Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2013 liepos 21d. 14:00

Tarologė Lina Balsė pataria

Taro kortos
Fotolia nuotr. / Taro kortos

Atsakymai į jūsų klausimus pagal Taro kortas.

► Klausimas

 

Šiuo metu niekaip negaliu atrasti savęs, suprasti, ko noriu. Labai išgyvenu dėl savo dabartinio gyvenimo kuriame esu nelaiminga. Ką tik baigiau socialinės pedagogikos studijas universitete, bet dirbu pardavėja. Kaip gyvenime kažką pakeisti, kad visą gyvenimą nebūčiau tik kažkokia pardavėja, kaip atrasti drąsos pakeisti kažką, kaip susikaupti ir pradėti naują veiklą, kad nebūtų šitaip nuobodu. Ir ar išvis aš sugebėčiau, ką nors pakeisti dabartiniame gyvenime, kad nebegalvočiau apie nepilnavertiškumą?

 

Atsakymas

 

Iš kur kyla nepilnavertiškumo jausmas? Tikriausiai tikitės iš savęs žymiai daugiau nei darote, turite ar galite ir lyginate su kažkuo nuveikusių daugiau. Jei toks susilyginimas įkvepia ir motyvuoja labiau pasistengti – viskas puiku, bet jei jus psichologiškai žeidžia, tuomet yra tik du variantai – arba nuleisti kartelę iki tokio lygio, kokiame esate ir džiaugtis bei didžiuotis tuo, kas esate ir ką darote, arba tiesiog išsijudinti ir imtis veiksmų, pasiekti kažko daugiau. Kaip atrasti drąsos? Nežinau, ar ją kas nors randa... Tikroji drąsa yra bijoti, bet padaryti, ką reikia, nepaisant baimės.

 

Jūs per daug reikšmės teikiate kitų nuomonei ir savęs lyginimui su kitais žmonėmis. Lygintis su kuo nors yra beprasmiška, nes kiekvienas esame labai unikalūs, kiekvienas su savomis stiprybėmis ir silpnybėmis, savo sielos branda, patirtimi, pamokomis ir gyvenimo planu. Kas tinka vienam, netinka kitam. Dairytis į kitus galima nebent dėl įkvėpimo, o tuomet stenkitės būti 100 procentų savimi. Geriausia savimi, kokia tik galite būti. Ir matuokite save pagal tai, kiek padarėte, kiek ryžto parodėte, kokių veiksmų ėmėtės.

 

Jums neverta jaudintis, kad dar neradote sau stabilios vietos po saule ir profesijos ar darbo. Jūsų gyvenimo kelio programa reikalauja patirti ir išmėginti kuo daugiau, nes šiame gyvenime jūsų siela nori padaryti didelį pažinimo šuolį. O tam reikia įvairovės, pokyčių, nelabai pastovių aplinkybių, kad nuolat tektų mokytis naujų dalykų. Taigi drąsiai eksperimentuokite ir ieškokite, atraskite save pačiame ieškojimo procese.

 

Esate jautri ir kūrybingą, tai galite pritaikyti meninėje, socialinėje, psichologinėje ar panašioje sferoje. Tuomet turimas išsilavinimas, bent jau plačiąja prasme, turėtų praversti. Bet galite drąsiai ieškoti nestandartinio turimų žinių ir asmeninių savybių pritaikymo, išmėginkite ką nors netikėto, drąsaus. Pradėkite nuo nulio. Svarbu tik jausti entuziazmą ir įkvėpimą. Artimiausiu laiku pasidairykite idėjų, o po gimtadienio metų periodas jums labai palankus naujai pradžiai, naujai gyvenimo krypčiai, naujiems tikslams. Visa aplinka palaikys jūsų ryžtą ir iniciatyvą, jei ją parodysite ir galimybių tikrai atsiras. Drąsiai pasitikite ateisiančias permainas, pati jų siekite.

 

Atsakydama į jūsų klausimą kaip kažką pakeisti iškrito Mirties korta kaip tik ir simbolizuojanti radikalias, neatšaukiamas, esmines pabaigas, permainas ir transformacija. Taigi gal reikia nepalikti sau pasirinkimo, padėti didelį tašką, užbaigti tai, ką turite, kad būtumėte priversta ieškotis ko nors naujo.

 

► Klausimas

 

Aš su širdį deginančiu klausimu... Bendrai gyvename jau 15 metų. Turime bendrą vaiką. Visus metus gyvenome gana ramiai, be pykčių, ginčų ir kitokių nesklandumų. Pasitaikydavo kartelį kitą apsipykti, bet diena, dvi ir vėl šypsomės vienas kitam. Bet štai nuo praėjusios vasaros mūsų gyvenimas lyg per akimirką sudužo. Vyras nebemato šeimos ir toks jausmas, kad mes jam kaip akmuo po kaklu. Depresija apėmė praktiškai mus visus. Negalime žiūrėti vienas į kitą. Vyras savaitgalius leidžia diskotekose ir naktiniuose baruose. Geria net būdamas vienas namuose. Degtinės butelis ir draugai - jo šiandieninė laime. (toks jis anksčiau nebuvo). Žinoma, ir aš pasikeičiau, irgi nebesu „saldainiukas“. Pasidariau bloga, nes ėmiau jam priekaištauti. Išsikrausčiau iš miegamojo, nes negaliu pakęst to šlykštaus kvapo, kuriuo jis kvėpuoja. Į jo draugelius ir išvis žiūrėti negaliu (pavydžiu, labai pavydžiu jo dėmesio skiriamo jiems, o ne mums).

 

Vis ieškau santykių pablogėjimo priežasčių ir jų nematau, tad turiu tik vieną įtarimą, jog esame arba nužiūrėti, arba prakeikti (norėčiau, jog šios mintys nepasitvirtintų.) Klausimas būtų paprastas - kas vyksta tarp mūsų? Kokiu būdu galiu/galim galiausiai išbristi iš šio liūno?

 

Atsakymas

 

Na ir ekstremali jūsų vyro vidutinio amžiaus krizė. Sprendžiant iš numerologinių ciklų, jums dabar abiem lūžio ir permainų metai, tik jis nuėjo lengviausiu keliu, pasidavė kitų žmonių įtakai, pabėgimo nuo rutina tapusio gyvenimo ir nerealizuotų svajonių bei ambicijų ėmė ieškoti alkoholyje užuot sukaupęs stiprybę ir ėmęsis kažką realiai keisti. O jūs permainoms priešinatės, bandote suvaldyti situaciją, bergždžiai tikitės sukontroliuoti jį. Galima sakyti, jog ėmėtės vyro vaidmens šeimoje šiuo metu, o tai tikriausiai tik dar labiau blogina padėtį. Jei žiūrėti kokia pamoka po visu tuo slypi – jam reikia pažinti ir išmokti išreikšti savo emocijas, aktyviau bendrauti ir realizuoti save per draugiškus santykius. Tą galima padaryti ir teigiama, ir labai neigiama forma, kaip kad jis dabar ir daro. O jums reikia išmokti stiprybės, susivokti, ką jums reiškia vyriškumas, atsakomybė, pareiga, koks jūsų vyro idealas ir panašu, kad turite savyje atpažinti ir realizuoti tas savybes, kurių tikitės iš vyro.

 

Šiuo metu jūsų santykiai yra svarbioje kryžkelėje. Tikriausiai nenustebinsiu pasakydama, jog po klubus vyras laksto ne vien dėl gėrimų, bet ir dėl moterų, gali būti, kad yra ir konkreti jį apžavėjusi moteris. Jūsų įtarimai dėl maginio poveikio gali būti bent iš dalies pagrįsti, kortose tikrai yra ženklų apie kitos moters įtaką, ardančią jūsų šeimą, traukiančią jį į girtuoklystę ir paleistuvystę. Bet kad ir koks dabar būtų sunkus periodas, jūs esate pakankamai stipri jį pereiti. Vis dėlto nesate pasirengusi apleisti ir paleisti vyro nusiristi į dugną, stengsitės dirbti, išlaikyti šeimą materialine ir emocine prasme.

 

Ieškotis sau kito vyriškio jums būtų lengvesnis kelias, ir tikrai rastumėte naują meilę ir laimę, tačiau, priešingai nei jūsų vyras, nesate lengviausio kelio ieškotoja. Sugebate ir sunkumus pereiti ir kančią nuolankiai priimti ir tiesiog dirbti, su meile ir kantrybe, pereiti beveik viską. Kitais metais, bent jau jų gale vyras turėtų užbaigti periodą, kada jį veiks itin stipri trauka alkoholiui ir didelė dezorientacija gyvenime. Metų gale, po savo gimtadienio jis turėtų atsirinkti, kokia kryptimi suks savo gyvenimą, koks bus naujas 9 metų gyvenimo periodas. Kadangi esate stipri ir kantri, laikykitės iki tol ir žiūrėkite, kokia kryptimi jis pajudės per pusmetį po kito gimtadienio (gaila, kad dar tiek ilgai reikia laukti). Jei jis ir tuomet nesusiims – priimkite atsakingus sprendimus dėl jūsų ir dukters tolimesnio gyvenimo, saugumo, gerovės ir laimės. Pati pradėkite naują etapą. Kol kas kortos rodo, jog yra galimybė pereiti sunkųjį periodą ir išlikti drauge, nors emociškai ir dvasiškai santykiai bus labai nuskurdę ir reikės labai pasistengti vėl suartėti. Bet bent materialine prasme galite išlikti kartu, viena šeima. Stiprybės jums ir išminties suvokti, kada laikas paleisti, o kada reikia būti lankstesnei ir nuolankesnei Dievo siunčiamiems išbandymams.

 

► Klausimas

 

Prieš du metus mūsų santykius ištiko krizė. Atsirado kita moteris. Kai pareiškiau norą skirtis, po kažkurio laiko vyras grįžo į šeimą. Bet nuo to laiko mūsų santykiai smarkiai pasikeitė. Grįžo visiškai svetimas vyras. Aš jo nesuprantu, nuolat jam viskas negerai, įžeidinėja, tyčiojasi. Atleidau, tikėdamasi išsaugoti šeimą, bet jis šito neįvertino. Atrodo, kad jam visiškai į mane nusispjauti. Jaučiuosi nelaiminga. Dabar pati galvoju apie skyrybas. Suprantu , kad negaliu jo pakeisti, ir jis pats nededa pastangų. Turime du vaikučius. Patarkite, kaip man pasielgti. Jaučiu, kad jau nebūsiu laiminga su juo, bet nenoriu ir suklysti.

 

Atsakymas

 

Kaip suprantu, nutiko taip, jog vyras jus įskaudino ir pažemino savo išdavyste, o jūs jam atleidote ir priėmėte atgal jam to neužsitarnavus, dėl to nepasistengus, netapus geresniu. Tuomet jis jau matydamas jus „žemiau“ nei buvote santuokos pradžioje, ėmė nesiskaityti, dar labiau įžeidinėti. Bet ir šitai jūs atleidote, leidote jam pajusti, jog jei toleruojate tokį elgesį ir jam nėra jokių pasekmių, vadinasi jis gali taip elgtis ir jūs verta tik tokio elgesio. Ir taip jo akyse nusmukote dar žemiau, pati praradote jo pagarbą toleruodama tai, ko toleruoti nevertėjo.

 

Tačiau vargu ar jums reikia mano patarimų dabar. Išdėliojusi kortas matau, kad judu su vyru tikrai būtumėte laimingesni būdami atskirai nei dabar. Kartu jus laiko tik buitiniai ir materialiniai dalykai, senas prisirišimas, kažkiek ir savininkiškumas. Tačiau ir aplinka jums siūlo naujos pradžios galimybę, ragina apsispręsti. Artimos ateities korta rodo tvirtą žinojimą, ko reikia jūsų laimei, visų reikiamų vidinių ir išorinių resursų turėjimą ir aktyvius veiksmus, siekiant įgyvendinti savo apsisprendimą. Rezultate matau jus išnaudojant galimybes ir ryžtingai judant į priekį, atgavusią savo gyvenimo kontrolę, pasitikėjimą savimi ir savivertę. Tiesiog žaviuosi tokiu ryžtu ir veržlumu.

 

Įdomu, jog patarimo korta Mėnulis ragina atkreipti dėmesį į savo didžiausias baimes. Ne tam, kad jos jus sulaikytų, o tam, kad suprastumėte, kas jus laiko, ką reikia įveikti, kurios baimės realios, o kurios tik iliuzijos. Ir galiausiai labiau reikia bijoti to, ką su jumis, jūsų asmenybe ir gyvenimu padarys pasidavimas baimei ir pasyvumui. Likimas tokiuose santykiuose, kaip matomas pavyzdys, paveiks vaikų psichiką ir likimą, kokį santykių modelį jiems įskiepysite, atleisdama ir nusileisdama, išsižadėdama savigarbos ir pamiršdama savo stiprybę. O esate stipri ir gyvenimu džiaugtis mokanti moteris, puikiai žinote, kas bus geriausia jums ir jūsų vaikams. Kortos neduoda atsakymo, ar turite išsiskirti ar likti su vyru – jos praneša tik, kad turite pradėti naują gyvenimo etapą ir pati atrasti save naujai. Ar tam jums reikės nutraukti santuoką, ar svarbiau bus kita nauja pradžia, spręsti jums.

 

DĖMESIO!

Turite kokių nors dominančių klausimų apie savo gyvenimą, likimą, karjerą, santykius ir pan.? Tarologė Lina mielai pakonsultuos. Atsakymai bus publikuojami JI24.lt portale. Asmeniškai į paštą atsakymų nesiųsime.

Kadangi tarologė į kiekvieną klausimą nori atsakyti išsamiai, o klausimų atkeliauja labai daug, natūralu, kad į visus atsakyti neįmanoma fiziškai. Taigi kiekvienai savaitei klausimus, į kuriuos Lina atsakys, trauksime burtų keliu.

Kad į jus dominantį klausimą tarologė atsakytų kuo tiksliau, BŪTINI šie duomenys:

• Vardas (būtų gerai ir pavardė) bei gimimo data.

• Jei žinote, galite nurodyti ir savo gimimo vietą bei tikslų laiką.

• Jei jūsų klausimas susijęs su santykiais su kitu žmogumi, reikia ir to žmogaus vardo, pavardės bei gimimo datos.

• Užduokite tik vieną jums ypač aktualų klausimą.

Dėmesio! Asmeniniai jūsų duomenys portale nebus skelbiami. Jei norite lengviau atskirti jums adresuotą atsakymą, pasirašykite slapyvardžiu.

Klausimus siųskite el. paštu ji24.lt@zlg.lt.

Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Verslas

Premjeras Saulius Skvernelis: abejonių dėl šiukšlių deginimo man dar niekas neišsklaidė

Tiesiogiai Sportas

Ambicingoji Danija egzaminuoja nudegusią Australiją

Aktualu

R.Žemaitaitis vadina P.Gražulį žemo intelekto parazitėliu, siūlo šalinti jį iš partijos

Interviu 24sek

Robertas Javtokas – apie „Žalgiryje“ tvyrantį laukimo jausmą bei naujoką iš JAV

Verslas

Emigracijos stigma: grįžus tautiečiams sunku įsidarbinti, nes laikomi nevykėliais

Aktualu

Statistika: pirmą kartą nuo 2004-ųjų į Lietuvą asmenų atvyko daugiau, nei išvyko

Verslas

Laukia rimtas išbandymas: Klaipėdos uostui savaitgalis taps istoriniu

Aktualu

Dainius Radzevičius: Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkei metas laikyti Konstitucijos egzaminą

HGTV išrinkti įspūdingiausi parduodami prabangūs namai pasaulyje

15min iš Maskvos Sportas

Čempionato dalyvių norai: nuo migdolų pieno iki asmens sargybinių ir golfo vežimėlių

Vardai

P.Gražulis prisipažino su palangiške susilaukęs vaiko, moteris sako patyrusi spaudimą dėl aborto

Sportas

„Skrieja kamuolys“: įvarčių sausra ir islandiškas Irano rinktinės žaidimas

Vardai

TV žvaigždė ir „Mis Didžioji Britanija“ Sophie Gradon rasta negyva savo namuose

Aktualu

Seimas svarstys, ar viešinti prisipažinusius KGB bendradarbius

Gyvenimas

Trijų ukmergiškių projektas: būtina kalbėti ir apie smurtą, ir apie abortą

„Vieni vartai“: C.Ronaldo rekordai, antras šansas L.Messiui ir lenkų muštynių vaizdai

Vardai

Netyla kalbos apie Cristiano Ronaldo sužadėtuves: Georgina Rodriguez išdidžiai giriasi savo žiedu

Aktualu

Pervažiuotą moterį upėje nuskandinę sutuoktiniai Raskazovai siunčiami už grotų

Gyvenimas

Psichologas: kodėl šiuolaikiniai žmonės vis dažniau praranda gyvenimo džiaugsmą?

Idėjos savaitgaliui

Naujienos

Verslas

Premjeras Saulius Skvernelis: abejonių dėl šiukšlių deginimo man dar niekas neišsklaidė

Tiesiogiai Sportas

Ambicingoji Danija egzaminuoja nudegusią Australiją

Aktualu

R.Žemaitaitis vadina P.Gražulį žemo intelekto parazitėliu, siūlo šalinti jį iš partijos

Interviu 24sek

Robertas Javtokas – apie „Žalgiryje“ tvyrantį laukimo jausmą bei naujoką iš JAV

Verslas

Emigracijos stigma: grįžus tautiečiams sunku įsidarbinti, nes laikomi nevykėliais

Aktualu

Statistika: pirmą kartą nuo 2004-ųjų į Lietuvą asmenų atvyko daugiau, nei išvyko

Verslas

Laukia rimtas išbandymas: Klaipėdos uostui savaitgalis taps istoriniu

Aktualu

Dainius Radzevičius: Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkei metas laikyti Konstitucijos egzaminą

HGTV išrinkti įspūdingiausi parduodami prabangūs namai pasaulyje

15min iš Maskvos Sportas

Čempionato dalyvių norai: nuo migdolų pieno iki asmens sargybinių ir golfo vežimėlių

Vardai

P.Gražulis prisipažino su palangiške susilaukęs vaiko, moteris sako patyrusi spaudimą dėl aborto

Sportas

„Skrieja kamuolys“: įvarčių sausra ir islandiškas Irano rinktinės žaidimas

Vardai

TV žvaigždė ir „Mis Didžioji Britanija“ Sophie Gradon rasta negyva savo namuose

Aktualu

Seimas svarstys, ar viešinti prisipažinusius KGB bendradarbius

Gyvenimas

Trijų ukmergiškių projektas: būtina kalbėti ir apie smurtą, ir apie abortą

„Vieni vartai“: C.Ronaldo rekordai, antras šansas L.Messiui ir lenkų muštynių vaizdai

Vardai

Netyla kalbos apie Cristiano Ronaldo sužadėtuves: Georgina Rodriguez išdidžiai giriasi savo žiedu

Aktualu

Pervažiuotą moterį upėje nuskandinę sutuoktiniai Raskazovai siunčiami už grotų

Gyvenimas

Psichologas: kodėl šiuolaikiniai žmonės vis dažniau praranda gyvenimo džiaugsmą?

Idėjos savaitgaliui

Vardai

Idėjos savaitgaliui

Dienos šviesa

Video

Maudymosi kostiumėlių tendencijos

Pinigai mano ateičiai

30 geriausių restoranų

Remontas be nervų

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką