Dabar populiaru
Publikuota: 2019 kovo 26d. 07:45

Vienuolio patarimas, kaip sustabdyti laiką: pirmiausia pajudinkite sprandą!

Skubanti moteris
Vida Press nuotr. / Skubanti moteris

Rytų medicinos specialistas, čigongo meistras ir buvęs daoistų vienuolis Pedramas Shojai jau ne vienerius metus moko skubančius niujorkiečius atrasti daugiau... laiko. Tam ir skirta naujausia The New York Times bestselerio „Miesto vienuolis“ („The Urban Monk“) autoriaus knyga „Menas sustabdyti laiką“, kurią išleido BALTO leidybos namai.

„Visi stengiamės turėti kuo daugiau laiko, bet jo vis tiek niekada neužtenka, – knygos įžangoje rašo Pedramas Shojai, dar vadinamas Miesto vienuoliu. – Esame pernelyg pavargę, kad mąstytume, per daug įsitempę, kad susikauptume, ne taip našiai dirbame, kaip norėtume, ir jaučiamės kalti, kad neskiriame pakankamai dėmesio savo artimiesiems.

Suvokimas, kad trūksta laiko, tiesiogiai susijęs su šiuolaikiniame pasaulyje išplitusia streso epidemija: stresas verčia jaustis pakliuvus į pasalą ar spąstus, o tai, dievaži, nepadeda geriau perprasti laiko. Gyvename gaires praradusioje ir visiškai paklaikusioje dėl prarasto laiko kultūroje“.

BALTO leidybos namų nuotr./Pedramas Shojai
BALTO leidybos namų nuotr./Pedramas Shojai

Kaip sustoti?

Miesto vienuolis remiasi senovės Kinijos praktika ir siūlo šimto dienų gongo užsiėmimus. Gongas – tai nustatytas laikas, skiriamas tam, kad kiekvieną dieną būtų atlikta konkreti užduotis.

„Pasirenkate tam tikrą praktiką (ar kelias praktikas), įvardijate ją kaip nuosavą gongą ir apibrėžtą laikotarpį kasdien kruopščiai praktikuojate be jokių išlygų. Tai ne tik sustiprins ryžtą, bet ir paskatins prabusti bei atkreipti dėmesį į kasdienę veiklą. Kaip žinome, mūsų kasdieniai smulkūs įpročiai nulemia visą gyvenimą.

Tolesnis kelias – tai mažų, paprastų, tačiau reikšmingų pokyčių įgyvendinimas per ilgesnį laikotarpį. Bent truputėlį ką nors pakeiskite ir galiausiai pamatysite, kaip gyvenimas ims stebuklingai keistis“, – įsitikinęs Pedramas Shojai, knygoje pateikiantis užduotis šimtui dienų.

Vieną iš dienų vienuolis pataria atkreipti dėmesį į sprandą: „Tai – energijos greitkelis, kuriame kaupiasi daugybė mūsų įstrigusios či (energijos). Tiesą sakant, laiko suspaudimas dažnai atsispindi šioje kūno dalyje.

BALTO leidybos namų nuotr./Menas sustabdyti laika
BALTO leidybos namų nuotr./Menas sustabdyti laika

Jos išlaisvinimas padeda atpalaiduoti smegenis ir sugrįžti į dabarties akimirką. Čia nusėdo visi tie atvejai, kai jus įtraukė į greitesnį laiką, kuriame jautėtės nepatogiai. Tai puikus metas nuspausti naujo nustatymo mygtuką ir tapti dabarties dalimi“.

Kaip paspausti mygtuką?

Dėl netaisyklingos laikysenos, per ilgo sėdėjimo, neaktyvaus gyvenimo būdo ir begalinio streso daugybė energijos įstringa sprande, jį galėtų išjudinti trumpa mankšta.

Susiraskite vietą, kur galėtumėte atsigulti ant nugaros, – tiks bet kur, jei tik niekas netrukdys 5 minutes.

Prigriebkite knygą, segtuvą ar jogos blokelį, jei tokį turite. Jums reikalinga kieta pagalvė, iš esmės neelastingas daiktas, tik kad nebūtų per didelis; aukštis gali siekti nuo 2,5 cm iki 7,5 cm.

Atsigulkite pasidėję pasirinktą daiktą kaip pagalvę tiesiai po kaukolės pagrindu ir užsimerkite.

Pradėkite lėtai kvėpuoti apatine pilvo dalimi maždaug minutę. Atsipalaiduokite ir susmukite.

Dabar pradėkite suvokti savo sprandą. Pajuskite tvirtą pagalvę ir vietą, kurioje ji liečiasi su kaukolės pagrindu. Šiek tiek susiliekite su juo. Kvėpuokite ir atsipalaiduokite, o jūsų galva tegul apsunksta.

Dabar lėtai kvėpuodami pamažu pasukite galvą iš kairės į dešinę ir atgal. Šį veiksmą kartokite maždaug minutę, švelniai sukiodami galvą iš vieno šono į kitą ir leisdami kaklui atsipalaiduoti.

Dabar grąžinkite galvą į pradinę padėtį ir giliai kvėpuokite. Vėl pajuskite kakle tūnančią įtampą ir susiliekite su tvirta pagalve. Šiai daliai skirkite dar kelias minutes. Atpalaiduokite veido raumenis: kaktą, žandikaulį, sritį aplink akis. Atpalaiduokite burną, ausis, nosį, antakius. Grimzkite giliau ir visiškai atpalaiduokite galvą bei kaklą. Grimzkite. Giliai kvėpuokite ir grimzkite.

Luktelkite apie minutę, kol būsite pasirengę lėtai atsimerkti, vėl pasukiokite galvą iš vienos pusės į kitą, pamažu atsistokite ir grįžkite į dienos tėkmę.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką