Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vivien Leigh – neištikima žmona, nerūpestinga motina ir kenčianti moteris

Vivien Leigh
Vida Press nuotr. / Vivien Leigh
Šaltinis: Žurnalas „JI“
0
A A

Vaidmenys, kuriuos aktorė Vivien Leigh (1913–1967) meistriškai sukūrė kine, kartojosi ir gyvenime – ji buvo neištikima žmona, nerūpestinga motina, mylinti ir kenčianti moteris.

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Uždrausta meilė

1935 m. Londono scenoje triumfavo spektaklis „Romeo ir Džuljeta“, kuriame vyrišką ir aistringą Romeo vaidmenį atliko aktorius Laurence'as Olivieris. Temperamentingas ir pripažinimą pelnęs aktorius iškart krito Vivien į širdį. Ji stengėsi pakliūti į kiekvieną spektaklį, kuriame jis vaidindavo.

Vida Press nuotr./Vivien Leigh
Vida Press nuotr./Vivien Leigh

„Aš už jo ištekėsiu“, – buvo įsitikinusi Vivien. Neištvėrusi ji prasiskverbė į užkulisius ir asmeniškai susipažino su L. Olivieriu. Pamalonintas gražios merginos dėmesio, vyras atsakė tuo pačiu, o atėjęs į jos spektaklį galutinai nuskendo pradedančiosios aktorės žavesio ir grakštumo jūroje.

Praėjus porai metų nuo pažinties, abu aktoriai susitiko romantiškos istorijos „Liepsna virš Anglijos“ filmavimo aikštelėje. Filme apie dviejų žmonių meilę Vivien ir Laurence'as atliko pagrindinius vaidmenis. Per tris filmavimo mėnesius meilė ekrane natūraliai išaugo į tikrą – aktoriai jau nebegalėjo slėpti jausmų, jų akyse degė aistra.

„Nebuvo įmanoma jos neįsimylėti“, – vėliau sakė Laurence'as. Viskas buvo beveik idealu, išskyrus vieną svarbų „bet“ – abu aktoriai buvo susituokę. Vivien turėjo sutuoktinį ir dukrytę, o jos mylimasis buvo vedęs ir neseniai tapęs tėvu.

Laurence'o žmona aktorė Jill Esmond ir Vivien vyras Herbertas Leighas Holmanas atsisakė oficialiai skirtis ir įsimylėjėliams suteikti laisvę. Aktorės motinai žinia apie dukters norą skirtis ir ištekėti antrą kartą prilygo didžiausiam skandalui.

Anot jos, gerai katalikei ir katalikiško pensiono auklėtinei taip elgtis nedera. Tačiau Vivien turėjo geležinę valią. Dėl meilės ji buvo pasirengusi viskam – net atsižadėti artimųjų ir bažnyčios. Ji paliko sutuoktinį ir dukrelę, susitaikė su meilužės vaidmeniu. Įsimylėjėliai pradėjo gyventi kartu ir po daugiau kaip trejus metus trukusio romano susituokė.

Aš – geriausia

Holivudo režisieriams pasiūlius Laurence'ui vaidmenį filme, jis išskrido į Ameriką, o Vivien liko Londone. Filmavimo metu aktorius susižeidė koją. Susirūpinusi dėl vyro sveikatos, Vivien nuskrido pas jį. Tuo metu prodiuseris Davidas Selznickas vykdė atranką dėl pagrindinio moters vaidmens Holivudo filme „Vėjo nublokšti“. Dvejus metus jis nesėkmingai ieškojo aktorės, kuri suvaidintų pagrindinę filmo heroję Scarlett O'Harą. Laurence'as pasiūlė žmonai sudalyvauti atrankoje.

Nors pagrindine kandidate į vaidmenį buvo laikoma aktorė Bette Davis, V. Leigh užtemdė ją ir kitas pretendentes. Moteris buvo įsitikinusi, kad Scarlett vaidmuo skirtas būtent jai. Vivien buvo panaši į savo heroję: turėjo įžūlų žvilgsnį ir trykšte tryško energija. Prodiuseris ją išsirinko iš daugiau kaip 1500 kandidačių, o Amerikos žiūrovai nusprendė, kad Reto Batlerio vaidmeniui tinkamiausias aktorius Clarkas Gable'as. Pasirašius sutartį, prasidėjo darbas.

Vivien Leigh filmavosi 125 dienas, už vaidmenį filme gavo 25 tūkst. JAV dolerių honorarą. 1939 m. pasirodžiusio M. Mitchell romano ekranizacija buvo nominuota 13 „Oskarų“, pelnė 8 ir tapo kino legenda, o Skarletės vaidmuo pripažintas geriausiu. Režisierių ir žiūrovų britė nenuvylė – už šį vaidmenį ji pelnė pirmąjį „Oskarą“...

Plačiau apie aktorės gyvenimą skaitykite 16-ajame „Ji“ žurnalo numeryje!

Redakcijos archyvo nuotr./„Ji“ žurnalo viršelis, Nr.16, 2016.
Redakcijos archyvo nuotr./„Ji“ žurnalo viršelis, Nr.16, 2016.
Žurnalas „JI“
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką