Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2016 rugsėjo 23d. 17:15

Žurnalo „Laima“ naujausiame numeryje: Ar prestižinės gimnazijos nutiesia kelius į sėkmę?

Žurnalo „Laima“ spalio mėnesio viršelis
Žurnalo „Laima“ spalio mėnesio viršelis

Prekybos vietose jau pasirodė naujausias, spalio mėnesio, žurnalo „Laima“ numeris. Jame šį kartą skaitykite:

Ar prestižinės gimnazijos nutiesia kelius į sėkmę?

Kažkada tėvai nerimaudavo dėl to, ar jų vaikas įstos į aukštąją mokyklą. Dabar – ar nesuklups per atranką į prestižinę gimnaziją ir net ar bus užrašytas į jų parinktą pradinę mokyklą. Vaikai jaučia vis stipresnį jų spaudimą, kritiką dėl pažymių, o tėvai dar ir tarpusavyje lenktyniauja, kurių atžala mokysis kietesnėse gimnazijose ar universitetuose. Apie tai susitiko pasikalbėti Vilniaus licėjaus lietuvių kalbos mokytoja Asta Karaliūtė-Bredelienė, rašytoja, Kembridžo universiteto švietimo studijų magistrantė Unė Kaunaitė, grupės „G&G Sindikatas“ lyderis, socialinių projektų bendraautoris Gabrielius Liaudanskas-Svaras ir politologas, interneto dienraščio www.bernardinai.lt vyriausiasis redaktorius Donatas Puslys.

Mariaus Žičiaus/žurnalas „Laima“ nuotr./Asta Karaliūtė-Bredelienė, Gabrielius Liaudanskas-Svaras, Donatas Puslys ir Unė Kaunaitė
Mariaus Žičiaus/žurnalas „Laima“ nuotr./Asta Karaliūtė-Bredelienė, Gabrielius Liaudanskas-Svaras, Donatas Puslys ir Unė Kaunaitė

Naujiems mokslo metams įsibėgėjant – aktuali diskusija „Laimos“ klube.

TAIP PAT SKAITYKITE: Išbandymas mokykla. 10 patarimų tėvams

Viskam savas laikas

Kas mūsų nenužudo, padaro mus stipresnius. Ir kantresnius. Visada. Net ir laukiant meilės. Kad artėdama prie keturiasdešimties sutiks žmogų ir įsimylės kaip dvidešimtmetė, VU medicinos profesorė gydytoja dermatovenerologė Matilda Bylaitė-Bučinskienė jau netikėjo, todėl tokią likimo dovaną priėmė kaip kompensaciją už kažkada neišsipildžiusius lūkesčius. Ir su kaupu – šiandien tvirtą Tomo petį gydytoja jaučia atidarydama modernią dermatologijos kliniką.

Vikos Paškelytės/žurnalas „Laima“ nuotr./Matilda Bylaitė-Bučinskienė
Vikos Paškelytės/žurnalas „Laima“ nuotr./Matilda Bylaitė-Bučinskienė

„Vakaruose išmokau neprisileisti tuštumos jausmo, kuris paprastai užplūsta užbaigus vieną rimtą darbą ar įveikus tam tikrą etapą, tačiau dar nepradėjus kito, – sako Matilda. – Visada turiu, ką pradėti.“

Pokalbyje tête-à-tête – apie visas naujas pradžias ir bene svarbiausią gyvenimo atradimą: kokia laisvė ir malonumas būti netobulai.

Atgiję plaukai!

Vėjas, saulė, kondicionierius, sūrus ir chloruotas vanduo grožio ir sveikatos plaukams neprideda. Po karštymečio kirpėjos girdi vis tuos pačius skundus: plaukai išsausėjo, pučiasi, nukentėjo spalva, neliko spindesio... Kaip padėti jiems atsigauti? Pagalba turėtų būti kompleksinė – ir iš išorės, ir iš vidaus.

Į visus aktualius klausimus plaukų tema jums atsakys ir patars „Laimos“ konsultantė, vestuvinių šukuosenų meistrė Lina Tamošiūnienė. Beje, šie patarimai pravers ir toms, kurios dabar rengiasi į saulėtus kraštus.

Vida Press nuotr./Moteris ilgais plaukais
Vida Press nuotr.

Neištikimybė. Skyrybos ar nauja pradžia?

Apie vyrų neištikimybę moterys turi kategorišką nuomonę, kol su ja nesusiduria pačios. Trenkti durimis ir atsisveikinti atrodo paprasta tik toms, kurios to nepatyrė. Tikrame gyvenime viskas kur kas sudėtingiau. Dažna moteris ryžtasi užmerkti akis, susitaikyti, nes skyrybos su sutuoktiniu reiškia permainas ne tik jos, bet ir vaikų gyvenime. Ne viena pasvarsto, ar tai bus į gera.

Kartais neištikimas vyras būna geras tėtis. Būsto, finansų klausimai, pagaliau vienatvės baimė ir ištekėjusios moters statuso patrauklumas verčia persvarstyti savo pirmines idealistines nuostatas.

„Shutterstock“ nuotr./Skyrybos
„Shutterstock“ nuotr./Skyrybos

Sužinoti, kada vyras pirmą kartą sulaužė ištikimybę, greičiausiai nepavyks. Tačiau kai tai atsitinka, moterys neretai ima ieškoti savo kaltės: kuo aš neįtikau, kad su manimi taip pasielgė? Tokie jausmai suprantami, nes neištikimybė yra veiksmas, kuris žodžiais gali būti įvardytas kaip nemeilė, nepagarba, nesižavėjimas, panieka. Pyktis ir bejėgiškumas, savęs kaltinimas, abejonės, gėda, liūdesys – pirmųjų akimirkų emocijos. Vėliau kyla klausimas, kaip reaguoti išsaugant orumą, nes pasitikėjimas savimi jau būna pakirstas. Verkti ar kibti į atlapus? Apsimesti, kad nieko nežinai, reikalauti pasiaiškinimo ar skirtis?

TAIP PAT SKAITYKITE: Moksliškai įrodyti įdomūs faktai apie laimingas poras: kas jas sieja?

Rubrikoje „Jausmų imperija“ – moterų patirtys iš pirmų lūpų ir psichologų rekomendacijos, ką apsvarstyti prieš priimant lemtingus sprendimus.

Šįkart su „Laima“ – žurnalas „LAIMA. Stilius“!

Viskas apie madą XXL formatu: 2016–2017 m. rudens –žiemos kolekcija.

Žurnalo „LAIMA. Stilius“ viršelis
Žurnalo „LAIMA. Stilius“ viršelis
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką