Dabar populiaru
Publikuota: 2014 spalio 25d. 21:00

Vienų nekenčiamos, kitų mylimos: žinomiausios pasaulio meilužės

Aktorė Marilyn Monroe
„Scanpix“ nuotr. / Aktorė Marilyn Monroe

Jos visais amžiais būdavo įvykių sūkuryje. Juk net senas posakis byloja: prasidėjo bėdos? Ieškokite moters. Moterys šių dailiosios lyties atstovių nekenčia, o vyrai slapta fantazuoja. Meilužės vyrų likimuose paliko didelį pėdsaką, sugriaudamos gyvenimus, išardydamos šeimas ar apjuodindamos visuomenės akyse. Bet turbūt tie vyrai pripažintų, kad šių moterų pamiršti neįmanoma.

Kleopatra 

Kleopatra VII istorijoje dažnai prisimenama dėl legendinių savo viliojimo galių ir meistriškumo kuriant apsukrius aljansus. Vis dėlto jos politiniai ir romantiniai santykiai su Romos respublikos politiku ir karvedžiu Marku Antonijumi abiem įsimylėjėliams atnešė pražūtį ir nuvertė ištisus šimtmečius klestėjusią Ptolemėjų dinastiją, kuriai priklausė ir pati Kleopatra.

Apie jos netradicinį grožį ir potraukį vyrams sklido gausybė legendų ir kalbų. Tiesa, karštos meilės naktys jos išnaudojamiems meilužiams baigdavosi nekaip – Kleopatra, esą, įsakydavo nukirsdinti nelaimėlius... Na, o grožis tai kita diskusijų verta tema. Galima ilgai ginčytis, kaip tuo metu buvo suvokiama, kas yra tikrai graži moteris ir greičiausiai nerastume vieno atsakymo. Grožio standartai bėgant metams kito ne vieną kartą. 

Istorikai sako, kad Kleopatra mokėjusi save pateikti taip, kad visiems keliai linkdavę ir jos gyvenime atsirado Romos imperatorius Gajus Julijus Cezaris. Į šeštą dešimtmetį įkopęs mergišius niekaip neatsispyrė trimis dešimtimis jaunesnės egzotiškos Egipto valdovės apžavams. Toliau faraonės santykiai su vyrais klostėsi beveik kaip filme ar romane.

Pirmasis jos vyras brolis Ptolemajas XIII žuvo. Santuoka su kitu broliu Ptolemaju XIV buvo tik simbolinė ir nesutrukdė pagimdyti sūnaus nuo Romos imperatoriaus. Tiesa, dėl Cezariono vardu pavadinto berniuko tėvystės būta visokiausių diskusijų. Iki šiol nėra šimtu procentų žinoma, ar jis tikrai buvo Gajaus Julijaus Cezario sūnus.

Kad ir kaip būtų, Cezaris dievino Kleopatrą. Pristatydamas ją Romai, surengė įspūdingą triumfo eiseną, pastatė jos statulą. Romėnai šią egzotišką svetimšalę sutiko ne itin džiugiais veidais. Į dar didesnę nemalonę faraonė pateko po Cezario žūties, begėdiškai suviliojusi naująjį imperatorių Marką Antonijų. Kaip skelbia legenda, Kleopatra išplaukė jo pasitikti auksu inkrustuotu laivu, lydima arfų muzikos, išsidabinusi Veneros drabužiais.

wikimedia.org nuotr./Kleopatra ir Markas Antonijus
wikimedia.org nuotr./Kleopatra ir Markas Antonijus

Markas Antonijus buvo priblokštas jos įvaizdžio ir netrukus atsidūrė po Egipto burtininkės kojomis. Šaltiniai byloja, kad tai buvo nepaprastai aistringa meilė. Kai Kleopatra ir Markas Antonijus susitikdavo, jiedu atsiskirdavo nuo pasaulio ir savaites mėgaudavosi meile. Tačiau jų meilė buvo pražūtinga – įsimylėjėliai nusižudė.

Marilyn Monroe

Kino deivė, dar ir dabar linksniuojama kone kiekviename žingsnyje. Jos mirtį gaubia paslaptis, tačiau pasaulį aktorė paliko taip, kad jos neįmanoma pamiršti – pačiame jėgų žydėjime, kupina grožio kerų ir savo vardą įrašiusi amžiams. Moterys trokšta atrodyti kaip ji, tačiau, savaime aišku, kad Marilyn Monroe kopijos niekuomet neprilygs originalui. Aktorė vedybinį gyvenimą bandė kurti net tris kartus, tačiau užvis labiausiai smalsuolius viliojo ne jos santuokos, bet nesantuokiniai ryšiai.

O kuriai gi aktorei pavyksta išvengti pikantiškos aistros pinklių? Štai ir Marilyn santykiai su JAV prezidentu Johnu F. Kennedžiu gaubiami paslapties – buvo jie meilužiai ar ne? O kur dar plasnojančios apkalbos apie tai, jog Marilyn santykius kurstė keliomis kryptimis ir susitikinėjo su prezidento broliu Robertu? Galiausiai, tiesos nesužinosime, tačiau viešai, erotiškai ir taip jausmingai sudainuotas gimtadienio sveikinimas prezidentui lyg ir atverčia kortas, kad bent jau simpatijos tikrai būta. 

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Marilyn Monroe
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Marilyn Monroe

Monica Lewinsky

Monica Lewinsky, kaip ir buvęs JAV prezidentas Billas Clintonas, greičiausiai norėtų ištrinti jųdviejų susitikimą iš atminties. Vienas garsiausių sekso skandalų politikoje abiejų meilužių gyvenimą pavertė tikru pragaru. Jaunutė stažuotoja išgyveno visuomenės spaudimą, smerkimą, na, o prezidentas galėjo prarasti savo postą. Dar viena svarbus veikėjas šioje istorijoje – Billo žmona Hillary, kuri įnirtingai palaikė savo vyrą skandalingoje kovoje.

Taip pat skaitykite: Tikra istorija. „Karščiausia naktis, kurios niekada nepamiršiu“

Iš pradžių neigę bet kokius santykius, Monica ir Billas galiausiai pripažino tiesą, o Lewinsky po ilgos pertraukos duodama interviu „Vanity Fair“ tikino, kad mėlynajai suknelei ir beretei pagaliau atėjo galas. Šiuo metu ji labiausiai rūpinasi tuo, kaip būtų galima išvengti socialinio spaudimo internete ir žiniasklaidoje, kadangi viską patyrė savo kailiu. Visiškai sutrypta reputacija ir mintys apie savižudybę buvo taip užvaldžiusios Monicą, kad jai teko ilgai kovoti su vidiniais demonais. 

„Scanpix“ nuotr./Monica Lewinsky ir Billas Clintonas.
„Scanpix“ nuotr./Monica Lewinsky ir Billas Clintonas.

Camilla Parker Bowles

Meilės trikampis, įsiplieskęs tarp princesės Dianos, princo Charleso ir pastarojo visą gyvenimą mylėtos Kornvalio hercogienės Camillos Parker Bowles, baigėsi gražia pabaiga, tačiau nepamirškime, kad suteikė itin daug skausmo vienai šios istorijos dalyvei. Visų dievinta princesė Diana buvo laikoma nuskriaustąja, paliktąja ir verta tik pagarbos, meilės ir palaikymo. Ir kaip gi kitaip – juk Camila sugriovė jos šeimą!

Taip pat skaitykite: Princesė Diana: pasaka be laimingos pabaigos

Kornvalio hercogienė dėl šios priežasties ilgai negalėjo užsitarnauti visuomenės ir žiniasklaidos palankumo, buvo nuolat tyčiojamasi iš jos išvaizdos ar stiliaus. Princesė Diana žinojo, kad jos vyras ir Camilla puoselėjo vienas kitam šiltus jausmus, tačiau kažin ar iškart suprato, jog tie santykiai tęsėsi ir po jų vedybų. Kad ir kaip bebūtų – šiandien Camila ir Charlesas teisėta sutuoktinių pora. Ir matyt jie sutiktų, kad vertėjo laukti net 35–erius metus, kad vienas kitam pasakytų „Taip“. 

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Princo Charleso žmona Camilla Parker-Bowles ir  Kembridžo hercogienė Catherine
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Princo Charleso žmona Camilla Parker-Bowles ir Kembridžo hercogienė Catherine

Alina Kabajeva

Ši buvusi sporto gimnastė, vakarėlių liūtė, besisukanti politikoje, vadinama tikrų tikriausia Rusijos prezidento Vladimiro Putino meiluže, nors abudu į meilės aferą įtrauktieji neigia bet kokias kalbas. Rusijos prezidentas dar praėjusiais metais išsiskyrė su savo žmona Liudmila, su kuria nugyveno net 30 metų. Kalbama, kad didelė kaltės dalis tenka ir jau minėtai gimnastei.

Taip pat skaitykite: Vyrai, dėmesio: devynios iš dešimties moterų to nori, bet nežino, kaip jums tai pasakyti

Ne taip seniai sklandė ir kalbos apie tai, kad V. Putinas ir A. Kabajeva susituokė, mat poros rankas papuošė žiedai, tačiau ir vėl informacija niekada nebuvo patvirtinta oficialiai. Šnibždamasi, kad Alina netgi pagimdė prezidentui sūnų ir pavadino jį Dmitrijumi, taip pat susilaukė dukros. Tačiau moteris tikino, kad vadinamasis Dmitrijus tėra jos sūnėnas, o ne sūnus. Kol pora tyli, pasaulinė žiniasklaida nenustoja skleisti pačių įvairiausių nuomonių, o 30-čia metų už V. Putiną jaunesnę Kabajevą vadina visos Rusijos meiluže. 

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Vladimiras Putinas ir Alina Kabajeva (2004 m.)
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Vladimiras Putinas ir Alina Kabajeva (2004 m.)

Madam de Pompadour

Iš tikrųjų šios damos, gimusios 1721 m., vardas Jeanne-Antoinette Poissoin. Kai būsimajai širdžių daužytojai sukako 9-eri, mama nuvedė ją pas būrėją, kad nusakytų ateitį. Ir kas galėjo pagalvoti, kad Jeanne-Antoinette vieną dieną, kaip tikino burtininkė, viešpataus karalių širdyse. Mama, patikėjusi, kad jos dukros laukia tikrai šlovinga ateitis, stengėsi kaip reikiant investuoti į jos asmenybę: mokslai, dainavimo pamokos, grojimas keliais muzikos instrumentais, šokiai.

Nors Jeanne-Antoinette jau buvo ištekėjusi, kai nusprendė suvilioti karalių, tai jai buvo nė motais. Liudvikas XV užkibo ant šios gudrios moters kabliuko. Beje, madam de Pompadour mama mirė Kalėdų dieną taip ir neišvydusi dukros „karjeros“ – tapimo karališkąja meiluže.

Ši moteris buvo itin daug apsiskaičiusi, todėl greitai tapo artistų ir rašytojų draugė bei artimai bičiuliavosi su Volteru, Šarliu Monteskjė, Denisu Didro.

wikipedia.org nuotr./Markizė de Pompadour
wikipedia.org nuotr./Markizė de Pompadour

Kodėl Liudvikas XV taip pamilo markizę?.. Jiedviem susitikus, karalių patraukė moters jaunystė ir grožis. Tačiau kaip de Pompadour sugebėjo išlikti svarbi valdovui?

Moteris nujautė, kad malonumais persisotinusį monarchą reikia nuolat stebinti. Ji keisdavo perukus, makiažą, stilių, drabužius. Tai virsdavo gundančia nimfa, tai drovia piemenaite, tai šalta kilminga ponia. Kaip įmanydama linksmino karalių dainomis, šokiais. Daug skaitė, domėjosi filosofija, menu, pasauliu, politika, todėl Liudvikui XV buvo įdomu su ja kalbėtis. Kartu jie net jodavo į medžioklę, žaisdavo kortomis, prižiūrėdavo dvarų statybas. Markizė de Pompadour mirė sulaukusi vos 42-ejų. 

Temos: 1 Meilužė

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Verslas

Pensijos auga, bet didėja ir senjorų skurdas: kaip paaiškinti šias statistines pinkles?

24sek

M.Kalnietis prisistatė prancūzams: apie T.Parkerio prašymą, pirmą įspūdį ir rūbinę

Kultūra

Artūras Tereškinas: Kultūriniai karai „influencerių“ amžiuje

Vardai

Žvaigždžių stilistė Rūta Morozovienė po 20 metų atnaujino santuokos įžadus

15min tema Verslas

„Aliexpress“ apvagia biudžetą ir Lietuvos verslininkus – siuntos sieną kerta kiaurai

Aktualu

Tarp Ukrainos separatistų gretose kovojančių italų – ir banditas, ir politiko sūnus

Aktualu

Orai.lt: savaitei įpusėjus bus sausa, orai vėl šils

Aktualu

Netikros aukštosios mokyklos vilioja studentus valstybės nepripažįstamais bakalauro ir magistro diplomais

Gyvenimas

Kiek ir kokių vaistų leidžiama pasiimti su savimi vykstant į kelionę užsienyje

Aktualu

Turgelių gyventoja: mes meldėmės, o jie atėjo kaip šėtonai

Verslas

Prekybininkai: apribojus prekybos centrų darbo laiką, darbo neteks iki 5 tūkstančių žmonių

Pasaulis kišenėje

Poilsiautojų pilnos ir sodybos, ir upės

Aktualu

Austėja atsisveikino su dvejus metus širdies laukusiu tėčiu: „Vylėmės, kad tikrai sulauksime“

Gyvenimas

V.Šapurovas: kiek santuokoje svarbus seksas ir kaip išsaugoti aistrą iki senatvės

Vardai

Justinas Jankevičius po 4 metų palieka „Kitokių pasikalbėjimų“ vedėjo kėdę

Verslas

Pasakiška galimybė: parduodama į jaukius namus paversta bažnyčia

Vardai

Garsios moterys pasidalijo savo grožio paslaptimis: ką naudoja, dėl ko gailisi ir kam neturi laiko?

Aktualu

Alytaus rajono mokyklose rudenį planuojama įrengti stebėjimo kameras

Pasaulis kišenėje

Aplink pasaulį su kuprine. Užtemimo medžioklė Amerikoje

Vardai

Remigijus ir Rovena Žiogai pakrikštijo sūnų Rojų: ypatingą dieną ir patys tapo krikšto tėvais

Naujienos

Verslas

Pensijos auga, bet didėja ir senjorų skurdas: kaip paaiškinti šias statistines pinkles?

24sek

Brolių Lavrinovičių likimas aiškus – beliko sudėti parašus

Kultūra

Artūras Tereškinas: Kultūriniai karai „influencerių“ amžiuje

Vardai

Žvaigždžių stilistė Rūta Morozovienė po 20 metų atnaujino santuokos įžadus

24sek

M.Kalnietis prisistatė prancūzams: apie T.Parkerio prašymą, pirmą įspūdį ir rūbinę

15min tema Verslas

„Aliexpress“ apvagia biudžetą ir Lietuvos verslininkus – siuntos sieną kerta kiaurai

Aktualu

Tarp Ukrainos separatistų gretose kovojančių italų – ir banditas, ir politiko sūnus

Aktualu

Orai.lt: savaitei įpusėjus bus sausa, orai vėl šils

Aktualu

Netikros aukštosios mokyklos vilioja studentus valstybės nepripažįstamais bakalauro ir magistro diplomais

Gyvenimas

Kiek ir kokių vaistų leidžiama pasiimti su savimi vykstant į kelionę užsienyje

Aktualu

Turgelių gyventoja: mes meldėmės, o jie atėjo kaip šėtonai

Gazas

Kokias variklio detales gadiname pildami netinkamą alyvą

Verslas

Prekybininkai: apribojus prekybos centrų darbo laiką, darbo neteks iki 5 tūkstančių žmonių

Pasaulis kišenėje

Poilsiautojų pilnos ir sodybos, ir upės

Gyvenimas

V.Šapurovas: kiek santuokoje svarbus seksas ir kaip išsaugoti aistrą iki senatvės

Vardai

Justinas Jankevičius po 4 metų palieka „Kitokių pasikalbėjimų“ vedėjo kėdę

Vardai

Garsios moterys pasidalijo savo grožio paslaptimis: ką naudoja, dėl ko gailisi ir kam neturi laiko?

Aktualu

Austėja atsisveikino su dvejus metus širdies laukusiu tėčiu: „Vylėmės, kad tikrai sulauksime“

Verslas

Pasakiška galimybė: parduodama į jaukius namus paversta bažnyčia

Aktualu

Alytaus rajono mokyklose rudenį planuojama įrengti stebėjimo kameras

Vardai

Atgal į mokyklą

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką