Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

5 priežastys švęsti Nieko nepirkimo dieną

Ramybė
Fotolia nuotr. / Ramybė
Šaltinis: www.ekorekomendacijos.lt
1
Skaitysiu vėliau
A A

Tuo metu, kai pasaulyje lapkričio 29-ąją minima Nieko nepirkimo diena, Lietuvos prekybos centrai pirkėjus vilioja nuolaidomis, specialiais pasiūlymais, o parduotuvių vitrinos lūžta nuo spalvų ir prekių gausos.

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Augant vartotojiškumui, atsiranda kita tendencija – vartoti mažiau, neapsikrauti daiktais ir skirti daugiau laiko bendravimui. Nieko nepirkimo diena (NND) Šiaurės Amerikoje yra švenčiama paskutinį lapkričio penktadienį, po Padėkos dienos, o kitose šalyse – paskutinį lapkričio šeštadienį.

Šią protesto formą 1992 metais inicijavo kanadietis menininkas Tedas Dave'as. Dėl didelių prieškalėdinių nuolaidų ir nuolatinio tokiam metui būdingo pirkimų bumo, šią dieną vartotojai kviečiami sustoti ir susimąstyti apie pirkinių prasmę ir vartotojiškumą.  

Ar žinote, kad 20 procentų pasaulio gyventojų suvartoja 80 proc. gamtos išteklių?

Kasmet prie Nieko nepirkimo dienos prisijungia vis daugiau žmonių, kurie supranta, kad patys brangiausi dalykai gyvenime yra nemokami.

5 priežastys švęsti Nieko nepirkimo dieną:  

Sutaupome krūvą pinigų. Pirkdami kiekvieną dieną, net nesusimąstome, kiek pinigų iššvaistome. Neretai nutinka taip, kad išėjus nusipirkti pieno, namo grįžtame nešini pilnu maišeliu pirkinių. Todėl, keisdami įpročius ir mažindami apsilankymų prekybos centruose skaičių, galime sutaupyti iki 30 proc. šeimos biudžeto.

Sumažiname stresą. Pasak psichologų nuolatinis lankymasis prekybos centruose kai kam (dažniausiai moterims) veikia kaip terapija, tačiau ilgainiui kelia stresą. Tačiau išmokus atsipalaiduoti ne leidžiant pinigus ir perkant nereikalingus daiktus, o, pavyzdžiui, sportuojant, ne tik kokybiškiau praleisime laiką, jausimės laimingesni, bet ir sustiprinsime savo imunitetą.

Turime daugiau laisvo laiko. Nutarusieji mažiau vartoti ir rečiau lankytis prekybos centruose pastebi, kad atsiranda daugiau laisvo laiko. Dabar jau nebereikia spūstyse važiuoti iki prekybos centro, vaikytis akcijų, pirkti, mesti ir vėl pirkti.

Neapsikrauname daiktais. Tie, kurie mėgsta pirkti dažnai, ilgainiui susiduria su kita problema – kur dėti daiktus. Kai daiktai jau nebetelpa namuose ar sandėliuke, perkame garažus ir krauname ten daiktus, kurių vieną dieną prireiks. Būtent dėl šios priežasties laikinų sandėliukų nuomos verslas yra toks sėkmingas ir nuolat auga vienoje iš daugiausiai suvartojančių šalių JAV.

Tampame sąmoningesni. Mąstyti kitaip nei masės ir turėti savo, o ne prekybos centrų suformuotą nuomonę padeda ne tik sutaupyti, bet ir geriau save pažinti. Juk gyventi nepriklausomiems nuo akcijų ir rinkodarinių triukų yra žymiai įdomiau.

Ar prisijungsite prie Nieko nepirkimo dienos šiais metais?

www.ekorekomendacijos.lt
www.ekorekomendacijos.lt
Komentarai: 1
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką