Dabar populiaru
Publikuota: 2020 kovo 31d. 17:32

Virusu persirengęs pareigūnas Indijoje išradingai kovoja su COVID-19 užkrato plitimu

Virusu persirengęs pareigūnas Indijoje išradingai kovoja su COVID-19 užkrato plitimu
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Virusu persirengęs pareigūnas Indijoje išradingai kovoja su COVID-19 užkrato plitimu

Panašu, kad plintantis virusas skatina ne tik nerimą bei baimę, bet ir kūrybingumą. Kol gyventojai namuose ieško išradingų būdų tęsti savo kasdienes rutinas ir darbus, eksperimentuoja su virtuvės šedevrais ar įsikuria sporto sales su vandens pripildytais buteliais, už tvarkos palaikymą atsakingi pareigūnai taip pat atranda savyje kūrybos galių ir imasi nekonvencinių priemonių įspėti žmones. 

Policijos pareigūnas Indijoje nusprendė COVID-19 pandemijos prevenciją skatinti itin vizualiu sprendimu – vyras patruliuodamas gatvėse dėvi koronaviruso ląstelės formos šalmą.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Koronašalmas
AFP/„Scanpix“ nuotr./Koronašalmas

Šiuo metu Indijoje yra paskelbtas 21-os dienos karantinas, siekiant sustabdyti užkrato plitimą tarp 1,3 milijardų gyventojų. Čenajaus policijos pareigūnas Rajeshas Babu su vietiniu menininku Gowthamu įprastą patrulio šalmą pavertė koronaviruso iliustracija. Naudodamas popierių ir dažus, Gowthamas pagamino šalmą, kuris yra su raudonais spygliais, savo forma primenančiais viruso struktūrą, o pareigūnas jį dėvi patruliuodamas gatvėse.

Pareigūnas Babu teigia, kad nors yra imamasi visų reikalingų priemonių, gyventojai vis tiek eina į gatves. Šis koronašalmas yra vienas alternatyvių sprendimų bandymų, siekiant užtikrinti, kad žmonės suprastų policijos nusiteikimo rimtumą.

Koronašalmas yra vienas alternatyvių sprendimų bandymų, siekiant užtikrinti, kad žmonės suprastų policijos nusiteikimo rimtumą.

Nors tai gali pasirodyti paradoksalu – padėties rimtį iliustruoti kostiumu, kuris atrodo lyg animacinis viruso įkūnijimas, Babu sako, kad tai skatina gyventojų sąmoningumą. Vyras paaiškina, kad gatvėmis keliaujantys žmonės išvydę tokį jo šalmą iš karto pagalvoja apie virusą ir jo grėsmę. Ypač stiprų įspūdį jis sukelia vaikams – šie išvydę taip apsitaisiusį vyrą, iš karto nori traukti namo.

Gowthamui, menininkui pagaminusiam šalmą, ši unikali idėja kilo pastebėjus, kad gyventojai į karantiną žiūri neatsakingai. Vietos žiniasklaidai vyras atskleidė savo nusivylimą, kad žmonės nepripažįsta viruso grėsmės ir nesilaiko karantino reikalavimų – vaikšto gatvėse, buriuojasi, nedėvi kaukių ir kitų apsaugos priemonių.

Menininkas svarsto, kad to priežastis gali būti tai, kad virusas yra nepastebimas, nematomas. Taigi, jis nusprendė įkūnyti COVID-19 tokiu pavidalu, kurio nepastebėti bus neįmanoma.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Koronašalmas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Koronašalmas

Šiandien, nusprendę išvykti iš savo namų Čenajuje, greičiausiai sutiktumėte policijos inspektorių Babu, kuris apsitaisęs pandemijos sukėlėju, stabdo automobilius bei motociklus, kad praneštų apie atstumo ir higienos svarbą, primintų, jog namus palikti galima tik esant rimtoms priežastims.

Šis koronaviruso įkūnytas simbolis teigia vieną paprastą mintį – jei jūs einate laukan, aš taip pat išeisiu.

Panašu, kad Čenajaus gyventojai į tokią prevencinę-įspėjamąją priemonę žvelgia teigiamai – daugelis žmonių sutinka su Babu rekomendacijomis ir pažada likti namuose.

Galbūt ir Lietuvos parkuose vertėtų apgyvendinti kelis koronavirusą imituojančius atributus, kad šie primintų apie tai, jog tarp atostogų ir karantino lygybė neegzistuoja.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Rajesh Babu ir koronašalmas
AFP/„Scanpix“ nuotr./Rajesh Babu ir koronašalmas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Ypatingos

04:35
12:16

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

05:52
17:54
02:59

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką