Dabar populiaru
Publikuota: 2020 sausio 26d. 14:07

Skudurynų lobynai – kaip juose nepasiklysti?

Drabužiai
Drabužiai

Panašu, jog dabar beveik už kiekvieno kampo laukia dėvėtų drabužių parduotuvė. Vis dažniau pagyrus draugės megztinį, paltą ar rankinę išgirstame atsakymą su pasididžiavimu – iš „padevalkės“, už 2 eurus nukoviau! Gebėjimas kurti stilių iš padėvėtų drabužių tampa beveik prestižo klausimu – tai yra atsakingas vartojimas, kuris ne tik saugo gamtą ir piniginę, bet taip pat kuria vienetinį stilių.

Tačiau kartais atrodo neįtikėtina kaip kitiems pavyksta rasti aukso grynuolius senų drabužių eilėse – naujus, su etiketėmis, brangių firmų drabužius, nuliovus odinius švarkus ir itališkus batus, kai pats įėjus į „Humaną“, apsidairius matai tik močiutės spintos atmainas ir viskas, ką pabandai užsidėti atrodo nei šiaip, nei taip.

Taigi, kaip apsipirkti padėvėtų drabužių parduotuvėse? Skirtingai nei greitosios mados ar firminės parduotuvės jie mirga nuo vienetinių pasirinkimų, tenka susigaudyti tarp gausios pasiūlos, išmokti atskirti pelus nuo grūdų ir laviruoti tarp derinių vietoje, kur prie eilės pakabų nestovi manekenas reprezentuojantis siūlomo sezono trendo.

Ar tai gali būti sunku? Taip. Ar galima pamesti galvą ir parsinešti namo tris maišus niekam nereikalingų daiktų? Taip. Bet yra keletas strategijų, kurios padės išnešti sveiką kailį ir sukurti savo spintą atsakingiau, už mažiau ir pripažinkime – įdomiau.

Pasiruoškite sąrašą apsipirkimui

Prieš keliaujant medžioti pasiūlymų į dėvėtų drabužių parduotuves, ypač svarbu gerai pažinti savo spintos turinį – kokius drabužius nešiojate daugiausiai, su kokiais modeliais jaučiatės patogiai, koks stilius vyrauja jūsų spintoje?

Kaip ir prieš kiekvieną spintos atnaujinimą, taip ir šioje situacijoje, spintos revizija būtų labai sveika. Atrinkus jums jau nereikalingus daiktus ir sugrupavus tuos, kurie nusipelnė vietos garderobe, galėsite aiškiai identifikuoti kokio papildymo trūksta. Sudarius sąrašą daiktų, kurių žinote, kad jums reikia, galėsite racionaliai įvertinti tuos, kuriuos aptiksite parduotuvėje ir bus lengviau atsilaikyti prieš pigias ir smagias nereikalingų daiktų viliones, o namo grįžti tik su drabužiais, turinčiais potencialo pilnavertiškai funkcionuoti jūsų spintoje.

Išsirinkite mėgstamas antrų rankų parduotuves

Taip, šiam punktui įgyvendinti gali prireikti šiek tiek laiko. Tačiau jau po kelių pasivaikščiojimų pradėsite atrasti vietas, kurios yra arčiau jūsų pasirinkimo nei kitos. Lietuvoje tikrai gausu vietų, kur galima rasti perparduodamų drabužių už pigesnę kainą – „Humana“ (kuri turi ypatingus, vintažinius taškus), „Gausa“, „Pasaulio drabužiai“ ir begalės mažesnių parduotuvėlių ar prekybviečių turgeliuose.

Kiekviena jų turi panašią, tačiau tuo pat metu ir savitą pasiūlą, kurią ilgainiui pradėsite atskirti. Pavyzdžiui, ieškant 80-ųjų stiliaus palaidinės, ar grubaus vyriško džinsinio švarko keliaučiau į vintažinę „Humaną“, norėdama rasti klasikinius baltus marškinius – pėdinčiau į visai kitą vietą (mano mylima „Humana“ Kaune, Kęstučio g.), sportinių lauko drabužių dažnai dairausi „Gausos“ parduotuvėse ir t.t. Kiekvienas seconhanderis asmeniškai susidėlioja savo maršrutą ir dažnai turi mėgstamas vieteles.

Kiekvienas seconhanderis asmeniškai susidėlioja savo maršrutą ir dažnai turi mėgstamas vieteles.

Būkite pasiruošę grįžti tuščiomis

Šis punktas ypač svarbus ir dažnai keliantis sunkumų. Pravaikščiojus po parduotuvės visą šeštadienio popietę, peržiūrėjus šimtus pakabų ir pasimatavimus ne vieną dešimtį už akies užkliuvusių drabužių, labai norisi pagaliau gauti atlygį – turėti rankose kažką, kas įrodytų, jog laikas nebuvo praleistas veltui.

Tačiau svarbu prisiminti, jog toks apsipirkinėjimas labiau artėja prie gyvenimo būdo, o ne produktyvaus ir greito vartojimo. Tikrai bus daug kartų, kuomet drabužių jūroje nebus nieko, ką verta parnešti namo.

Reikia su tuo susitaikyti ir pažvelgti į tokį apsipirkinėjimą kaip į tam tikrą veiklą, kuri nebūtinai turi būti produktyvi. Norint atrasti perliukų padevalkėse reikia į jas užeiti dažnai, prekes „skenuoti“ sistemingai ir greitai, nesileisti suviliojamiems daiktų, kurie jūsų netenkina vien dėl to, jog jie pigūs.

Jei drabužis neatrodo TOBULAS, jums jo nereikia. Jeigu TOBULAI nekrenta ant jūsų kūno – dėkite atgal. Jei viskas lyg ir gerai, beeet… – dėkite atgal. Jei dvejojate – tiesiog dėkite atgal. Šių drabužių grąžinti negalėsite ir toks kompromisinis pirkimas gali baigtis labai pergrūsta spinta.

Išmokite objektyviai vertinti daiktą

Jei norite sukurti puikų stilių iš dėvėtų drabužių, juos renkantis reikėtų pamiršti kainos skirtumą tarp jų ir naujų. Padėvėtus drabužius geriausia vertinti tokia pačia šalta akimi kaip ir naujus, nepaisant to, jog jie 10 ar daugiau kartų pigesni.

Pirmiausia, prieš nešantis drabužį matuotis, patikrinkite jo kokybę – kokia medžiaga, ar sudėtis jus tenkina? Geriausia rinktis daiktus pagamintus iš kokybiškų medžiagų, tikrai galite rasti vilnos, kašmyro, šilko, geros kokybės sintetikos – neverta tenkintis greitai susidėvinčiais audiniais.

Visus drabužius, kurie parduotuvėje patenka į jūsų rankas, bet neatitinka tų reikalavimų – dėkite atgal.

Atkreipkite dėmesį į drabužio būklę, juk nenorite nusipirkti jau sudėvėto daikto. Renkantis kelnes, patikrinkite vidines klešnių siūles, ypač užpakalį – ar medžiaga nėra suplonėjusi, išsitampiusi? Marškiniai visada išsiduoda patikrinus apykaklę ir pažastis (taip pat ir palaidinės). Renkantis švarką, apžiūrėkite alkūnes, pamušalą, kišenes. Nuodugniai paieškokite dėmių, jei tokių rasite, įvertinkite ar jos išvalomos ar ne.

Žinokite savo kūno tipą, ir kokie kirpimai jums tinka. Geriausia vengti ilgių, kurie jus nukerta plačiausiose kūno vietose – taip save pažeminsite ir pastorinsite. Taigi, patyrinėkite kaip atrodote su vienokio ar kitokio modelio drabužiais ir įsivardinkite kokio ilgio, pločio drabužiai pabrėžia jūsų kūno stipriąsias puses, kokia apykaklė, pečių linija jums tinka, ar mėgstate laisvus ir aptemptus daiktus ir t.t. Visus drabužius, kurie parduotuvėje patenka į jūsų rankas, bet neatitinka tų reikalavimų – dėkite atgal.

Jei vis tik kažkoks daiktas labai labai krito į akį, bet turi trūkumų, kuriuos manote, kad galėsite pataisyti siuvėjos pagalba – įvertinkite papildomus kaštus. Valymo bei taisymo kaina gali ženkliai padidinti, atrodytų, žemą drabužio kainą ir tuomet reikėtų apsvarstyti, ar jis bus vertas papildomų išlaidų.

Apsipirkinėdami apsirenkite patogiai

Tokio apsipirkimo metu teks matuotis daug. Parduotuvėje drabužiai yra skirtingų gamintojų, laikotarpių ir iš skirtingų rinkų, todėl dydžiai dažnai labai skiriasi vienas nuo kito ir nereikėtų pasitikėti skaičiuku etiketėje, net jei labai gerai žinote savo dydį.

Yra keletas patarimų, kurie padės sutaupyti laiko. Pavyzdžiui, jei esate vidutinio sudėjimo, galite kelnių liemens plotį patikrinti nesimatavus – jei kelnes suėmus per liemenį ir prisidėjus aplink kaklą, medžiaga jį gražiai apgaubia, ir liemens kraštai susitinka, išmatavimai turėtų tikti (kaklas proporciškai dvigubai siauresnis už liemenį). Kol kas šis triukas nenuvylė.

Svarbiausia – perprasti jo taisykles ir tuomet, tai taps vienu malonumu

Tačiau į matavimosi kabiną vis vien teks keliauti, nesvarbu kiek kitų patikrinimo būdų žinosite. Taigi, geriausia į parduotuvę ateiti apsirengus taip, kad būtų patogu nusirengti ir vėl apsirengti. Patarčiau vengti ilgai varstomų batų, susagstomų marškinių ir dėmesio reikalaujančių sluoksnių. Visada gerai pasirengti ploną palaidinę, turėti kojines, kad nereikėtų matuotis batų ar kitų daiktų ant nuogo kūno.

Apsipirkinėjimas dėvėtų drabužių parduotuvėse gali tapti labai azartišku ir džiuginančiu užsiėmimu, jei į tai pažiūrėsite kaip į unikalų žaidimą. Svarbiausia – perprasti jo taisykles ir tuomet, tai taps vienu malonumu.

Mados rinkai vis labiau dėmesio skiriant antrų rankų prekybai, tokios parduotuvės neabejotinai prisideda prie vartojimo revoliucijos. Vintažo medžioklė tampa puikiu papildymu prie gyvenimo būdo, kuris skatina ekologiškumą, tvarumą ir atsakingą pirkimą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos
Ypatingos

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką