Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

10 siaubo filmų, kuriuos būtina pamatyti

Pora kino teatre
Fotolia nuotr. / Pora kino teatre
Šaltinis: 15min
1
A A

Siaubo filmai apipinti tikra mistika – nepaaiškinamas pasaulis, kurį bando perteikti kūrėjai, atveria tikrą kraupių paslapčių skrynią.

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Amityvilio siaubas  (The Amityville Horror, 2005)

Kas labiausiai traukia siaubo filmų mėgėjus? Ogi suvokimas, kad tai įvyko iš tikrųjų, o tik vėliau sugulė į knygos puslapius ar ekrane besikeičiančius vaizdus. Ši istorija taip pat paremta tikrais faktais. Amityvilio miestelyje išžudoma visa šeima, kurią terorizavo jos pačios maitintojas. Tai padaro neapsikentęs vienas iš vaikų. Namas su šiurpia paslaptimi lieka vienas, kol galiausiai į jį įsikrausto nauji gyventojai. Ar ilgai jie galės išlikti šioje šiurpumu alsuojančioje vietoje? 

VIDEO: Amityvilio siaubas

Švytėjimas (The Shining, 1980)

Aktorius Jackas Nicholsonas, atrodo, idealiai tinka siaubo filmams, savo nepakartojama charizma gebantis įkūnyti netikėčiausus veikėjus. Pagal Stepheno Kingo romaną sukurtas filmas vadinamas siaubo filmų klasika, kurioje kuriama neįtikėtina įtampa. Istorijoje pasakojama, kaip rašytojas išvažiuoja į kalnus, viešbutį kartu su šeima, o ten pradeda dėtis protu nesuvokiami dalykai. Kai pagrindinį veikėją apsėda nenusakomos jėgos, jis pradeda vaikytis savo šeimą, norėdamas ją nužudyti.

VIDEO: Švytėjimas

Rozmari kūdikis (Rosemary’s Baby, 1968)

Tai Romano Polanskio šedevras. Beje, ir paties režisieriaus gyvenime netrūko siaubo filmą primenančių nutikimų, pavyzdžiui, kai buvo nužudyta jo nėščia žmona... Besiliaukianti pagrindinė filmo veikėja, kurią įkūnijo Mia Farrow, su vyru apsigyvena naujuose namuose. Tačiau ilgainiui moteris pradeda suvokti, kad jos kaimynai – tikri demonai. Auganti įtampa, siaubo filmo įtaigumas nepalieka abejingų siaubo filmų žiūrovų.

VIDEO: Rozmari kūdikis

Išvarymas (The Counjuring, 2013)

Šis filmas liaupsinamas visame pasaulyje ir, teigiama, tikrai vertas dėmesio. Paranormalių reiškinių specialistai yra iškviečiami pasirūpinti tamsiosiomis jėgomis ir demonais, kurie užvaldę vienų gyventojų namus. Tačiau ar gali viskas būti taip paprasta?

VIDEO: Išvarymas

Psichopatas (Psycho, 1960)

Siaubu, psichologine įtampa ir kunkuliuojančiu įtraukimu paremtas filmas, kurį sukūrė meistriškasis Alfredas Hitchcockas. Vien ko vertas faktas, kad siaubo istorija buvo nominuota net keturiems Oskarams, tačiau, gaila, nė vieno nelaimėjo.

Filmo herojė pavagia didelę pinigų sumą, norėdama pakeisti savo gyvenimo istoriją. Ir nenumano, kad nuo tos akimirkos prasidės jos kelionė į mirtį. Apsistojusi nuošaliame viešbutyje ji pakliūva į Normano Beitso, motelio savininko, gyvenančio su mama, pinkles.

VIDEO: Psichopatas

Egzorcistas (The Exorcist, 1973)

Dar vienas tikrais įvykiais paremtas filmas pagal Rolando Doe bylą, kuri aprašyta Peterio Blatty knygoje. Filme pasakojama apie tai, kaip mergaitę apsėda piktosios dvasios ir kaip jos mama bando atgauti savo dukrą, pasikviesdama egzorcistą. Baisiausia tai, kad filmas iš tikrųjų sėjo mirtį ir paniką ir dar dabar yra apipintas mistika. Pavyzdžiui, net du filmo herojai dar prieš jam pasiekiant kino teatrus, paliko šį pasaulį...

VIDEO: Egzorcistas

Košmaras Guobų gatvėje (A Nightmare on Elm Street, 1984)

Dabar šis filmas gal ir sukeltų juoko bangą, tačiau anuomet Fredis Kriugeris, vaikų žudikas, atrodė tiesiog neįveikiama pabaisa. Vėliau buvo sukurtas ne vienas tęsinys (iš viso septyni), o pagrindinis filmo veikėjas tapo klasikiniu ir be vargo atpažįstamu personažu.

VIDEO: Košmaras Guobų gatvėje

Paukščiai (The Birds, 1963)

Dar vienas Alfredo Hitchcocko šedevras. Moteris iškeliauja į nedidelį miestelį nė nenumanydama, kad jos gali laukti. Šiame miestelyje vis dažnėja paukščių atakos, kol galiausiai jos tampa nevaldomos, o Tippi Hedren herojė atsiduria didžiuliame ir klaikiame pavojuje.

VIDEO: Paukščiai

Helovinas (Halloween, 1978)

Šiurpusis Helovino metas tampa mirties nuosprendžiu. Anksčiau tuo metu nužudęs savo seserį, pagrindinis veikėjas ištrūksta iš psichiatrinės ligoninės ir pradeda artimųjų medžioklę. Ar galite įsivaizduoti, kas laukia filmo veikėjų?

VIDEO: Helovinas

Kiti (Other, 2001)

Mistinis siaubo filmas, kuriame pagrindinį vaidmenį atlieka garsioji aktorė Nicole Kidman, gavo ne vieną įvertinimą ir apdovanojimą. Greisė augina du vaikus ir gyvena dideliame dvare, atsiskyrusi nuo pasaulio. Jame pradeda dėtis keisčiausi dalykai, kurių moteris nesupranta ir negali paaiškinti. Filmo siužetas įtraukia nuo pirmų minučių ir dovanoja išties netikėtą pabaigą.

VIDEO: Kiti
Komentarai: 1
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką