Dabar populiaru
Publikuota: 2019 sausio 22d. 07:45

Tyrimas: kodėl buki filmai traukia protingus žiūrovus?

Merginos žiūri televizorių
123RF.com nuotr. / Merginos žiūri televizorių

Kvailų filmų žiūrėjimas nėra bukumo požymis, iš tiesų tai reiškia visišką kvailumo priešingybę. Tyrimas, publikuotas žurnale „Poetics: Journal of Empirical Research on Culture, the Media and the Arts“, suabejojo mintimi, kad kvailus filmus žiūri ir jais mėgaujasi tik neišsilavinę žmonės.

Tyrimo sumetimais, „kvailais filmais“ buvo vadinamos nekokybiškai nufilmuotos mažo biudžeto juostos, kuriose yra nešvankaus ar nepadoraus turinio, rašo indy100.com.

Tyrimo tikslas buvo ištirti, kaip šis terminas, naudojamas kalbant apie filmus ir kultūrą, buvo pradėtas vartoti teigiamesne prasme.

Tyrimo metu internetu buvo apklausiami reguliarūs „bukų“ filmų žiūrovai, ir paaiškėjo, kad dauguma jų yra protingi.

Išaiškėjo, kad viena iš priežasčių, dėl kurių šie filmai buvo patrauklūs protingiems auditorijos nariams, buvo ironiška kai kurių blogai surežisuotų filmų vertė. Žinoma, filmų kūrėjams tai nesvarbu, kadangi filmo sėkmė matuojama surinktais už bilietus pinigais, o „ironiški pirkiniai“ nėra išskaičiuojami iš būrio „šio mėšlo gerbėjų“.

Kita priežastis, pritraukianti protingus žmonės prie „bukų“ filmų, tai kultūrą griaunantys elementai. Iš dalies dėl savo mažo biudžeto tokie filmai nelabai laikosi siužeto ir jo vystymo taisyklių. Todėl tokie neproporcingi nuokrypiai nuo populiariųjų filmų ir traukia protingus žmones, kurie paprastai gali nuspėti eigą, kuria pakryps siužetas, ar atpažinti klišes ir neoriginalias idėjas.

Galiausiai yra juoko faktorius. „Buka“ drama su beprasmišku siužetu arba perdėta vaidyba gali tapti netyčine komedija, ir protingesni žiūrovai tikriausiai mėgausis filmu, kadangi jis „toks blogas, kad gal visai ir neblogas“.

Tyrimą atliko Maxo Plancko instituto tyrėjai Kevyanas Sarkhoshas ir Winfriedas Menninghausas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką