10 07

Gydytojos apie kolageną: ar teisingai laikomas panacėja ir ką turėtume žinoti?

Ar tikrai kolagenas yra jaunystės eliksyras? Kolagenas aprašomas kaip padedantis kovoti su raukšlėmis, sąnarių skausmais, gebantis sulėtinti senėjimą. Išties informacijos apie jį galime rasti daug, tačiau vertėtų atsirinkti, kuo tikėti ir kas jums tikrai tinka.
G.Balčiūnaitė-Murzienė (kairėje) ir V.Kurtinaitytė pasidalino, ką turėtume žinoti apie kolageną
G.Balčiūnaitė-Murzienė (kairėje) ir V.Kurtinaitytė pasidalino, ką turėtume žinoti apie kolageną / Asmeninio archyvo ir Shutterstock nuotr.

Apie kolageną kalbamės su Šveicarijoje gyvenančia medicinos gydytoja ir JAV sertifikuota sveikatos trenere Vytene Kurtinaityte, kuri sklaido mitus ir pateikia filosofinį požiūrį į juos ir holistiškumą, bei biomedicinos mokslų daktare, farmakognoste dr. Gabriele Balčiūnaite-Murziene.

V.Kurtinaitytė: rezultatui pasiekti vien tik kolageno papildų neužtenka

V.Kurtinaitytė paklausta apie tai, kas yra kolagenas ir kam jis skirtas bei ar jis mums būtinas kasdienybėje, sako, kad džiaugiasi galėdama kalbėti viena labiausiai mitų apipinta tema – apie kolageną ir visur linksniuojamus jo papildus.

„Su šia tema esu susidūrusi ir kaip gydytoja, daug metų dirbanti su odos ligomis sergančiais pacientais, ir kaip sveikatos trenerė. Kolagenas – tai itin svarbus baltymas, sudarantis apie 30 proc. visų mūsų organizmo baltymų. Išskirti net 28 kolageno tipai yra itin svarbi mūsų odos, sausgyslių, kaulų, dantų, kremzlių, plaukų, vidaus organų struktūrinė, karkasinė dalis“, – aiškina gydytoja ir sveikatos trenerė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Benediktas Vanagas: tinkamas pasiruošimas yra pagrindinė sąlyga geram rezultatui
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką