Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Keisčiausi pasaulyje minimi jubiliejai

Mergina rašo trumpąją žinutę
„Shuterstock“ nuotr. / Mergina rašo trumpąją žinutę
Šaltinis: Žurnalas „JI“
0
A A

Kokias sukaktis minite jūs? Mokyklos, universiteto baigimą, pažinties ir vestuvių metines, gimtadienį, metus toje pat darbo vietoje ir dar keletą? Ar žinote, kad kai kurie pasaulyje švenčiami jubiliejai labai neįprasti?

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Pokemonų incidentas

„Scanpix“ nuotr./Europoje vaizdo žaidimų parduodama vis daugiau. Nuotraukoje – populiarus „Pokemonų“ personažas.
„Scanpix“ nuotr./Europoje vaizdo žaidimų parduodama vis daugiau. Nuotraukoje – populiarus „Pokemonų“ personažas.

Kiekvienais metais gruodžio 12 d. Japonijoje minimas „Pokemonų incidento“ jubiliejus. Kaip žinome, „Pokemonai“ yra japonų animacijos kūrėjų šedevras, tapęs fenomenu ir toli už Azijos ribų. Pokemonai karaliauja visur: vaizdo žaidimuose, komiksų knygelėse, interneto svetainėse, vaizdajuostėse, žurnaluose, klubuose, muzikinėse kompaktinėse plokštelėse, žaidimo kortelėse, trijuose pilnametražiuose filmuose ir, žinoma, animaciniame televizijos seriale. Nuo tokios jų gausos gali ir galva susisukti.

Būtent taip nutiko 1997 m. gruodžio 12 d. Daugiau kaip šeši šimtai vaikų buvo nugabenti į artimiausias ligonines po vieno „Pokemonų“ serialo epizodo. Jiems pasireiškė tas pats negalavimas – galvos svaigimas ir vėmimas. Mažieji sublogavo žiūrėdami populiarųjį animacinį serialą. Žinoma, atsitraukę nuo televizorių, po kelių valandų visi jie pasijuto sveiki. Nuo tos įsimintinos dienos kasmet gruodį minimas „Pokemonų incidento“ jubiliejus. Šiemet jau septynioliktas. Beje, šią dieną visi japonai išjungia televizorius ir laiką leidžia lauke.

Trumposios žinutės gimtadienis

123rf.com nuotr./Vairuotoja rašo žinutę
123rf.com nuotr./Vairuotoja rašo žinutę

Ar kada bandėte suskaičiuoti, kiek trumpųjų teksto žinučių išsiunčiate per dieną? Remiantis skirtingų šalių statistika, nustatyta, kad apie 25 proc. mobiliojo ryšio telefonų savininkų per dieną išsiunčia bent po vieną trumpąją žinutę. Apskaičiuota, kad 95 proc. visų žinučių parašomos greičiau nei per dešimt sekundžių.

Vos kelias sekundes užtruko ir „Vodafone“ inžinierius siųsdamas pačią pirmąją trumpąją žinutę. Pirmasis tekstas „Merry Christmas“ (liet. „Linksmų šv. Kalėdų“) į mobilųjų telefoną buvo išsiųstas 1992 m. gruodžio 2 d. Kasmet šią dieną minimas trumposios žinutės gimtadienis. Šiemet jai sukanka 22-eji. Daugelyje šalių sukaktis bus minima organizuojant greičiausio žinutės rašymo konkursą. Jo dalyviai per trumpiausią laiką turi surinkti komisijos pateiktą tekstą. Paprastai sakinys paimamas iš enciklopedijos, jame būna lotyniškų ir kitų kalbų sudėtingų terminų.

Skraidanti lėkštė šunims

„Shutterstock“ nuotr./Skraidanti lėkštė šunims
„Shutterstock“ nuotr./Skraidanti lėkštė šunims

Miškuose keturkojams draugams puikiausiu žaislu tampa ant žemės rasta ir tolyn sviedžiama medžio šaka. Tačiau, traukiant į parkus ar specialius paplūdimius, šuns pramogomis tenka pasirūpinti iš anksto. Tikriausiai niekas nesiginčys, kad vienas mėgstamiausių šunų žaislų yra skraidanti lėkštė. Ar žinote, kad 1957 m. ją sugalvojo Walteris Frederickas Morrisonas?

Grįžęs į gimtinę po kovų Antrojo pasaulinio karo mūšiuose, inžinierius sukūrė skraidančią lėkštę ir vylėsi, kad ji taps pirmuoju pasaulyje skraidančiu disku. Tačiau po beveik dešimtmetį trukusių tobulinimų ir eksperimentų W. F. Morrisonas nusprendė, kad jo kūrinys panašesnis į žaislą, todėl 1957 m. sausio 23 d. pardavė jį žaislų gamybos įmonei „Wham-O“.

Kompanijos vadovai skraidančiai lėkštei dave „Frisbee“ vardą. Nors oficialiai šiuo vardu gali būti vadinamos tik „Wham-O“ gaminamos skraidančios lėkštės, JAV jis tapo bendriniu žodžiu. Taip vadinamos visos skraidančios lėkštės, kurias su džiaugsmu gaudo ir šeimininkams parneša keturkojai. Kitąmet „Frisbee“ švęs 58-ąjį gimtadienį. Gal ta proga šį žaislą reikėtų nupirkti savo geriausiam kailiniuotam draugui?

Plačiau apie keisčiausius pasaulyje minimus jubiliejus skaitykite 42-ajame savaitraščio „Ji“ numeryje!

Redakcijos archyvo nuotr./2014 m. spalio mėnesio žurnalo „Ji“ Nr. 42
Redakcijos archyvo nuotr./2014 m. spalio mėnesio žurnalo „Ji“ Nr. 42
Žurnalas „JI“
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką