Dabar populiaru
Publikuota: 2013 liepos 14d. 16:00

Tarologė Lina pataria

Taro kortos
Fotolia nuotr. / Taro kortos

Tęsiame klausimų – atsakymų ciklą pagal Taro kortas. Atsako tarologė Lina Balsė.

► Klausimas

 

Laba diena, niekada neturėjau nieko, kas, kaip sakoma, padėta ant lėkštutės. Į viską kabinausi pati, ir ką turiu, tai yra tai, ką galėjau pasiekti pati. Ištekėjau, turiu du vaikučius. Šiuo metu esu motinystės atostogose. Esame paėmę banko paskolą butui įsigyti, tačiau labai norime nuosavo namo ir kol kas tikrai jokių galimybių nenusimato, nes praktiškai gyvename tik iš vyro algos. Labai norėčiau sužinoti, ar bus mano gyvenime teigiamų pokyčių ir ar galėsiu įgyvendinti savo svajones.

 

Atsakymas

 

Nelabai supratau, ar teiraujatės tik apie namo įsigijimą, ar daugiskaita paminėtos svajonės yra kažkas daugiau bei kuriam terminui klausiate ir planuojate. Nemėginsiu kortų klausti tokio abstraktaus klausimo, ar sugebėsite gyvenime įgyvendinti savo svajones, nes niekas negauna 100 procentų to, ko nori tada, kai užsimano. Dėl visko reikia dirbti, viskam reikia laiko. Galiausiai ne visi mūsų norai išeitų mums į gera, jei išsipildytų ir jei atrodo, kad kažkas gauna kažką ant lėkštutės, vadinasi, yra to nusipelnę, užsitarnavę ir užsidirbę, jei ne šiame, tai ankstesniuose gyvenimuose ar gauna kaip atlygį ir paskatinimą už įsisavintas likimo pamokas ir nuveiktą papildomą darbą.

 

Jūsų situacija kortose atsispindi kaip tvirta ir stabili. Galite didžiuotis tuo, ką pasiekėte ir sukūrėte. Tačiau matyti, jog šiuo metu viskas vyro rankose. Didžiausia problema, kurią matau kortose, yra jūsų požiūris, jog tai, ką turite yra puiku, bet apskritai gyvenimas yra labai sunkus ir skurdus – toks, kuriame sunku įgyvendinti savo norus. Gali būti, jog norai tiesiog viršija galimybes ir norite visko per greitai. Ir viduje vietoj optimistiško pojūčio, jog natūraliai, sklandžiai, kartu su gyvenimo tėkme einate link siektinų dalykų, sukuriate pojūtį, tarsi irtumėtės prieš srovę. Tuomet atrodo, kad gyvenimas jums kažko neduoda, nėra galimybių. Lygiai toje pačioje situacijoje galima arba matyti privalumus ir jausti dėkingumą už tai, kas yra ir ką dar galite sukurti, arba jausti apmaudų stygiaus jausmą. Pirmuoju atveju dėkingumas paskatins tos gerovės rastis vis daugiau ir gyvenimą klostytis lengviau, o antruoju augs tai, į ką sutelkiate dėmesį – stygius ir sunkumai.

 

Akivaizdžiai matosi, jog turite žymiai didesnį gerovės ir laimės potencialą bei saviraiškos galimybių nei realizuojate ir vien dėl negatyvaus požiūrio į aplinką. Neleiskite praeityje patirtiems sunkumams įsitvirtinti kaip požiūriui, jog gyvenime viską gauti gali tik per dideles pastangas ir visko trūksta, jūsų gyvenimas sunkesnis nei kitų ar nei nusipelnėte. Visi gyvename taip, kaip esame to verti, kaip susikūrėme, kokie esame patys viduje, koks mūsų pasaulėvaizdis.

 

Jūsų ateities kortos puikios. Matyti šiokie tokie apribojimai, tačiau kartu ir saugumas bei galimybės savo svajonėms įgyvendinti. Su optimizmu, entuziazmu, teigiamu nusiteikimu ir ryžtu veikti, ieškoti savo vietos pasaulyje galite įgyvendinti didžiąją dalį savo svajonių (aišku viskam savas laikas), arba galite likti vietoje ir tik svajoti bei mąstyti, kaip sunku ką nors pasiekti. Visos galimybės yra, imkitės atsakomybės už savo gyvenimą, savijautą ir savirealizaciją ir įgyvendinkite ką tik norite, ne kovodama su gyvenimu, o bendradarbiaudama.

 

► Klausimas

 

Ištekėjau jau žinodama, kad vyras alkoholikas. Tikėjausi, kad jis nustos gerti. Buvo laikas, kai jis negėrė 10 metų. Bet niekas nepasikeitė. Šiuo metu jis ligoninėje ir žada, kad gydysis rimtai. Ar tikėti man juo? Kokį kelią rinktis? Ačiū.

 

Atsakymas

 

Sveiki, ar ne naivokų lūkesčių turėjote tekėdama? Pirkdami nepatogius, spaudžiančius batus juk nesitikime, kad jie taps patogūs ir tinkamo dydžio, nors tikriausiai pataisyti batus yra lengviau nei pakeisti kitą žmogų. Reikia suprasti, kad žalingą įprotį sąlygoja tam tikros jo asmenybės savybės ir jos yra tokia pat jo dalis kaip akių spalva. Galima stengtis tiesiog suvaldyti negerą įprotį, gali susiklostyti tokios gyvenimo sąlygos, kad jos nelabai provokuos su polinkiu svaigintis susijusias savybes, pasąmonines programas, gali būti ilgi blaivybės periodai. Bet kad dingų iš žmogaus tai, kas jį apskritai skatina išgėrinėti, reikalingi giluminiai asmenybės, psichikos ir sielos pokyčiai. Kaip lengvai ar greitai, jūsų manymu, tokie dalykai įvyksta, ypač dėl kito asmens, šeimos noro? Tokį didelį darbą kartais įmanoma tik per kelis gyvenimus įveikti.

 

Kita vertus, jumyse pačioje yra tokios savybės, mąstymo šablonai, kurie paskatino pasirinkti alkoholiką vyrą, ir galima tikriausiai sakyti, kad jūsų tokia lemtis, karma. Jūs abu vienas kitam reikalingi, nes tik kartu galite augti, tobulėti, keistis ir kiekvienas eidamas tobulėjimo keliu į priekį padedate kitam.

 

Jei nuo bendros teorijos grįšime ant žemės... Jūsų kortose nelabai įžvelgiu alternatyvų ir kelių, tarp kurių galėtumėte rinktis. Matau jūsų vyro ryžtą naujai pradžiai, jūsų pačios pasirengimą stengtis, padėti, dirbti ir stabilizuoti situaciją, kurioje judu esate kartu. Gal esate pernelyg prisirišusi prie materialių, jus siejančių dalykų, kad iš tiesų ryžtumėtės skyryboms.

 

Tiesa, artimos ateities kortos rodo netikėtumus ir sukrėtimus, kurie jus abu pastūmės nauja kryptimi, galbūt tai lūžio momentas. Tikiuosi, kad tie lūžiai vyks tik jūsų vyro sąmonėje ir neprireiks jokių nelaimių ar išgąsčio, kaip likimo pagalbos, skatinančios jums pajudėti į priekį.

 

Patarimo korta jus ragina sutelkti visą savo stiprybę, būti gana griežta, bet neieškoti lengvų išeičių, palaikyti mylimą žmogų, bet taip, kaip jam iš tiesų būtų naudingiausia. Čia įžvelgiu ir perspėjimą apie tai, kad kartais antroji alkoholizmo problemą turinčio žmogaus pusė, žmona, stengdamasi padėti, iš tiesų tik sudaro sąlygas tęsti žalingą įprotį ir degraduoti. O jums patariama nubrėžti aiškias ribas ir nei pačiai jų peržengti, nei vyrui leisti. Artimu laiku jis sutelks savo valią, suvaldys save, gal užsikoduos ar kitaip bus apribotos jo galimybės gerti. Bet man neramu dėl tokių prievartinių būdų, nes kaip tik dėl prievartos ir draudimo, kai nėra vidinių, psichologinių ir dvasinių pokyčių bei augimo, įvyksta pavojingiausi lūžiai, protrūkiai ir kritimai dar giliau į priklausomybės bedugnę.

 

Dabartinė situacija dar stabili ir saugi, lyginant su artėjančiais įvykiais, kai ir vyro veiksmai ir tiesiog likimo įsikišimas judu stipriai stumtelės. Tiesa, po to nemalonaus stumtelėjimo seka pozityvi progreso ir pokyčių korta, tad lieka palinkėti stiprybės, ištvermės ir tikėtis, kad viskas pasisuks į gera. Bet kokiu atveju, kortos tikrai neragina tiesiog palikti vyro. Kokį išsirinkote, tokį turite. Ir šalia tokio reikia mokytis savų gyvenimo pamokų, tobulėti ir savo augimu padėti ir jam, bet nereikalauti, kad jums esant tokiai pat, pasikeistų jis.

 

► Klausimas

 

Prieš dešimt metų žuvo vyras. Klausimai: kodėl, už ką ir pan. atvedė į kitokį pasaulio pažinimą. Ieškojimai atvedė pas vieną provincijos miestelio bioenergetikę. Iš pradžių ji gydė, paskui to gydymo nebereikėjo, tapau jos mokine. Vėliau tapome geriausiomis draugėmis. Susitikdavome kelis kartus per dieną. Dar vėliau pradėjome bendrą veiklą, susijusią su seminarų organizavimu. Tačiau, kadangi jaučiausi jai skolinga, o ir ji buvo "aukščiau ir daugiau", uždarbio nesidalinome. Viskas buvo jai, nes juk ji mane „prikėlė naujam gyvenimui“. Prisipažinsiu, nejausdama pati, sudievinau ją. Manau ir ji, nesąmoningai (nors sunku tuo patikėti), leido sau būti didesne, svarbesne, reikšmingesne. Į tą sureikšminimą įtraukiau ir daugiau žmonių. Dariau viską tik dėl jos - gyvenau ne savo gyvenimą. Manau, kad pinigų padidėjimas, svarbumas ir pranašumas įtakojo, kad mano geriausia draugė ir Mokytoja išpuiko. Pradėjo mane žeminti, apgaudinėti ir t. t. Kadangi turėjome bendrą veiklą, kurioje dalyvavo ir daugiau žmonių, visus tuos nelabai gražius dalykus pradėjo matyti ir aplinkiniai. Jie mažiau pradėjo bendrauti su ja ir daugiau su manim.

 

Sako, kad mano Mokytojai nepatiko ir ta situacija, kai mokinys praauga mokytoją. Aš nenorėdama, kad mano mokytoją matytų piktą, meluojančią, tiesiog pasitraukiau iš bendros veiklos. Kad ir kaip būtų gaila, sulaukiau dar daugiau žeminimų, kaltinimų, netgi grasinimų. Kadangi žinojau, kad gyvenau sąžiningai, manau gavau palaikymą ir iš Aukščiau. Negaliu sakyti, kad buvo paprasta ir lengva, tačiau gyvenimas susidėlioja daugiau nei gerai (emocijų, finansine, darbo, veiklos, šeimos ir kt. prasmėmis). Manau, kad šiandien nebūčiau tas, kas esu, jei būčiau likus savo Mokytojos šešėlyje. Žinoma, manau, kad suklydome abi. Daug laiko turėjau mokytis atleisti ir paleisti, į viską žiūrėti per meilės prizmę. Po kelerių metų susitikome viename renginyje. Įspūdis toks, kad pasikeitėme vietomis. Po to vežiau ją namo. Rodos, pasikalbėjome nuoširdžiai. Pasakiau jai, kad esu dėkinga už viską, kad ilgai mokiausi atleisti ir mylėti. Ji pripažino, kad galėjo būti kitaip. Tačiau po kiek laiko, pamačiau vėl pykčio kupiną žvilgsnį, visišką abejingumą, netgi pajutau nelabai gerus linkėjimus. Tiesiog norėčiau paprašyt pažiūrėti situaciją: galbūt aš klystu, gal visiškai tos puikybės ir to lenktyniavimo nėra (nes bendri pažįstami teigia, kad ji pasikeitė. Tačiau kai mes susitinkame vienos, viskas būna taip, kaip buvo (nepasitenkinimas, vaidyba)), galbūt nėra ir tų negerų linkėjimų? Gal viskas praėjo ir gali būti kitaip? Jaučiu, kad galime kartu padaryti daug gražių darbų - kažkada esame kalbėjusios apie tai (beje, ne tik kalbėjom, bet ir darėm). Tačiau kartais atrodo, kad mums nebe pakeliui.

 

Atsakymas

 

Tikriausiai viską puikiai suprantate, ar bent jaučiate ir pati, bet suprantu kaip subjektyvumas kartais gali pakišti koją ir kaip praverčia nešališkas žvilgsnis iš šalies. Man iš jūsų pasakojimo akivaizdu, jog jūs stipriai paaugote kaip asmenybė ir tiesiog išaugote tą vaidmenį, kurį kažkada atlikote savo Mokytojos gyvenime. Jūsų kortos rodo dideles asmenybės ir materialines permainas. Tad ar galite pati antrąsyk įbristi į tą pačią upę, grįžti prie ankstesnio vaidmens ir toliau dirbti su savo Mokytoja? Ar verta? Jos kortos rodo, kad širdies gilumoje ji jums jaučia draugiškumą, seseriškus jausmus, nors galėtų kartais kompanijoje truputį apkalbėti. Nelabai piktai, tiesiog visi mes žmonės ir jums neverta dėl to sukti galvos, jūsų tai niekaip neįtakoja.

 

Ji vis dar mato vertę galimybėje bendrauti ar bendradarbiauti su jumis ir tarytum jai svarbu jūsų pripažinimas, draugystė ir palaikymas, kad ji išlaikytų savo vertę savo pačios akyse. Tikriausiai tai liekana nuo tų laikų, kai buvote užkėlusi ją ant pjedestalo. Ji galėtų su jumis vėl dirbti dėl praktinės naudos, bet jums situacija yra tiek pasikeitusi, kad tiesiog psichologiškai sunku grįžtant prie bendravimo su ja negrįžti prie buvusio vaidmens, o sukurti ir įtvirtinti naują, nejaučiant įtampos dėl to pasikeitimo.

 

Visa įtampa yra jumyse ir kildama iš jūsų ji apsunkina jūsų bendravimą. Galbūt dabar ji dar labiau jūsų Mokytoja nei anksčiau, bet gaunate žymiai gilesnę pamoką per santykius su ja – Mirties korta kalba apie gilią transformaciją, vikšro virtimą drugeliu, kažko pabaigą ir mirtį užleidžiant vietą kažkam naujam. Ir suderinti naują savo asmenybę, naują vaidmenį su jos asmenybe be pretenzijų, priekaištų ir nuoskaudų, vėl harmoningai susiderinti sklandiems santykiams ir efektyviam darbui yra nemažas iššūkis. Galite jo imtis kaip tobulėjimo galimybės.

 

Nuosaikumo korta tarp jūsų patvirtina bendravimo ir bendradarbiavimo, ryšių palaikymo galimybę, nors reikėtų įsisąmoninti įvykusius pokyčius ir naujai susiderinti, pripažinti judviejų skirtumus ir galimybę papildyti vienai kitą ir pasiskirstyti įtakos zonomis.

 

Artimiausiu metu jūsų santykiai dar patirs nemažai iššūkių, jums stengiantis įtvirtinti savo naująjį „aš“ ir tikriausiai įgytą pranašumą. Patirsite nemažai streso ir įtampos, tačiau bet kokį emocinį ir dvasinį diskomfortą traktuokite kaip jūsų „mirčiai“ besipriešinančių pasaulėvaizdžio sudedamųjų dalių pastangas partempti jus atgal, o ne Mokytojos pasiųstos energijos įtaką. Tai jumyse vyksta sudėtingi persitvarkymo procesai, kurie kartais sukelia nemalonių pojūčių. Aplinkiniai, tiksliau santykiai su jais, tėra atspindys to, ką turite viduje. Su laiku suprasite, kad iš tiesų kankintis ir nerimauti tiesiog nėra dėl ko, galite bendrauti su ja, galite kartais kartu ką nors nuveikti, tačiau pernelyg suartėti ir susisaistyti neverta, tai praeitas etapas. Tiesiog eikite į priekį link to, kas jums teikia laimę ir pilnatvę.

 

DĖMESIO!

Turite kokių nors dominančių klausimų apie savo gyvenimą, likimą, karjerą, santykius ir pan.? Tarologė Lina mielai pakonsultuos. Atsakymai bus publikuojami JI24.lt portale. Asmeniškai į paštą atsakymų nesiųsime.

Kadangi tarologė į kiekvieną klausimą nori atsakyti išsamiai, o klausimų atkeliauja labai daug, natūralu, kad į visus atsakyti neįmanoma fiziškai. Taigi kiekvienai savaitei klausimus, į kuriuos Lina atsakys, trauksime burtų keliu.

Kad į jus dominantį klausimą tarologė atsakytų kuo tiksliau, BŪTINI šie duomenys:

• Vardas (būtų gerai ir pavardė) bei gimimo data.

• Jei žinote, galite nurodyti ir savo gimimo vietą bei tikslų laiką.

• Jei jūsų klausimas susijęs su santykiais su kitu žmogumi, reikia ir to žmogaus vardo, pavardės bei gimimo datos.

• Užduokite tik vieną jums ypač aktualų klausimą.

Dėmesio! Asmeniniai jūsų duomenys portale nebus skelbiami. Jei norite lengviau atskirti jums adresuotą atsakymą, pasirašykite slapyvardžiu.

Klausimus siųskite el. paštu ji24.lt@zlg.lt.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Pavyzdžiu Albanijos romams tapęs R.Hadrojus: sėkmingai integracijai reikia tik šiek tiek jūsų pagalbos

Aktualu

15min studijoje – M.Basčio ir I.Haase debatai

Popiežiaus vizitas Aktualu

Popiežiui Vilnius nori pasirodyti gražesnis nei yra: statybas slepia po dirbtine žole

Vardai

Mia pradeda gyvenimą iš naujo: „Pastarieji 4 metai su šiuo žmogumi man buvo tikra kančia“

Kultūra

Alternatyviai Nobelio premijai nominuotas H.Murakami jos nepanoro: nenori viešumo

Aktualu

Keiksmais ir smurtu pasižymėjusiam pareigūnui – tarnybinė nuobauda, tas pats gresia ir dviem jo kolegoms

Sportas

WADA pasipiktinimo neišgirdo – Rusija sugrąžinta į pasaulio sporto šeimą

Sportas

Nenugalimas duetas – Rūta Paškauskienė Europos čempionate užsitikrino medalį

Aktualu

STT nustatė 37 LRT darbuotojus, kurie giminystės ryšiais susiję su 43 viešųjų pirkimų laimėtojais

Aktualu

Vilniaus tabore – tuštėjimo metas: išsikelti sutinka ne visi

Sportas

Diena, kai Madrido „Real“ užmiršo Cristiano Ronaldo

Aktualu

Teisėsauga atrado aukso gyslą: aferistų milijonus pumpuoja į Lietuvos biudžetą

Pasaulis kišenėje

Gelnai – išskirtinio grožio kaimas

Gyvenimas

„Jil Sander“ savo naująja kolekcija dar kartą įrodė, kad mažiau yra daugiau

Vardai

50 kg atsikratęs Marijus Bagdonavičius: „Netekau vaidmenų televizijoje, nes manęs reikėjo tik storo“

Verslas

Televizijų vadovas Pierre'as Danonas: norėdami išlikti turime išmokti veikti internete

Vardai

Keistas Antonio Banderaso plojimas varo internautus iš proto: kaip reikia taip sugebėti?

24sek

Apkartęs D.Motiejūno gimtadienis – šūviai pro šalį ir pralaimėjimas

Interviu Kultūra

Spektaklio „Dviejų Korėjų susijungimas“ režisierė K.Gudmonaitė: ką reiškia (ne)meilė?

24sek

Į Klaipėdą persikėlęs L.Williamsas: „Traumos nėra tokios, kaip žmonės galvoja“

Naujienos

Aktualu

Pavyzdžiu Albanijos romams tapęs R.Hadrojus: sėkmingai integracijai reikia tik šiek tiek jūsų pagalbos

Aktualu

15min studijoje – M.Basčio ir I.Haase debatai

Popiežiaus vizitas Aktualu

Popiežiui Vilnius nori pasirodyti gražesnis nei yra: statybas slepia po dirbtine žole

Vardai

Mia pradeda gyvenimą iš naujo: „Pastarieji 4 metai su šiuo žmogumi man buvo tikra kančia“

Kultūra

Alternatyviai Nobelio premijai nominuotas H.Murakami jos nepanoro: nenori viešumo

Aktualu

Keiksmais ir smurtu pasižymėjusiam pareigūnui – tarnybinė nuobauda, tas pats gresia ir dviem jo kolegoms

Sportas

WADA pasipiktinimo neišgirdo – Rusija sugrąžinta į pasaulio sporto šeimą

Sportas

Nenugalimas duetas – Rūta Paškauskienė Europos čempionate užsitikrino medalį

Popiežiaus vizitas Aktualu

Popiežiaus Pranciškaus vizitas: įvykis, kuriam lemta būti sėkmingam

Vardai

Sasekso hercogienę Meghan į receptų knygos pristatymą Kensingtono rūmuose atlydėjo mama

Gazas

Kada Lietuvoje išpopuliarės maži automobiliai?

Vardai

Mada besidominčios viešnios apžiūrėjo Aleksandro Vasiljevo atvežtus garsių kutiurjė darbus

Aktualu

STT nustatė 37 LRT darbuotojus, kurie giminystės ryšiais susiję su 43 viešųjų pirkimų laimėtojais

Aktualu

Teisėsauga atrado aukso gyslą: aferistų milijonus pumpuoja į Lietuvos biudžetą

Pasaulis kišenėje

Gelnai – išskirtinio grožio kaimas

Gyvenimas

„Jil Sander“ savo naująja kolekcija dar kartą įrodė, kad mažiau yra daugiau

Verslas

Televizijų vadovas Pierre'as Danonas: norėdami išlikti turime išmokti veikti internete

24sek

Apkartęs D.Motiejūno gimtadienis – šūviai pro šalį ir pralaimėjimas

Interviu Kultūra

Spektaklio „Dviejų Korėjų susijungimas“ režisierė K.Gudmonaitė: ką reiškia (ne)meilė?

Vardai

Keistas Antonio Banderaso plojimas varo internautus iš proto: kaip reikia taip sugebėti?

Vardai

Daugiau vandens

Sveikata

Ruduo pilnas komplimentų

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką