaryti įspūdį aplinkiniams.

Pasak britų veidoskaitininkės Jean Haner, nutaisant tokią išraišką, įsitempia tik burnos raumenys, o štai akyse gali ir nebūti linksmų kipšiukų, todėl šypsena pasirodys nenuoširdi.

Vis dėlto nereikia nuvertinti žmogaus, jei jis šypsodamasis nerodo apatinių dantų. Labai dažnai tėvų auklėjimas įskiepija tam tikrą elgesio modelį, todėl atsiranda įprotis santūriau reikšti emocijas. Kaip elgtis, neretai padiktuoja ir aplinka. Šypsena reiškia, kad žmogus yra harmoningas, sutaria su savimi ir savo jausmais. Jų neafišuoja, bet ir per daug neslepia.

Su pašaipėle

„Scanpix“ nuotr./Megan Fox
„Scanpix“ nuotr./Megan Fox

Pasipūtėliškai šypsenai būdingos dirbtinai papūstos lūpos ir nežymiai į viršų užsirietę jų kampučiai. Taip pat dažnai būna primerktos akys. Tokia išraiška reiškia bendrą nepasitenkinimą, aroganciją ir rodomą pranašumo jausmą. Asmuo žiūri į pašnekovą iš aukšto, nuvertina ir negerbia jo nuomonės. Šypsena, primenanti bučinį, – ženklas, kad žmogus netiki tuo, kas jam sakoma, arba įžvelgia apgaulę, nori išlaikyti atitinkamą atstumą.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Charlize Theron
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Charlize Theron

Mimika praneša, kad pašnekovas nėra lengvai įkandamas riešutėlis. Atvirkščiai, jis sunkiai prisileidžia kitus. Ši šypsena byloja: „Su jumis malonu, bet nespauskite manęs.“ Norint pažinti tokį žmogų, prireiks laiko.

„Jei draugo veide dažnai pastebite pašaipėlę, tai ženklas, kad galbūt jo vaikystė nebuvo tobula, trūko artimųjų dėmesio. Ši išraiška atspindi, kad žmogus yra nusivylęs kitų jausmais, nėra tikras, kad kas nors gebės patenkinti jo emocinius poreikius“, – sako specialistė.

Tik retkarčiais šmėstelinti pašaipėlė gali atskleisti, kad asmuo nepatenkintas situacija, pašnekovu ar net pats savimi. Kartais tokia šypsena atspindi bejėgiškumą, kai viskas vyksta ne taip, kaip norisi. Ji gali rodyti ir pervargimą ar troškimą atsiriboti nuo problemų. Netgi vyrai pastebi, kad nepatenkinta arba įžeista moteris papučia lūpas, taip reikšdama nepritarimą.

Plačiau apie tai, ką slepia ar išduoda šypsena, skaitykite 49-ajame savaitraščio „Ji“ numeryje!

Redakcijos archyvo nuotr./Žurnalas „Ji“ (49 nr.)
Redakcijos archyvo nuotr./Žurnalas „Ji“ (49 nr.)
Temos: 2 Šypsena Juokas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

16:36
24:16
02:03

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką