Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2014 lapkričio 16d. 16:26

Tobulėkime kartu. Problemų sprendimas sapnuojant ir astralinės kelionės

Mergina debesų patale.
Shutterstock nuotr. / Mergina debesų patale.

Kas vyksta, kai mes miegame? Kaip galime sapnuoti sąmoningai? O išspręsti klausimą, kuris keblų vakarą paverstų šviesiu rytu? Apie tai Ji24.lt portalo skaitytojams pasakoja astrologė Lana Kutkytė.

Astrologė Lana Kutkytė.
Astrologė Lana Kutkytė.

Ankstesniame straipsnyje jau kalbėjome (skaitykite čia), jog sapnus galime suskirstyti į penkias kategorijas: išlaisvinimo sapnai, troškimų sapnai, pranašiški, problemų sprendimo bei astralinės kelionės.

Apžvelgėme išlaisvinimo sapnus, kuomet vyksta mūsų vidinių namų valymas ir sapno dėka yra „iššluojamos“ mūsų baimės ar kaltės jausmas. Taip pat aptarėme troškimų sapnus, kurie parodo, ko mes norime ir ko intensyviai laukiame gyvenime. Ir, žinoma, apžvelgėme pranašiškus sapnus, kurie dažniausiai būna ypač laukiami.

Pratęskime kelionę per sapnų pasaulį ir pasidomėkime galimybėmis gauti naudingos informacijos sapno metu bei astralinėmis kelionėmis, į kurias mes visi leidžiamės.

Rytas už vakarą protingesnis

Greičiausiai kiekvienam pavyktų prisiminti atvejį, kuomet sunkiais gyvenimo momentais nepajėgiame išspręsti mums kilusios problemos. Pavargę ir nuleidę rankas mes užmiegame, o iš ryto nubudę aiškiai žinome, ką daryti. Atrodo, lyg kažkas mums miegant ir sapnuojant įdėjo į galvą atsakymą, nors galbūt net neprisimename, jog apskritai sapnavome.

Miegant atslūgsta mus varžančio proto sumaištis, tuomet mūsų pasąmonė gali perimti vadovavimą, ir mes lengviau gauname prieigą prie dvasinės informacijos šaltinio.

Žinoma, kad dienos metu mes galime panirti į meditaciją ir tokiu būdu gauti reikiamos informacijos iš aukštesnio dvasinio lygio. Vis dėlto padaryti tą sąmoningai nėra paprasta ir reikėtų nemažai padirbėti su savimi, kad tai pavyktų.

Užtat rasti sprendimą sapnuojant gali visi žmonės, ir tam nereikia jokio antgamtiško ir išskirtinio talento. Galbūt kai kuriems reikės įdėti daugiau pastangų, norint prisiminti sapną, o tuo labiau sapnuoti sąmoningai. Taigi, jeigu jus kamuoja problema, o jūs nežinote, kaip ją išspręsti, prieš užmiegant „užsisakykite“ atsakymą. Gali pavykti iš pirmo karto, o gal ir ne. Jei nepavyko iš pirmo karto, nenusiminkite, nes ankščiau ar vėliau tikrai pasieksite gerų rezultatų.

Kaip tai daryti? Prieš miegą bent kažkiek išvėdinkite miegamąjį, pamedituokite, nukreipkite visą dėmesį į kvėpavimą. Žinoma, geriausia būtų nepersivalgyti ir nevartoti svaigiųjų gėrimų. Kreipkitės pagalbos į Dievą, angelus, dvasias ar į tai, kas jums yra šventa, ir kas, jūsų manymu, gali jums nurodyti teisingą kelią. Pasitikėkite procesu ir, užduodami klausimus, net neabejokite, jog tikrai gausite atsakymą. Nėra tokios problemos, kurios sprendimo rakto mes negalėtume atrasti miegodami.

Taip pat skaitykite: 7 netikėti ženklai, kad jums reikia daugiau miego

Tačiau tas atsakymas į klausimą nebūtinai bus pateiktas konkrečiu žodiniu pavidalu. Tokių sapnų (problemų sprendimo sapnų) turinyje gali būti visko: ryškių vaizdų, spalvų, žodžių, emocijų.

Kad nesupainiotumėte šių sapnų su troškimu ar išlaisvinimo sapnais, kurių paskirtis yra visai kitokia, reikėtų žinoti, kad veiksmas čia vyksta taip pat, kaip ir pranašiškuose sapnuose – logiška ir nuoseklia tvarka. Galima sakyti, kad informacijos, arba kitaip sakant, problemų sprendimo sapnas, yra giminingas pranašiškam. Tačiau jis nebūtinai turi parodyti ateitį, jo paskirtis – patarti jums, kaip geriausia veikti dabar, kad ateitis būtų harmoninga.

Šiame sapne nepriimkite visko tiesiogiai, nes tai dažniausia būna simbolių kalba. Pavyzdžiui, jei negalite nuspręsti, ką studijuoti, galite paprašyti gauti informacijos per sapną. Tuomet galite susapnuoti savo pažįstamą, kuris dėl kažkokių priežasčių asmeniškai jums asocijuojasi su medicina.

Astralinės kelionės

Vaikystėje dažnai patirdavau jausmą, tarsi krentu arba skrendu. Jis būdavo trumpas ir tuoj pat mane pažadindavo. Tuomet vis bėgdavau pas mamą arba močiutę ir klausdavau: „Kas tai?“ Sulaukdavau atsakymo, kuris dabar jau sukelia šypseną: „Vaikeli, tai reiškia, kad tu augi.“

Žinau, kad aš ne vienintelė sulaukdavau tokio atsakymo. Normalu. Juk jei jūsų tėvai nėra Carlas Jungas ar Sylvia Browne, tada jie turi teisę ir nežinoti, ką reiškia šis keistas pojūtis miego metu. Iš tikrųjų tai reiškia, kad jūsų siela keliavo astrale, kitaip sakant, tai buvo astralinė kelionė.

Taip pat skaitykite: Miego pozos atskleidžia, ar jus tenkina santykiai su mylimuoju

Jei jūsų sapne veiksmas vyksta logiška seka, sapnas yra ryškus, spalvotas, patiriate skrydžio pojūtį, nukeliaujate iš vienos vietos į kitą nuosekliai, tačiau itin greitai – tai astralinė kelionė. Pavyzdžiui, jūs galite lengvai naktį skristi virš upės, taip žemai virš jos, kad net jausite skildančią šaltoką vėsą nuo vandens. Tuomet „pasivaikščioti“ siauromis miesto gatvėmis ir net užsukti į jau užrakintą krautuvėlę, kad apžiūrėtumėte ten parduodamas prekės.

Žinau, kad atsiras tokių, kurie mane puikiai supras, nes ir patys yra tai patyrė arba sieka patirti sąmoningai. Jiems ir pateiksiu dar vieną savo astralinę kelionę, kaip pavyzdį.

Ne paslaptis, kad skaitytojai gali siųsti savo klausimus, į kuriuos Ji24.lt portale ir pateikiame atsakymus. Taigi, prisimenu vieną atvejį, kuomet astralinės kelionės metu pamačiau link manęs artėjančią moterį. Aiškiai žinojau, kas ji, nors gyvenime jos nepažįstu. Tai viena iš portalo skaitytojų, kuri parašė laišką apie tai, jog ilgai nepavyksta pastoti. Sapne matau, kad ji taip pat puikiai žino, kas aš. Priėjusi prie manęs ji ištarė: „Tik neatimk iš manęs vilties.“ Atsibudusi iš ryto, aiškiai žinojau, kaip suformuluoti jai atsakymą.

Tokias keliones patiria visi žmonės. Ir visai nesvarbu, kad galbūt neprisimenate arba netikite, kad turime ne tik fizinį kūną.

Išlaisvinimo ir troškimų sapnai nėra astralinės kelionės. Tačiau astralinės kelionės metu galime „įpinti“ išlaisvinimą nuo baimių arba troškimų išsipildymą.

Ankščiau pateikta kelionė virš upės – tai astralinė kelionė, kurioje išpildomas troškimas. Problemų sprendimo arba kitaip – informacijos gavimo sapnai – yra astralinės kelionės. Tačiau ne kiekvienoje kelionėje sprendžamos problemos ar gaunama informacija, ir ne kiekviena jų būna pranašiška. Pateiktoje situacijoje apie skaitytojos prašymą matote astralinę kelionę, kuriuoje yra gaunama informacija problemai spręsti.

Astralinė katalepsija

Astralinės kelionės turi savo nemaloniąją pusę, kuri gali ne juokais įbauginti. Tai astralinė katalepsija, kitaip dar vadinama miego paralyžiumi. Jei sielai nusprendus „pakeliauti“, sąmonė miego metu patiria kokį nors sutrukdymą arba pagauna momentą, kai siela sugrįžta ar išeina iš kūno, – gali ištikti panika. Tai ir sukelia astralinę katalepsiją.

Klasikiniai ir dažniausia pasitaikantis pojūčiai, kurie nurodo, jog jums teko patirti šį, švelniai tariant, nemalonų reiškinį yra tokie:

  • fizinio kūno paralyžius;
  • negalėjimas kalbėti, šaukti ar apskritai išleisti bet kokį garsą;
  • negalėjimas laisvai kvėpuoti, tarsi kažkas užspaudžia krūtinę.
  • garsus triukšmas galvoje, šviesų mirgėjimas, vidinis chaosas;
  • jausmas tarytum šalia yra grėsminga tamsos būtybė, sėdinti šalia, prispaudžianti prie lovos ar traukianti nuo jūsų užklotą.

Baisiausiais atvejais jūs iš tikro galite trumpam pamatyti didžiulę būtybę šalia, prieš pat nubundant. Rimtas išgąstis tokiais atvejais yra visiškai suprantamas. Žinoma, kad nesuvokiant, kas vyksta, gali pasirodyti, jog esate apsėstas, galbūt išprotėjote, namuose yra vaiduoklių ar kad galite mirti šio košmaro metu. Katalepsija trunka labai trumpai, todėl reikia tiesiog ramiai pabūti, kol praeis. Ji trunka gal 30 sekundžių (bent taip jaučiasi tada).

Tai patiria nemažai žmonių, ir nors tai išties siaubingas jausmas, o ypač jei dar esi vaikas, svarbu suvokti, kad jums tikrai negresia joks pavojus. Tai tiesiog sąmonės reakcija į sielos buvimą pusiau kūne ir pusiau už kūno ribų.

Jei nekuomet nepatyrėte kažko panašaus, tai nereiškia, kad nekeliaujate astrale. Astralinės kelionės nebūtinai turi prasidėti ar pasibaigti būtent taip. Vis dėlto astralinę katalepsiją visuomet išgyvenate tik dėl astralinės kelionės. Dirbant su savimi ir keliant sąmoningumą, šis reiškinys nebekankina ir tiesiog dingsta.

Ši tema yra tokia plati ir įdomi, kad reikalauja didžiulio, atskiro straipsnio, ir net tuo atveju ne viskas būtų aprašyta. Žinoma, kad daug žmonių domisi technikomis, kurios leidžia greitai išmokti sąmoningai sapnuoti arba sąmoningai keliauti astrale.

Tačiau prieš tai vertėtų tiesiog stebėti savo sapnus ir pojūčius miego metu, išmokti atskirti ir prisiminti sapnus, o jau tada judėti toliau. Tuomet savo gyvenimą ir save galėsite keisti tiesiog miegodami.


Kita L. Kutkytės pamokėlė „Tobulėkime kartu“ – lapkričio 30 d., o kitą sekmadienį, lapkričio 23 d., – atsakymai į Jūsų klausimus.

Bus atsakoma tik į penkis pačius gražiausius bei įdomiausius skaitytojų laiškus, kurie ateis adresu ji24.lt@zlg.lt. Jei nerasite atsakymo į savo laišką, vadinasi, galite vėl rašyti, klausti ir tikėtis sėkmės.

DĖMESIO! Klausdami būtinai nurodykite savo gimimo datą, gimimo laiką bei vietą! Beje, klauskite vienu metu tik apie vieną dalyką.

Kitus du mėnesio savaitgalius astrotarologė supažindins Ji24.lt skaitytojus su ezoterinio pasaulio dėsniais, pateiks naudingų pamokėlių, patarimų, paaiškins svarbiausius reiškinius.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Dėl ryšių su V.Putinu kenčiantis R.Abramovičius: nuo Čiukotkos gubernatoriaus iki „Chelsea“ savininko

Pasaulis kišenėje

Pėsčiomis po pelkę: ar galima prasmegti ir ką galima pamatyti Čepkelių raistyne

Vardai

Už smurtą gatvėje teisiama boksininkė K.Kazarian: „Liudytojas meluoja, nes nesutikau būti jo meiluže“

Aktualu

Švedijoje platinama instrukcija, kaip pasirengti karui

„Ginčas“: Šaro ateitis Kaune ir „Žalgirio“ bėgimas nuo praeities košmaro

Vardai

Princo Harry kalbą tėvo 70-ojo gimtadienio proga nutraukė bitė: juoko nesulaikė ir žmona Meghan

Aktualu

Paskutinė senatoriaus Johno McCaino kova

Menininkas Italijoje kuria „Fiat 500“ skulptūrą iš marmuro

24sek

Eurolygą laimėjusio „Lietuvos ryto“ nepilnamečiai lyderiai įkliuvo vartoję alkoholį

Aktualu

Rusų kultūros šventę Vilniuje oficialiai globos sostinės savivaldybė

Gyvenimas

Indoneziją pamilęs Edgaras – apie pilotę žmoną, priimtą islamą, vietos mafiją ir nusipirktus vaikus

Gyvenimas

Renginių dekoratorė I.Norvaišaitė: „Karališkųjų vestuvių floristė užkėlė aukštą kartelę“

15min recenzija Kultūra

Knygos recenzija. „Be penkių pasaulio pradžia“ – ciniškas M.P.E.Martynenko žvilgsnis į pasaulį

Kultūra

Rašytoja ir vertėja Dalia Staponkutė: „Lietuvių literatūra graikams aktuali“

Verslas

Palangos verslininkai skundžiasi dar neprasidėjus sezonui: neranda darbuotojų

Pasaulis kišenėje

Naujutėlaitis milžinas už 625 milijonus: į Klaipėdą atplaukė ką tik pakrikštytas kruizinis laivas

Vardai

Karališkų vestuvių svečiai „eBay“ aukcione parduoda šventėje gautas dovanas: kaina kyla tūkstančiais

24sek

„Neptūnas“ ketvirtfinalio seriją galingai baigė Pasvalyje, bet prarado T.Delininkaitį

Gazas

Pigus vandenilis buvo melagingas pažadas, bet dabar galima tikėtis proveržio

Aktualu

Teisininkai apie Eligijaus Masiulio „paskolos“ legalizavimą: „Tai dar nieko nereiškia“

Naujienos

Aktualu

Dėl ryšių su V.Putinu kenčiantis R.Abramovičius: nuo Čiukotkos gubernatoriaus iki „Chelsea“ savininko

Pasaulis kišenėje

Pėsčiomis po pelkę: ar galima prasmegti ir ką galima pamatyti Čepkelių raistyne

Vardai

Už smurtą gatvėje teisiama boksininkė K.Kazarian: „Liudytojas meluoja, nes nesutikau būti jo meiluže“

Aktualu

Švedijoje platinama instrukcija, kaip pasirengti karui

„Ginčas“: Šaro ateitis Kaune ir „Žalgirio“ bėgimas nuo praeities košmaro

Vardai

Princo Harry kalbą tėvo 70-ojo gimtadienio proga nutraukė bitė: juoko nesulaikė ir žmona Meghan

Aktualu

Paskutinė senatoriaus Johno McCaino kova

Menininkas Italijoje kuria „Fiat 500“ skulptūrą iš marmuro

24sek

Eurolygą laimėjusio „Lietuvos ryto“ nepilnamečiai lyderiai įkliuvo vartoję alkoholį

Aktualu

Rusų kultūros šventę Vilniuje oficialiai globos sostinės savivaldybė

Gyvenimas

Indoneziją pamilęs Edgaras – apie pilotę žmoną, priimtą islamą, vietos mafiją ir nusipirktus vaikus

Gyvenimas

Renginių dekoratorė I.Norvaišaitė: „Karališkųjų vestuvių floristė užkėlė aukštą kartelę“

15min recenzija Kultūra

Knygos recenzija. „Be penkių pasaulio pradžia“ – ciniškas M.P.E.Martynenko žvilgsnis į pasaulį

Kultūra

Rašytoja ir vertėja Dalia Staponkutė: „Lietuvių literatūra graikams aktuali“

Verslas

Palangos verslininkai skundžiasi dar neprasidėjus sezonui: neranda darbuotojų

Pasaulis kišenėje

Naujutėlaitis milžinas už 625 milijonus: į Klaipėdą atplaukė ką tik pakrikštytas kruizinis laivas

Vardai

Karališkų vestuvių svečiai „eBay“ aukcione parduoda šventėje gautas dovanas: kaina kyla tūkstančiais

24sek

„Neptūnas“ ketvirtfinalio seriją galingai baigė Pasvalyje, bet prarado T.Delininkaitį

Gazas

Pigus vandenilis buvo melagingas pažadas, bet dabar galima tikėtis proveržio

Aktualu

Teisininkai apie Eligijaus Masiulio „paskolos“ legalizavimą: „Tai dar nieko nereiškia“

Metas rinktis

Maistas

Laikas griliui

Išlaikyk atostogų ritmą

Melga

Sveikata

Automobilių švaros centras AINAVA

Ryškiems įvarčiams

Pasaulis kišenėje

Sulčių nauda

Daugiau skonio

Unicef vaikų bėgimas „Už kiekvieną vaiką“

Renginių gidas

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką