Dabar populiaru
Publikuota: 2015 sausio 25d. 16:11

Tobulėkime kartu. Pavydas trukdo pasiekti laimę. Praktika, padėsianti jo atsikratyti

Meditacija.
Shutterstock nuotr. / Meditacija.

Mes visi trokštame, kad aplinkiniai mus palaikytų, mums pritartų, žavėtųsi ir linkėtų mums sėkmės. Tačiau ar mes patys mokame iš tikrųjų, o ne apsimetant džiaugtis kitų puikiais pasiekimais?

Pagalvokite, kiek jūsų pačių aplinkoje yra tų, kurie nuoširdžiai linki jums patirti sėkmę ir nori jus matyti įgyvendinančius savo svajones? Kaip nuostabu yra turėti šalia žmonių, kurie moka džiaugtis ne tik savo, bet ir kitų gyvenimo džiaugsmais.

Astrologė Lana Kutkytė.
Astrologė Lana Kutkytė.

Deja, šiam džiaugsmui dažnai kelią užkerta nemaloni emocija, kurios kai kurių žmonių gyvenime būna daugiau, nei jiems patiems norisi.

Pavydas – klastingas priešas, kurį lydi pyktis, nepasitenkinimas savimi ir savo gyvenimu, nesaugumo jausmas, noras pažeminti kitą žmogų, kuriam galimai sekasi geriau nei jums.

Pavydas – tai mūsų pačių sau sukurtas kalėjimas. Laimei, kad ir koks grėsmingas būtų šis priešas, jį įmanoma nugalėti.

Padarykite paslaugą patys sau

Pavydo „priepuolių“ būta kiekvienam. Tai žmogiška, tačiau nereiškia, jog reikėtų su tuo susitaikyti ar save pateisinti. Raskite laiko atidžiau panagrinėti tam tikras savo gyvenimo situacijas, jausmus, reakcijas. Padarykite tą nuoširdžiai, neišsisukinėjant ir nenuolaidžiaujant sau. Taip galite apie save sužinoti daug naujo, nors ir nebūtinai malonaus.

Paimkite poperiaus lapą ir rašiklį. Prisiminkite tuos žmones, su kuriais (tebūnie pastarąjį mėnesį) konfliktavote, kurių nemėgstate, apkalbinėjate arba slapta linkite blogo. Nebijokite drąsiai ir aiškiai viską išdėstyti ant popieriaus lapo, juk šio sąrašo niekas nematys. Tai jūsų akistata su pačiu savimi.

Pavyzdžiui, sužinojote, kad jūsų draugė gavo išties neprastą darbą ir pakilo karjeros laipteliais. Artimiausiai progai pasitaikius, išnaudojote galimybę pasakyti ką nors, kas „pastatytų ją į vietą“, nes kažkodėl staiga ji pradėjo jums mažiau patikti. Taigi pagalvokite: kodėl?

Prisiminkite, jog mes visi už vienus esame kuo nors prastesni, o už kitus – pranašesni. Verčiau pažvelkite į juos kaip į savo mokytojus, kurie žino ir geba kažką, kas leidžia gauti norimus dalykus.

Užsirašykite panašias savo reakcijas, visus vardus, visus tuos žmones, kurie sukėlė tokių nemalonių emocijas, nors ir neskriaudė jūsų sąmoningai, žodžiais ar veiksmais.

Galbūt jūs pasipiktinote, kai televizijos laidoje pamatėte kažkieno sėkmės istoriją? Tuomet į šį sąrašą įtraukite ir šios istorijos herojų. Neskubėkite, galite taip save stebėti keletą dienų, o gal užtruksite net keletą savaičių.

Peržiūrėkite visus žmones, esančius sąraše, ir prie kiekvieno užrašykite priežastis, dėl kurių jumyse sukilo nepasitenkinimas ir pavydas. Būkite nuoširdūs ir neapsimetinėkite, nes tikrąsias priežastis jūs puikiai žinote, o juk ir sąrašas konfidencialus, skirtas tik jums. Tad kodėl gi ne? Tokiu būdu jūs galite konkrečiai sužinoti, ko gi jums taip trūksta gyvenime, ko siekti.

 O svarbiausia, suvoksite faktą, jog jūsų sąrašo dalyviai yra visiškai nekalti dėl jūsų gyvenimo situacijos ir nemalonios savijautos. Juk kai kurie iš jų galbūt jūsų net nepažįsta, taigi, ir jūsų pykčio strėlių nėra verti. Jie tiesiog gyvena savo gyvenimą ir išnaudoja jo teikiamas galimybes. Tą patį turėtumėte daryti ir jūs.

Taip pat skaitykite: Tobulėkime kartu: dažniausi sapnų simboliai. Aiškina astrologė Lana Kutkytė (II dalis)

O jei, lygindamiesi su kitais asmenimis, jaučiatės nepakankamai geras, prisiminkite, jog mes visi už vienus esame kuo nors prastesni, o už kitus pranašesni. Verčiau pažvelkite į juos kaip į savo mokytojus, kurie žino ir geba kažką, kas leidžia gauti norimus dalykus. Juk niekas neatsiranda šiaip sau, viskas yra užsitarnaujama ir viskam yra priežastis.

Žmogus, kuris realizuoja save, nejaučia poreiko pavydžiai stebėti kitų žmonių gyvenimus, nenori pažeminti kito tam, kad iškiltų pats. Savirealizacija – veiksmingas vaistas nuo pavydo. Galbūt prisimenate, kai ankstesniame straipsnyje kalbėjome apie pašaukimą (skaitykite čia)? Atraskite savąjį, tuomet kartu atrasite ir vidinę harmoniją bei gyvenimo džiaugsmą.

Meditacija vidiniam džiaugsmui pasiekti

Pateiksiu vieną praktiką, kuri yra naudinga tiek pradedančiajam, tiek pažengusiajam. Taisyklingai ir disciplinuotai atliekant šią meditaciją, pajusite, jog galite ir norite nuveikti kažką daugiau, atrasti savąją stiprybę, būti pozityviu savo bei kitų žmonių atžvilgiu. Ji suteiks optimizmo bei gyvenimo džiaugsmo, pakylės jūsų vibracijas į aukštesnį lygį.

Energijai judant per jūsų kūną, galite pajusti šilumą arba lengvą dilgčiojimą – tai visiškai normalu.

Sėdėdami bet kurioje jums patogioje meditacijos padėtyje, užsimerkite ir atsipalaiduokite. Nugara būtinai turi būti tiesi, todėl jei nesate pripratę medituoti, galite apatinę nugaros dalį paremti pagalvėle arba sėdėti ant kėdės.

Visas mintis ir rūpesčius atidėkite vėlesniam laikui. Dėmesį sutelkite tik į kvėpavimą. Įkvėpkite ramiai, šiek kiek giliau nei įprastai.

Su kiekvienu iškvėpimu pajauskite, kaip atsipalaiduojate, kaip paleidžiate iš savo kūno ir proto visas įtampas. Įkvėpkite tik per norį ir iškvėpkite taip pat per nosį. Eikite vis giliau į savo vidinę erdvę.

Taip pat skaitykite: 10 labiausiai atpalaiduojančių dainų pasaulyje

Kuomet pajusite, kad esate visiškai atsipalaidavę, įsivaizduokite, kaip prieš jus atsiranda švytinti Saulė. Neskubėkite, tegul šis procesas vystosi ramiai, neforsuokite, o tiesiog pasitikėdami procesu pasikvieskite Saulę ateiti. Viską darykite be įtampos, sau patogiu ritmu. Pajauskite, kaip Saulės spinduliai jus apšviečia, maloniai sušildo.

Fotolia nuotr./Laiminga moteris
Fotolia nuotr./Laiminga moteris

Įkvėpkite per norį Saulės skleidžiamą energiją, įsivaizduokite, kad ši energija įeina į jūsų vidinę erdvę ir teka per visą jūsų fizinį kūną, pripildydama jus meilės ir džiaugsmo vibracijomis. Energijai judant per jūsų kūną, galite pajusti šilumą arba lengvą dilgčiojimą – tai visiškai normalu.

Iškvėpimo metu įsivaizduokite, jog iškvėpdami išspinduliuojate šias vibracijas į aplinką. Labai svarbu, kad ne tik įkvėpdami priimtumėte, bet ir iškvėpdami atiduotumėte Saulės energiją, neužlaikydami jos savyje. Nebūkite godūs, antraip tik pakenksite sau, nes nuo energijos pertekliaus gali pradeti svaigti galva. Tiesiog leiskite energijai laisvai cirkuliuoti.

Tiesa, būkite atidūs, jei turite aukštą kraujospūdį, darykite praktiką trumpai ir įsiklausydami į save. Ji išties labai stipri ir veiksminga. Jei meditacijos metu prasidėtų nemalonūs potyriai, nutraukite praktiką, atsigulkite ir ramiai pabūkite.

Patartina šią meditaciją atlikti rytais arba iki pietų, kadangi ji pripildo energijos, noro veikti, judėti.

Pirmą kartą šiai meditacijai skirkite apie 3–5 minutes. Nepersistenkite. Jei nejaučiate energijos perviršiaus, tai dar nereiškia, kad jo nėra. Kartokite praktiką kasdien, po truputį vis ilgindami laiką.

Patartina šią meditaciją atlikti rytais arba iki pietų, kadangi ji pripildo energijos, noro veikti, judėti. Iš pradžių, galimas daiktas, ši meditacija nelabai seksis. Ji gali netgi suerzinti. Tačiau su laiku ir pastangomis ji gali pavykti kiekvienam.

Kodėl būtent Saulė? Saulė teikia mums gebėjimą sąmoningai suvokti save bei aplinką, lengviau pasiekti sėkmę, asmenybės savirealizaciją, leidžia jausti gyvenimo džiaugsmą bei pasitikėti savimi. Kuo labiau pasitikėsite savimi ir gyvenimo tėkme, tuo daugiau nuveiksite. Kuomet būsite išties laimingi ir realizuosite savo potencialą – nebeliks nei noro, nei laiko pavydėti ar kažko neapkęsti.

Nejausti pagiežos ir pavydo, matant kitą žmogų, turintį ir galintį kažką, ko norite patys, – tai nuostabus pasiekimas dvasiniame kelyje. Išmokime linkėti sėkmės ne tik sau, bet ir kitiems! Mes visi turime galimybių būti laimingais ir turėti beveik viską, ko tik širdis geidžia. Tiesiog tam teikia pastangų ir kantrybės, o ne nuolatinio galvojimo apie tai, ką daro ir turi kažkas kitas.

Gyvenimas yra trumpas, tad negaiškime laiko ir energijos, trokšdami svetimos laimės. Realizuokime savo asmeninį potencialą, atskleiskime savo talentus ir taip įkvėpkime aplinkinius daryti tą patį. Mūsų vidiniame pasaulyje slypi dar nepanaudotos ir neatrastos galimybės. O nepanaudotos ir neatrastos jos yra todėl, kad per dažnai žvelgiame į kitus, o ne į save.

Vasario 1d. (sekmadienį) – „Tobulėkime kartu“ apie dėkingumo įtaką gyvenimui bei šios savybės praktinį lavinimą.


Jei norite astrologės paklausti apie savo gyvenimą, registracija Lanos Kutkytės konsultacijai Vilniuje ir Kaune  telefonu +370 696 08147.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Nauji požeminiai konteineriai Vilniuje: bus patogu ar drums gyventojų ramybę?

Popiežiaus vizitas Aktualu

Popiežius atsisveikino su Lietuva

Aktualu

Vytautas Plečkaitis: Kada kris Vokietijos kanclerės A.Merkel Vyriausybė?

Aktualu

Orai.lt: darganą papildys vėtra

Gazas

Skaitytojas užfiksavo chaosą Vilniuje: „Porsche“ kerta ištisinę liniją, BMW lekia per raudoną

Aktualu

Audringa „Putino virėjo“ J.Prigožino jaunystė: vagystės, išgertuvės su paaugliais ir kalėjimas

Pasaulis kišenėje

Vieni gražiausių Lenkijos rūmų – pasakiška Mošnos pilis su 99 bokšteliais

Verslas

Buvęs Estijos premjeras Taavi Roivas: kai Lietuva mus aplenkia, priimame tai kaip iššūkį

Pasaulis kišenėje

Raudona plyta pamena Šiaurės Lietuvos miestelių klestėjimo laikus

Aktualu

Kremliaus kritikui A.Navalnui skirta dar 20 parų arešto

Vardai

Prancūzijos ambasadoriaus atsisveikinimo vakare – svečių padėka už „protokolo laužymą“

Popiežiaus vizitas Aktualu

Popiežiui Pranciškui ranką spaudęs vienuolis: „Iš arti matyti, kokią sunkią naštą jis neša“

Vardai

Žuvusio modelio mamą įskaudino kalbos apie mįslingą vaizdo įrašą: „Tai juodina mano dukrą“

Vardai

Su vyro šmeižtu Mia nesitaikys: „Jis turi manęs miegančios nuogos nuotraukų, kuriomis grasina“

Gyvenimas

Tai – labai garsi optinė iliuzija, bet ar žinote, kas ją sukūrė ir kuo ji sudomino psichologus?

Sportas

„The Best“: C.Ronaldo nukarūnuotas – geriausiu metų futbolininku tapo L.Modričius

Aktualu

I.Šimonytė: mano lyginimas su D.Grybauskaite – tobula klišė

Aktualu

Popiežiaus vizitas Agluonoje yra ypatingesnis nei Rygos lankymas

Aktualu

Rusija iškvietė Norvegijos ambasadorių dėl „šnipo“ arešto

Gazas

Koks likimas laukia „Fiat“, po Lietuvą vežiojusio popiežių Pranciškų?

Naujienos

primena Aktualu

Pasakyta/padaryta: Kuo baigėsi bandymai išskaidrinti kalinių maitinimo viešuosius pirkimus

Aktualu

Nauji požeminiai konteineriai Vilniuje: bus patogu ar drums gyventojų ramybę?

Popiežiaus vizitas Aktualu

Popiežius atsisveikino su Lietuva

Aktualu

Vytautas Plečkaitis: Kada kris Vokietijos kanclerės A.Merkel Vyriausybė?

Aktualu

Agnė Širinskienė Gabrielių Landsbergį kaltina politine korupcija

Aktualu

Orai.lt: darganą papildys vėtra

Gazas

Skaitytojas užfiksavo chaosą Vilniuje: „Porsche“ kerta ištisinę liniją, BMW lekia per raudoną

Pasaulis kišenėje

Vieni gražiausių Lenkijos rūmų – pasakiška Mošnos pilis su 99 bokšteliais

Aktualu

Audringa „Putino virėjo“ J.Prigožino jaunystė: vagystės, išgertuvės su paaugliais ir kalėjimas

Verslas

Buvęs Estijos premjeras Taavi Roivas: kai Lietuva mus aplenkia, priimame tai kaip iššūkį

Vardai

Žuvusio modelio mamą įskaudino kalbos apie mįslingą vaizdo įrašą: „Tai juodina mano dukrą“

Verslas

Kinija: negalime derėtis su JAV dėl prekybos, kai prie mūsų gerklės laiko peilį

Vardai

Prancūzijos ambasadoriaus atsisveikinimo vakare – svečių padėka už „protokolo laužymą“

Popiežiaus vizitas Aktualu

Popiežiui Pranciškui ranką spaudęs vienuolis: „Iš arti matyti, kokią sunkią naštą jis neša“

Vardai

Su vyro šmeižtu Mia nesitaikys: „Jis turi manęs miegančios nuogos nuotraukų, kuriomis grasina“

Gyvenimas

Tai – labai garsi optinė iliuzija, bet ar žinote, kas ją sukūrė ir kuo ji sudomino psichologus?

Sportas

„The Best“: C.Ronaldo nukarūnuotas – geriausiu metų futbolininku tapo L.Modričius

Aktualu

Estijoje surastas paskutinio „miško brolio“ bunkeris

Aktualu

I.Šimonytė: mano lyginimas su D.Grybauskaite – tobula klišė

Pasaulis kišenėje

Raudona plyta pamena Šiaurės Lietuvos miestelių klestėjimo laikus

Vardai

Daugiau vandens

Ginekologė pataria

Video

01:15
01:48
01:09

Sveikata

Ruduo pilnas komplimentų

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką