Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dėl baisios ligos dukters netekusi moteris paviešino tragiškus jos dienoraščio įrašus

Dienoraštis
„Shuterstock“ nuotr. / Dienoraštis
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Britės Loredanos Verta gyvenimas iš pažiūros atrodė beveik tobulas – puikius tėvus, dvi seseris (28 metų Nataliną ir 23-ejų Gabriellą) bei 19-os metų brolį Vittorio turėjusi mergina buvo atsidavusi šokiui. Baletas buvo jos aistra. Aistra, dėl kurios Loredana ryžosi paaukoti viską, net ir savo sveikatą.

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Būdama 16-os metų Loredana Verta pradėjo lankyti šokių mokyklą – baletas ją sužavėjo iš karto, tačiau jau vos po keletos pamokų paauglė susirūpino savo svoriu. Grįžusi namo ji pasiskundė savo mamai, kad bendramokslės už ją gerokai lieknesnės.

„Mano dukra tuo metu ir taip buvo liekna bei graži. Žnoma, ji mėgdavo skaniai pavalgyti, tačiau jos figūra buvo išties be priekaištų. Aš bandžiau Loredaną įtikinti, kad ji yra graži tokia, kokia yra, tačiau ji tik papurtė galvą ir prižadėjo sau sulieknėti“, – pasakojo Loredanos mama, 55-erių Anna Verta.

Tuomet šeima net negalėjo numanyti, kokių priemonių dukra imsis, kad tik numestų visus nereikalingus kilogramus. Iš pradžių jauna mergina stipriai sumažino savo maisto porcijas, kol galiausiai pradėjo beveik visai nevalgyti.

2005 metais Anna Verta savo dukrą pristatė į ligoninę – tuomet paauglė svėrė vos 25 kilogramus. Merginą apžiūrėję specialistai paskelbė diagnozę – Loredanai buvo nustatyta sunkaus laipsnio anoreksija.

„Kai nuvežėme dukrą į ligoninę, ji buvo nepaprastai trapi, buvo baisu matyti ją tokią. Loredana į ligoninę gultis nenorėjo jau vien todėl, kad bijojo, jog joje ji ir vėl taps „stora“. Dukra tiesiog nesuprato, kad jos lieknėjimo metodai ir drastiškai sumažėjęs svoris kėlė grėsmę jos gyvybei. Mes su visa šeima stengėmės prižiūrėti jos mitybą, prašėme, kad ji daugiau valgytų, tačiau visi mūsų įkalbinėjimai ir pagalba buvo neveiksmingi“, – pasakojo Anna Verta.

Daugiau kaip šešis mėnesius ligoninėje praleidusios Loredanos svoris išties pradėjo didėti, ir kai mergina pasiekė 50 kilogramų, ji buvo išrašyta iš ligoninės. Deja, kova su anoreksija jai nesibaigė. Praėjus vos penkiems mėnesiams po ligoninės, Loredanai išsivystė krūtinės ląstos infekcija, dėl kurios ji ir vėl neteko svorio. To užteko, kad anoreksija sugrįžtų.

Loredana su anoreksija kovojo dar trejus metus, kol galiausiai vos 19 metų sulaukusią merginą ši liga palaužė. Dėl organizmo išsekimo nustojo funkcionuoti jos gyvybiniai organai, sutriko kepenų veikla ir 2009 metais jauną šokėją ištiko širdies smūgis.

Visą savo siaubingą patirtį ir kovą su anoreksija Loredana aprašė savo dienoraštyje. Ir tik dabar, praėjus jau penkeriems metams po savo dukros mirties, jos mama Anna galiausiai ryžosi parodyti visam pasauliui, kaip siaubingai puslapis po puslapio dienoraštyje atsikleidžia jos dukters tragedija. Pirmą kartą šiais metais dukters dienoraštį atsivertusi motina tikisi, kad jo įrašai pasauliui padės suprasti, kokia klastinga ir siaubinga yra anoreksija.

„Kol dukra buvo gyva, aš išties negalėjau suprasti, kaip ji galėjo prarasti savo kūno kontrolę, nesupratau, kodėl jos būklė negerėja, tačiau dabar skaitydama jos dienoraštį aš galiu žvelgti pro jos akis ir pagaliau suprantu, kokią kovą ji turėjo ištverti. Aš norėčiau, kad šiuos įrašus matytų visi, galbūt juose kas nors atpažins save ir, kol dar ne vėlu, supras, kad anoreksija yra mirtina liga“, – atskleidė A. Verta.

Apsėsta lieknėjimo manijos

Dienoraščio lapuose skleidžiasi sunki Loredanos kova, jau nuo pirmųjų puslapių mergina skundžiasi ir liūdi dėl to, kad nesugeba kontroliuoti savo svorio. Paviešintose Loredanos dienoraščio nuotraukose sunkią merginos būklę atskleidžia ir rašymo stilius – ryškios, didžiosios raidės bei nuolat kartojama mintis „privalau suplonėti“.

Prisijunkite prie daugiau kaip 79 tūkst. „Ji“ gerbėjų – tapkite grupės nariu „Facebook“ tinkle, paspaudę „Patinka“.

„Dieve, aš prisipažįstu. Man reikia pagalbos. Aš bijau, tikrai bijau, tačiau net nebeturiu jėgų verkti. Aš nekenčiu savęs, nekenčiu savo gyvenimo. Viskas klostosi visai ne taip, kaip turėtų“, – savo dienoraštyje skausmą liejo anoreksija susirgusi Loredana.

Vėlesni merginos dienoraščio lapai tik įrodo, kad svorio metimas Loredanai buvo tapęs kur kas svarbiau už bet ką kitą. Paauglė buvo tarsi apsėsta lieknėjimo manijos, apie ją sukosi visos jos mintys ir darbai: „Mano mama nuostabi. Aš myliu ją. Ji tikrai be galo dėl manęs stengiasi, tačiau aš vis ją atstumiu, nes nenoriu priaugti svorio. Man reikia jį numesti, o ne priaugti. Aš tiesiog noriu būti liekna“.

Savo dukters dienoraščio įrašais pasidalinusi Anna Verta neslepia, kaip sunku jai buvo pačiai juos skaityti, tačiau moteris tikina, kad šis dienoraštis leido su visomis smulkmenomis suprasti, kokią kančią patyrė Loredana.

„Anoreksija buvo pasiglemžusi visas jos mintis, mano dukra tikėjo, kad gali gyventi su šia liga, jeigu tik galės būti liekna, gaila, kad ji nesuprato, jog anoreksija yra mirtina. Tikiuosi, kad kitiems šią tiesą suprasti padės jos dienoraščio lapai“, – sakė dukters netekusi Anna Verta.

Dienoraščio ir Loredanos nuotraukas pasižiūrėti galite čia.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką