Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 06 30, 10:00

VU Botanikos sode Kairėnuose vyks tradicine tapusi gėlių paroda

Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dienos proga Vilniaus universiteto (VU) botanikos sodas organizuoja jau tradicine tapusią vasaros gėlių parodą „Lelija Mindaugo karūnai“. Tai jau aštuntoji VU Botanikos sode rengiama įspūdingiausių kolekcinių gėlių paroda, kurią globoja prezidentė Dalia Grybauskaitė. Šiais metais paroda vyks liepos 5–7 dienomis.
2021 m. parodos akimirkos
2021 m. parodos akimirkos / VU Botanikos sodo nuotr.

Čia akį trauks šimtai įvairiausių rūšių ir veislių lelijų, viendienių, rožių bei kitų vasarą žiedais džiuginančių augalų, kolekcionuojamų sodo skyriuose Kairėnuose ir Vingyje. Taip pat bus eksponuojama unikali vienintelė Europoje miežių mutantų kolekcija, rašoma VU Botanikos sodo pranešime spaudai.

Parodoje lankytojai galės susipažinti su pačiomis naujausiomis ir įdomiausiomis šiuo metu Lietuvoje auginamomis gėlėmis, lietuvių selekcininkų kuriamomis gėlių veislėmis, vaistiniais, prieskoniniais bei aromatiniais augalais. Taip pat parodos metu bus eksponuojami Lietuvos floros bei auginami sumedėję augalai.

VU Botanikos sodo nuotr./2021 m. parodos akimirkos
VU Botanikos sodo nuotr./2021 m. parodos akimirkos

Žinoma floristė Vaiva Jucytė demonstruos gėlių kompozicijas. Savo augalus eksponuos ir VU Šiaulių akademijos botanikos sodo specialistai. Todėl kviečiame visus mylinčius augalus – ką apžiūrėti čia ras kiekvienas.

Paroda veiks liepos 5 d. 13–19 val., liepos 6–7 d. 11–19 val. Parodos atidarymas liepos 5 d. 13 val.

VU Botanikos sodo Muziejaus adresas: Kairėnų g. 45, Vilnius. Prie sodo yra nemokamos stovėjimo aikštelės. 18, 38, 114 autobusų stotelė „Kairėnai“. Pati paroda nemokama, užtenka įsigyti lankymo bilietą, su kuriuo bus galima taip pat aplankyti ir patį VU Botanikos sodą.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką