Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

5 principai, užtikrintai keičiantys mūsų gyvenimą

Gyvenimas – tai pasaka.
Fotolia nuotr. / Norite gyventi geriau? Turite būti valingi ir laikytis priesakų.
Šaltinis: 15min
0
A A

Kartais po itin varginančios savaitės ar audringo savaitgalio norisi rėkte išrėkti: „Viskas! Daugiau taip nebegaliu!” Mes dažnokai keičiame gyvenimą „nuo pirmadienio“, bėda tik ta, kad pirmadieniai ateina, o pokyčiai – ne. Gal bandom dar kartą?

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Bet tik tuomet, kai esate TVIRTAI nusprendę, kad aplink galėtų nebelikti nereikalingų žmonių, įpročių, nusibodusių ritualų, o savo blyškią kasdienybę vertėtų nuspalvinti ryškiau. Keli paprasti patarimai, drąsuolių išbandyti praktiškai. Veikia, tačiau kai tikrai jų laikomasi!

1. Neužkimškite minčių bėdomis ir problemomis

Net jei jau nusibodo plepalai apie pozityvų mąstymą, net jei skaudžiai išgyvenate ne tik savo, bet ir visą pasaulį krečiančius įvykius, neužsiciklinkite raizgydami blogiausius scenarijus. Pozityvus mąstymas bet kokiomis aplinkybėmis suteikia vilties, o įsileisdami į savo gyvenimą viltį, paliekate erdvės stebuklui. Ir net jei dabar susinervinote ir pamanėte: „Aš visas tas teorijas jau žinau“, esate neteisi, nes jei žinotumėte, šito teksto nereikėtų skaityti...

2. Išbraukite iš gyvenimo sąvokas „tingiu“ ir „bijau“

Tingumą – todėl, kad gyvenimo nepakeisite, vien patogiame fotelyje svajodami „kas būtų, jeigu būtų“. Pokyčiai – tai veiksmas, o kelias į sėkmę visada grįstas realiais žingsniais. Net jeigu velniškai nepasiseka, bent jau galite pasiteisinti, kad padarėte viską, kas nuo jūsų priklausė.

O baimė – didžiausias mūsų priešas, ir stipriausia ji tuomet, kai ruošiamės žengti pirmą mažą žingsnelį. Iš tikrųjų tai mes juk bijome pokyčių, ar ne? Nes jei dabar ir blogai, tai bent jau įprastai blogai... Mes bijome ką nors keisti, nes sukausto baimė pagalvojus, kad prarasime ir tai, ką turime.

Nesąmonė! Daugybė tų, kuriems sekasi ir kurie tiesiog jaučiasi laimingi, pasakys, kad kažkada pradėjo nuo minties: „Jei ne dabar, tai kada?“

3. „Jei ne aš, tai kas?“

Verta įsisąmoninti paprastą tiesą: tik jūs pati atsakote už savo gyvenimą. Ir jei jis tikrai sumautas, niekas kitas, tik jūs jį gali pakeisti. Neverta laukti geresnių aplinkybių ar kaltinti kitus, kad darbas nykus, vyras tingus, o vaikai neklauso.

Kiekvieną dieną, kiekvieną valandą mes renkamės, ir kokios bebūtų aplinkybės, esame atsakingi už kiekvieną veiksmą, žodį ir poelgį. Toks suvokimas išlaisvina ir leidžia rinktis. Tai ir rinkitės: laimingą ir gražų gyvenimą, kurį pati sukursite, o ne nusibodusią egzistenciją.

4. Sugalvojote – įgyvendinkite!

Jei vieną kartą pagailėsite savęs, brangiausiosios, ir nuspręsite atidėti svarbų žingsnį „geresniems laikams“, ilgainiui tiesiog įprasite gyventi ateitimi, o ne šiandiena. Jūsų tikslas tols ir tols – vien todėl, kad taip nieko ir nepadarėte, kad prie jo priartėtumėte. Paprasta matematika: jei kiekvieną dieną sumanysite pagerinti savo gyvenimą nors vienu procentų, tai po 100 dienų...

5. Jokių: „O jeigu...“!

Visi turime patirties, kai vaikystėje sugebėdavome netyčia prisidirbti vos išėję į kiemą: mūsų kiaulystės būdavo iškart demaskuojamos, ir sulaukdavome bausmės. Kai kuriems tai taip giliai įsirėžė į atmintį, kad net brandžiame amžiuje pirmiausia pagalvojame apie blogiausią variantą...

Daugiausia pasiekę pasaulio žmonės dažnai būdavo malte sumalami į miltus ir išvadinami bepročiais: taip jų atradimai, išradimai, verslo pradžia ar tiesiog kitoks gyvenimo būdas atrodydavo statistiniams vidutiniokams.

Tai visai nereiškia, kad jei jums šovė stulbinanti mintis apie nuosavą verslą, reikėtų trenkti ant stalo pareiškimą tuoj pat išeiti iš darbo ir išrėžti bosui, ką apie jį manėte visus tuos metus. Bet kai jausitės viską apgalvoję ir suplanavę, trumpam išleiskite savo genialųjį protą atostogų – jis savo darbą nudirbo. Nes jei imsite toliau gromuluoti veiksmų planą, protas jums pakišinės vaizdelius, kaip jūs susimaunate, bankrutuojate ir jau sėdite prie Aušros vartų rinkdami išmaldą.

Svarbiausia – kartais išmokite klausytis ir savo širdies – juk laimės būsena mažai kuo susijusi su išprotautomis įžvalgomis...

„Būti apgailėtinu labai lengva. Būti laimingu – daug sudėtingiau ir kiečiau!” – ši paprasta frazė priklauso „Radiohead“ vokalistui ir gitaristui Thomui Yorke'ui.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką