Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 04 12, 20:30

Skandinaviškas stilius: ką dėvi estetikos ir minimalizmo gerbėjai

Kas kelerius metus naujos tendencijos užvaldo visuomenės sąmonę, taip užimdamos viešpataujančias pozicijas tiek ant podiumų, tiek socialinių tinklų įrašuose. Pastaraisiais metais buvo galima matyti daugybės dizaino krypčių pakilimą: kaimiškos stilistikos, bohemiškumo, modernumo, eklektikos, chaotiško įvaizdžio, tačiau, atrodo, nė viena jų nepasižymėjo tokiu populiarumu ir ilgalaikės perspektyvos prognozėmis kaip skandinaviškas stilius.
Skandinaviškas stilius Tik prenumeratoriams
Skandinaviškas stilius / Vida Press nuotr.

Skandinaviškas dizainas pasižymi minimalizmu

Dažnai šalims ar regionams yra priskiriami temperamento nulemti stiliaus, spalvų, siluetų, drabužių ypatumai. Būtent skandinaviško stiliaus konceptas savo šviežumu traukia dažną mados mylėtoją.

Skandinavijos siūloma psichologija puikiai rezonuoja su bendrame mados lauke figūruojančiomis taisyklėmis ir tendencijomis. Nuo dizaino subtilybių iki gyvenimo būdo terminų – skandinaviško koncepto brėžiama trajektorija artima šiandieniam žmogui.

Nors kartais Skandinavijos šalių grupei priskiriamos ir Islandija bei Suomija, visgi tai – Šiaurės šalys, o skandinaviškų valstybių yra trys: Norvegija, Danija, Švedija.

Skandinaviškas dizainas pasižymi ypatingu ir subtiliu dėmesiu švariai linijai, minimalizmui, funkcionalumui. Pirmą kartą ši koncepcija ryškėti pradėjo šeštajame dešimtmetyje, kai Amerikoje ir Europoje ėmė įsigalėti modernus stilius.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką