Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Jaunųjų talentų būrys: konkurso „Injekcija“ finale pasirodys 16 mados profesionalų 

Konkurso „Infekcija“ finalistų paskelbimas
Tautvydo Stuko nuotr. / Konkurso „Infekcija“ finalistų paskelbimas
Šaltinis: 15min
0
A A

„Nacionalinėje dailės galerijoje“ išrinkti ir paskelbti jubiliejinio – dešimtojo mados konkurso „Injekcija“ finalininkai. Inovatyvumas ir drąsi kūryba – šie bruožai vienija atrinktus dizainerius, kuriuos išvysime konkurso finale.

Daugiau 15min Mada naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Jaunuosius dizainerius rinko konkursui susibūrusi komisija: dizainerė Dovilė Gudačiauskaitė, stilistė Karina Leontjeva, Rapolas Vosylius iš kūrybinio dizainerių tandemo „labàdienà“ ir festivalio „Mados infekcija“ meno vadovė Sandra Straukaitė. Prie komisijos „Injekcijos“ finale prisijungs ir dizainerė Eglė Žiemytė.

Tautvydo Stuko nuotr./Konkurso „Infekcija“ finalistų paskelbimas
Tautvydo Stuko nuotr./Rapolas Vosylius, Dovilė Gudačiauskaitė, Karina Leontjeva, Sandra Straukaitė

Konkurso tema – MONOpolis

„Injekcijos“ konkursui šiais metais pateiktos 67 paraiškos, iš kurių 11 – jaunųjų dizainerių iš užsienio: Izraelio, Rusijos, Italijos, Lenkijos, Ukrainos, Vokietijos.

Darbuose, pirmiausia, ieškojome inovatyvios mados, kuri žengia į priekį ir su kuria mes galime eiti į priekį kartu

Šių metų „Injekcijos“ konkurso tema – MONOpolis. Jei kostiumo dizainą suvoktume kaip žaidimą, kiekvieną kūrėjo idėją žvelkime kaip į ėjimą. Individas prieš mases ar koja kojon su dauguma? Saviraiškos monologas ar gerai apgalvotų veiksmų partija? Visi ėjimai teisingi – interpretacijos individualios.

„Tema MONOpolis leido mums paklausti: koks sekantis jūsų ėjimas madoje? Šį kartą dizaineriai temą interpretavo labai skirtingai, bet darbuose, pirmiausia, ieškojome inovatyvios mados, kuri žengia į priekį ir su kuria mes galime eiti į priekį kartu“, – teigė festivalio „Mados infekcija“ meno vadovė Sandra Straukaitė.

Tautvydo Stuko nuotr./Sandra Straukaitė
Tautvydo Stuko nuotr./Sandra Straukaitė

Dizainerės manymu, esminis dizainerio bruožas – drąsa. „Nors vieno recepto atkreipti komisijos dėmesį nėra, tikiu, kad kūrėjas turi būti drąsus ir nenuspėjamas, tačiau tuo pačiu sugebėti savo idėją išvystyti iki galo. Pirmoje vietoje bet kokiu atveju yra kūryba“.

10 – osios „Injekcijos“ finalininkai

Iš dalyvavusių, į finalą pateko 16 dizainerių: „2ru2ra“, Justina Gvaizdikaitė / MASTYC, Justina Semčenkaitė, Kamilė Peleckytė, Kristina Vyzaitė, Lukas Juodis ir Aušra Krapavičiūtė, Modesta Kremerytė ir Deividas Katkus / KREMER, Nikė Kotryna Kvedarauskaitė, Patricija Regesaitė (PREGES), Paulius Leonas ir Viktorija Rosenberg, Rugilė Gumuliauskaitė, Vaida Januškevičiūtė, Živilė Aleknavičiūtė, Barbara Vasileva (Rusija), Qnarik Javadian (Rusija), Isabell Neumayer ir Alicia Richter (Vokietija).

Tautvydo Stuko nuotr./Renata Mikailionytė
Tautvydo Stuko nuotr./Renata Mikailionytė

„Finalistai po 5 savo sukurtus modelius pristatys „Injekcijos” finale lapkričio 24 d. „Nacionalinėje dailės galerijoje“. Pagrindinis nugalėtojų prizas – kvietimas savo kūrybą pristatyti ant „Mados infekcijos” podiumo kitų metų kovo 18-19 d., kartu su kitais žinomais Lietuvos bei užsienio dizaineriais“, – teigė renginio prodiuserė Renata Mikailionytė.

Tautvydo Stuko nuotr./Konkurso „Infekcija“ finalistų paskelbimas
Tautvydo Stuko nuotr./Konkurso „Infekcija“ finalistų paskelbimas

Jubiliejinė – dešimtoji „Injekcija“. Ką tai reiškia?

S.Straukaitė neslepia, jog konkurso tęstinumas ir sukurta platforma jauniesiems talentams pasirodyti būtų neįmanomas be generalinio renginio remėjo – putojančio vyno „Bosca“, kuris su „Injekcija“ jau nuo 2013-ųjų.

„Jaučiuosi kaip monopolistas, nes jau 5-ąjį kartą esame generalinis tiek „Injekcijos“, tiek „Mados infekcijos“ remėjas. Mus, kaip kokius dizainerius, vis atrenka, taigi esame labai patenkinti. Labai malonu prisidėti prie jaunųjų dizainerių tobulėjimo ir vėliau stebėti sėkmingą jų karjerą“, – kalbėjo „Bosca“ atstovas, įmonės „Boslita ir Ko“ rinkodaros vadovas Audrius Sekliuckis.

Tautvydo Stuko nuotr./Audrius Sekliuckis
Tautvydo Stuko nuotr./Audrius Sekliuckis

Kad „Injekcija“ tampa tramplinu jauniesiems dizaineriams, įrodo Ieva Daugirdaitė, Diana Paukštytė, Eglė Žiemytė, Milda Čergelytė, „Tribe“, kūrybinis susivienijimas „labàdienà“ ir kiti. Po šio konkurso pasirodę ant „Mados infekcijos“ podiumo, jie toliau tęsia sėkmingas karjeras mados pasaulyje.

Vienas iš jų, šių metų „Injekcijos“ komisijos narys ir „labàdienà“ dizaineris Rapolas Vosylius, teigė: „Dalyvavimas „Injekcijoje“ yra savęs ieškojimas. Svarbu sau kelti iššūkį ir jį priimti atsakingai. Negali galvoti, kad tai – tik vienas iš daugelio tavo pasirodymų, kad bus kiti kartai. Naudingiausia – atiduoti visą save, išgirsti, kaip tave vertina ir po to tuo pasinaudoti. Atmestinumas negalimas“.

Tautvydo Stuko nuotr./Rapolas Vosylius
Tautvydo Stuko nuotr./Rapolas Vosylius

„Injekcijos“ finalas „Nacionalinėje dailės galerijoje“ – lapkričio 24 d.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką