TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Revizija drabužinėje: ar tikrai nėra kuo apsirengti?

Drabužiai
Fotolia nuotr. / Drabužiai
Šaltinis: 15min
0
A A

Nors kai kurios moterys turi tiek drabužių, kad net spintos durys vargiai užsidaro, vis tiek nepajėgia susikurti stilingo įvaizdžio. Kitos, turėdamos vos kelis skoningai suderintus ansamblius, visada atrodo nepriekaištingai. Kodėl taip yra? Jei jums kyla toks klausimas, siūlome pasirausti po savo drabužinę, viską įvertinti kritišku žvilgsniu ir įvesti ten deramą tvarką.

Daugiau 15min Mada naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Skoningai besirengiančios dailiosios lyties atstovės visada iki smulkmenų apmąsto kiekvieną aprangos detalę. Apgalvoti savo įvaizdį ir iš anksto planuoti apsipirkimą verta kiekvienai – taip sutaupoma ir pinigų, ir vietos spintoje. Todėl įvaizdžio specialistai rekomenduoja peržvelgti savo drabužius bent kartą per tris mėnesius. Rezultatas nenuvils – išmoksite atidžiau bei kritiškiau rinktis ir pirkti daiktus, harmoningai juos derinti tarpusavyje.

Idealaus garderobo formavimo procesą galima dalyti į dvi dalis: pirma – derėtų periodiškai peržiūrėti drabužinėje esančius daiktus, antra – planuoti pirkinius ir patį apsipirkimo procesą. Aišku, gal pirmas punktas ir nėra toks malonus kaip antrasis, bet patikėkite – be jo apsieiti neįmanoma!
Taigi kimbame į darbą...

1 žingsnis. DAIKTŲ REVIZIJA DRABUŽINĖJE

Ištraukite iš spintos visus drabužius, taip pat įvairias dėž(ut)es.

Be gailesčio atsikratykite (išmeskite, dovanokite ir pan.):

• suplėšytų drabužių, kurių nebeįmanoma susiūti;
• netinkamo dydžio drabužiais, jei jų nebeįmanoma susiaurinti ar kitaip pataisyti siuvykloje;
• nuo skalbimo vaizdą praradusiais (ištįsusiais, susitraukusiais, išblukusiais ir pan.) drabužiais;
• apdarų su nebeišvalomomis dėmėmis;
• pigiai atrodančių drabužių (nors ir daug už juos mokėjote!);
• nudėvėtų batelių;
• praradusių formą, nušiurusių ar įplyšusių rankinių;
• nebemadingų aksesuarų;
• tų drabužių, kurių metus ir ilgiau nė karto nebuvote užsivilkusios.

„Atgaivinkite“ tuos drabužius, kuriuos dar įmanoma išgelbėti: įsiūkite trūkstamas sagas, išbalinkite baltas palaidines ir, jei tai įmanoma padaryti, nuardykite nereikalingas, nemadingas ar erzinančias detales.

Imkitės šio darbo tiesiog dabar – neatidėkite jo kitai savaitei! Be abejo, kai kurioms moterims šis procesas gali užtrukti šiek tiek ilgiau ir būti mažumėlę skausmingas – juk kai kurie drabužiai kelia tam tikrų sentimentų, atrodo dar geri, nors ir seniausiai nedėvimi. Kad galėtumėte judėti pirmyn, panašius sentimentus būtina įveikti!

2 žingsnis. KOKIUS DRABUŽIUS DĖVITE KIEKVIENĄ DIENĄ?

Po generalinės tvarkos drabužinėje užduokite sau klausimą: „Kokius drabužius dėviu kiekvieną dieną?“ Jei dirbate biure, įprasta jūsų apranga greičiausiai bus kostiumėliai, sijonai, klasikinės palaidinės, o jei šiuo metu auginate vaikučius ir daugiausia laiko praleidžiate namų aplinkoje – džinsai, patogios kelnės ar tamprės, jaukūs megztukai, marškinėliai ir pan. Jei vis dėlto nepavyksta atsakyti į šį klausimą, kurį laiką tiesiog stebėkite save, kiek pinigų išleidžiate vieniems ar kitiems drabužius.

Atminkite! Kiekvienoje situacijoje reikia atrodyti tinkamai, net jei jums nepatinka vienas ar kitas drabužių stilius.
Ir dar – aklai nepasiduokite įvairioms masinėms mados isterijoms. Yra moterų, perkančių karščiausias mados naujienas, brangiausius vardinius apdarus, kurių paskui neturi kur dėti, nes jie paprasčiausiai nedera prie kitų turimų daiktų arba išryškina nepageidaujamus figūros trūkumus. Aišku, nieko čia bloga, išskyrus tai, kad pinigai buvo išleisti vėjais...

Apranga kiekvienai dienai – tai drabužiai, kuriuos su malonumu dėvite beveik kiekvieną dieną ištisus metus. Štai keletas niuansų, padėsiančių suprasti, ar jums trūksta šio tipo apdarų:

• Ilgai knaisiojatės po spintą ieškodamos reikiamų drabužių.
• Daug laiko sugaištate, kol randate tinkamą drabužių derinį.
• Jūsų apranga kartais nedera prie aplinkos (pvz.: apsirengta netinkamai vykstant dalykiniam susitikimui, dirbant įstaigoje ar pan).

Verta turėti galvoje

Prieš eidamos apsipirkti, sudarykite būtinų daiktų sąrašą. Nepagailėkite jėgų ir laiko įsigyti būtent tokį drabužį, kokio jums reikia. Niekada nepirkite iš nevilties: nieko tinkamo nerandate, o kažką nusipirkti tarsi reikia. Geriau jokio drabužio nei toks, kuris paskui dulkės spintoje dėvėtas vos kartą ir badys akis primindamas veltui išleistus pinigus.
Jums dažnai atrodo, kad neturite kuo apsirengti? Štai keletas ženklų, išduodančių, kad jūsų drabužiai buvo pirkti neatsakingai:

• Jei sugaištate daugiau nei 30 min. norėdamos išsirinkti spintoje ar drabužinėje esančius tinkamus drabužius.
• Jei jūsų mėgstama frazė būna panaši į „neturiu kuo apsirengti“.
• Jei išėjusios iš namų su pasirinktais drabužiais jaučiate vidinį nepasitenkinimą.
• Sunku suderinti aprangą ir aksesuarus; perkate daugybę nereikalingų papuošalų, kurie vis tiek prie nieko nedera ir jūsų įvaizdžio nė trupučio nepagerina.
• Kiekvieną kartą, kai tik nusimato ypatinga proga, lyg išprotėjusios lakstote po parduotuves ieškodamos tinkamų apdarų.

3 žingsnis. SKIRSTOME DRABUŽIUS Į KATEGORIJAS

Kruopščiai peržvelkite savo drabužius.

1. Sudarykite sąrašą užsiėmimų ir darbų, kurie padėtų apmąstyti tinkamą aprangą kiekvienam atvejui. Pagalvokite, kuo dažniausiai užsiimate, ir paaiškės reikiamų drabužių kiekis. Pavyzdžiui:

namų tvarkymas – sykis per savaitę;
maisto gaminimas – kasdien;
darbas biure – 5 kartai per savaitę;
susitikimas su draugėmis kavinėje – sykis per savaitę;
sporto užsiėmimai – trys kartai per savaitę.

2. Drabužinėje esančius daiktus padalykite į tokias kategorijas:

biuro drabužiai;
kasdieniai drabužiai;
vakarinės suknelės;
sportinė apranga;
namų drabužiai;
miegui skirti drabužiai.

3. Jei yra galimybė, kiekvienos kategorijos drabužius laikykite atskirai, naudokite skirtingų spalvų pakabus ar kaip nors kitaip juos suskirstykite.

Fotolia nuotr./Rūbų dizainas
Fotolia nuotr./Rūbų derinimas

4. Išmėginkite šį būdą: nufotografuokite kiekvieną apdarą ir eksperimentuokite su skirtingų kategorijų drabužiais (nepamirškite aksesuarų!). Būsite maloniai nustebintos rezultatu.

Ir pabaigai – iš vakaro apmąstykite, ką ryte rengsitės, ir pasidomėkite orų prognoze. O prieš išeidamos iš namų, nepamirškite žvilgtelėti į didelį veidrodį ir pasakyti sau, kad atrodote šauniai!

Taip pat skaitykite:

Ar apranga turi įtakos karjerai?

5 visada madingi dalykai

Mados žinovų patarimai, kaip kurti nepriekaištingą stilių
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką