Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sekso kultas. Kur jis nuves?

Aistringa pora
Shutterstock nuotr. / Aistringa pora
Šaltinis: „Edita“
0
Skaitysiu vėliau
A A

Televizijoje, interneto portaluose, reklamose – visur demonstruojamas atviras seksualumas. Neretai netgi be jokių užuolankų mums pasakoma, kiek ir kaip reikia tenkinti savo aistras, kad atitiktume nežinia kieno nustatytas normas.

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Kartą viename laikraštyje pasirodė skelbimas, kuriam neliko abejingų: raudoname rėmelyje didžiulėmis raidėmis buvo parašyta „SEKSAS“. O apačioje įprastu šriftu pridėtas prierašas: „Na, o dabar, kai jau atkreipėme jūsų dėmesį, norime pranešti, kad pigiai ir kokybiškai atliekame įvairius apdailos darbus.“ Šis skelbimas dar ilgą laiką keliavo po socialinius tinklus ir linksmino jų lankytojus. Tačiau kai labiau įsigilini, tai ne tiek kelia šypseną, kiek primena apie mūsų visuomenės absurdiškumą. Visuomenės, kurios dėmesį galima pritraukti tik dirgikliais, susijusiais su seksu.

Vien tik seksas valdo mus?

Psichologai pastebi, kad ypač didelis seksualinis spaudimas daromas moterims. Maža to, kad esame verčiamos konkuruoti su silikono, botokso ir „Fotoshop“ programomis patobulintomis gražuolėmis iš reklamų ir žurnalų viršelių.

Taip pat skaitykite: Tantrinis seksas: kas tai yra?

Visokiausi „sekspertai“ dar tiesiai šviesiai rekomenduoja, kokias intymias šukuosenas turime darytis, kokiais apatiniais apsitempti, kad prisikviestume į lovą vyrus. Ir to dar maža. Kad pateisintume tikros moters vardą, turime mokėti išraityti begalę sekso pozų ir pamiršti visus seksualinius tabu, būti visada susijaudinusios ir pasirengusios šokti į lovą. Ir net nesvarbu su kuo, svarbiausia, kad būtų kuo daugiau sekso.

Seksualumas – tai Dievo dovana. Tik norisi pasakyti: nors seksas yra svarbus dalykas, jis anaiptol ne visas mūsų gyvenimas. Ir šiuo atveju neprošal prisiminti auksinį dėsnį: kas per daug, tas tampa nesveika, įkyru, koktu.

Štai taip turėtų atrodyti seksuali šių dienų moteris. Jei netelpate į šiuos standartus, kompleksuokite, o gal net kreipkitės į seksologą ar psichoterapeutą, kad skirtų veiksmingą gydymą. Ar bent afrodiziakų pavartokite. Nes jei retkarčiais nenorite mylėtis ar atrodyti seksualiai – tai jau patologija. Seksualumas ir vien tik jis gali išreikšti žmogiškąją vertę.

O kaipgi ištikimybė, meilė, nuoširdumas, orumas ir kiti panašūs dalykai, kažkada laikyti moteriškais privalumais? Baikite juokus ir nė nebandykite šiomis atgyvenusiomis pažiūromis didžiuotis. Tik kodėl paskui visi stebimės, kad merginos (ar veikiau mergaitės) lytinį gyvenimą pradeda vis jaunesnės, kad vis daugiau paauglių darosi abortus, serga depresija ar net žudosi iš nevilties, nes neatitinka seksualinių standartų. Tai juk visų garbinamos seksualinės laisvės kaina.

Lyg narkotikas

Galbūt kažkam pasirodys, kad šiuo straipsniu bandome paneigti seksualumo svarbą ir rekomenduoti moterims nustoti depiliuoti bikinio sritį ir apsimesti frigidiškomis. Ne! Iš tiesų seksualumas – tai Dievo dovana. Be jo šiame pasaulyje nebūtų nė vieno iš mūsų. Tik norisi pasakyti: nors seksas yra svarbus dalykas, jis anaiptol ne visas mūsų gyvenimas. Ir šiuo atveju, kaip ir bet kuriuo kitu, neprošal prisiminti auksinį dėsnį: kas per daug, tas tampa nesveika, įkyru, koktu.

Taip pat skaitykite: Karščiausi dalykai, kuriuos verta pasakyti sekso metu

Kai prarandamas saikas, intymūs santykiai tampa panašūs į narkotikus. Kuo jų daugiau, tuo ilgainiui reikia didesnių dozių ir stipresnių dirgiklių, kad būtų juntamas malonumas.

Juk kažkada buvo laikai, kai vyrams iš susijaudinimo užgniauždavo kvapą vien išvydus kraštelį nėriniuotų moters apatinių. Dabar, kai visur demonstruojama daug atviro kūno, nebejaudina net visiškai nuogos moterys. Užtat susigalvojama įvairiausių egzotinių sekso rūšių, kuriami sekso robotai ir pan. Sunku įsivaizduoti, kas laukia ateityje. Kai kurie istorikai teigia, kad būtent nežabotas seksas bei lėbavimai, jei nesužlugdė, tai bent gerokai prisidėjo prie Romos imperijos žlugimo. Taigi.

Seksualumas pagal Vadimą Zelandą

Rusų mistiku bei dvasiniu mokytoju vadinamas rašytojas yra išleidęs visą seriją knygų apie tam tikrą likimo valdymo techniką – transerfingą. Savo knygose jis paliečia ir seksualumo klausimą. Jūsų dėmesiui – kelios V. Zelando citatos.

  • Pasak V. Zelando, mūsų pasaulyje vos ne kiekviename žingsnyje tenka susidurti su tiesiogine arba netiesiogine informacija, susijusia su lyčių santykiais. Ir dauguma dėl to turi vienokių ar kitokių kompleksų: „Žiniasklaida jus visaip stengiasi įtikinti, kad esate netobuli ir turite problemų. Ir jūs iš tikrųjų tikite, kad jų turite. Jūs negalite įsivaizduoti, kiek daug žmonių tuo irgi tiki. Manydami, kad jūsų intymiajame gyvenime ne viskas gerai, o kitų – viskas kuo puikiausiai, jūs smarkiai klystate. Pavyzdžiui, jeigu iš pilnutėlio stadiono bus pašalinti visi, kuriems „kažkas negerai“, tai žmonių jame liks ne daugiau negu abiejų rankų pirštų. Pamėginkite įsivaizduoti save viduryje didžiulio pilnutėlio stadiono, kuris staiga ištuštėjo, ir jūs dairotės, ieškodami likusių „normalių“. Štai toks mastas.“
  • „Šiuolaikinė informacijos ir pramogų industrija remiasi vienu paprastu principu: „Žiūrėk, kaip tai daro kiti, lydimi sėkmės, ir sek jų pavyzdžiu.“ Žmogus mėgina prisiderinti prie nustatytų standartų, bet galiausiai nieko neišeina, nes sekso prigimtis reikalauja atsipalaidavimo, laisvės ir pasiaukojimo. Normalus ir natūralus seksas – tai žaidimas pagal taisykles, kurias nustatote jūs, nepaisydami kitų pavyzdžių ir nurodymų“, – teigia transerfingo autorius.
„Edita“
Komentarai
Temos Seksas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką