Dabar populiaru
Publikuota: 2013 gruodžio 30d. 11:00

Ar prie vakarinės suknelės dera tik aukštakulniai?

Bateliai
Shutterstock nuotr. / Bateliai

Moteris neretai kankina dilema: jei kvietime nurodytas formalus aprangos kodas, vadinasi, aukštakulniai būtini? O gal galima padaryti išimtį ir priderinti žemapadžius batelius? Išsiaiškinkime, ką sako etiketo specialistai.

Tiesa tokia, kad vieningo atsakymo nėra. Profesionalių stilistų nuomonės pasidalija į dvi barikadų puses. Vieni teigia, kad aukštakulnius būtina avėti einant į šventinį renginį, – taip įprasta nuo seno. Jie puikiai dera prie puošnių suknelių. Be to, su tokiais bateliais atrodysite aukštesnė ir grakštesnė. Tiesa, labai aukštų kulnų, ant kurių net sunku išstovėti, nebūtina rinktis, tačiau bent 7–8 cm pakulnė turėtų siekti.

Trendhunter.com nuotr.Christian Louboutin 2011 m. reklaminė kampanija, fotografas Khuong Nguyen.
trendhunter.com nuotr. / Christian Louboutin 2011 m. reklaminė kampanija, fotografas – Khuongas Nguyenas

Kita nuomonė – aukštakulnius galima palikti spintoje. Juk etiketo taisyklės – tai nerašytų nuostatų rinkinys. Tad nieko nuostabaus, kad kiekvienas jas gali interpretuoti savaip. Tiesa, su aukštakulniais atrodysite šventiškiau, tačiau taip yra todėl, kad tokie bateliai dažniausiai yra puošnesni. Jei jums nė motais, jog išsiskirsite iš kulniukais kaukšinčių damų minios, drąsiai spirkitės į balerinų batelius. Tačiau nieko pernelyg kasdieniško – žemapadžiai turėtų būti dailūs ir elegantiški.

Iš kairės: Vogelle batų reklama (Trendhunter.com nuotr.). Dešinėje: Valentino reklama, kurta Terry Richardson (fotografo asmeninio tinklaraščio nuotr.).
Iš kairės: Vogelle batų reklama (trendhunter.com nuotr.). Dešinėje: Valentino reklama, kurta Terry Richardsono (fotografo asmeninio tinklaraščio nuotr.)

Tad ką daryti? Siūlome rinktis batelius su kulnais, tačiau patogiausius, kokius tik turite, kad skausminga valanda su nuostabiomis kurpaitėmis vėliau neprimintų apie save dar kelias dienas susidariusiomis nuospaudomis. Jei esate labai aukšta arba jei suknelės kraštai siekia žemę, batelių turbūt niekas nė nepastebės. Taigi žemapadžiai ne visada yra blogas sprendimas.

Kad ir ką nuspręsite, atminkite, jog svarbiausia – viskas savoje vietoje ir savu laiku. Kaip su laisvalaikio drabužiais nesirodytumėte darbe, su paplūdimio šlepetėmis – susirinkime, kaip vengtumėte ryškių drabužių laidotuvėse arba juodų apdarų vestuvėse, taip atsargiai rinkitės ir batelių pakulnę. Jei jaučiate, kad, palikusi aukštakulnius namie, ignoruosite renginio aprangos kodą, tuomet geriau nerizikuoti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Sveikata

15min tema
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką