Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 03 29, 21:06

Ką dėvi gatvės stiliaus mėgėjai: dievina laisvumą ir vengia prisitaikėliškumo

Terminas „gatvės stilius“, matyt, nėra nei naujas, nei iki šiol negirdėtas, tačiau vis dar tebekeliantis klausimų ir mįslingas. Vien žodis „gatvės“ asocijuojasi su gaivališkumu, taisyklių laužymų, netgi savotiška priešingybe madai būdingam sterilumui.
Gatvės stilius Tik prenumeratoriams
Gatvės stilius / Vida Press nuotr.

Kita vertus, nederėtų primityvinti šio įvaizdžio vien dėl iškylančių asociacijų. Šiandien gatvės stilius yra įgijęs įvairiausių pavidalų, o tokio įvaizdžio dinamika leidžia jam skolintis idėjų ir sotintis įkvėpimu iš didžiųjų pasaulio miestų – Berlyno, Londono, Niujorko ir kitų.

Būtent didmiesčiuose ir jaunimo kupinuose miestuose šios tendencijos yra bene ryškiausios, nes jas formuoja aktualijomis besidomintys ir permainų trokštantys žmonės.

Vida Press nuotr./Kopenhagos mados savaitė: gatvės stilius
Vida Press nuotr./Kopenhagos mados savaitė: gatvės stilius

Šio koncepto estetika spinduliuoja subtiliu brutalumu, bet dėl to nereikėtų jos vadinti nemandagia ar įžeidžiančia. Priešingai, gatvės stilius sujungia ambicingas asmenybes į vieną tų pačių idealų vedamą bendruomenę.

Nėra lengva šią stilistiką sutalpinti į konkrečių tendencijų rėmus, nes būdama lanksti ir dinamiška, ji kinta kartu su dėvinčiųjų užgaidomis ar įnoriais. Visgi, gimdamas iš mados, gatvės stiliaus konceptas yra priverstas reflektuoti ir žaisti jos naratyvais bei taisyklėmis, taigi tam tikrus apibendrinimus, kalbant apie garderobą, vis dėlto galime daryti.

Esminis gatvės stiliaus elementas – subalansuota netvarka.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką