Dabar populiaru
Publikuota: 2013 rugsėjo 3d. 09:00

Spalvotas ruduo: madingiausių spalvų dešimtukas

Libaniečių dizainerio Elie Saab pasirodymas aukštosios mados savaitėje Paryžiuje.
„Scanpix“ nuotr. / Libaniečių dizainerio Elie Saab pasirodymas aukštosios mados savaitėje Paryžiuje.

Rudenį spalvas keičia ne tik medžių lapai, bet norisi pasikeisti ir mums pačioms. O lengviausia tai padaryti pakeitus ne stilių, o įnešus gaivų, naują spalvos gūsį į drabužinę. Pristatome jums dešimt madingiausių rudens sezono atspalvių.

► Šalta? Ne bėda!

Kartais atrodo, kad kai šalta, su mada nepažaisi. Tesinori įsisupti į platų megztinį, o visos idėjos ir mintys apie stilingus atributus išgaruoja iš galvos. Netiesa: kad ir kokie šalčiai užkluptų, visada galima žaisti su neišsemiama spalvų palete. Nesuklysime Pantone pavadinę kone svarbiausia kompanija spalvų versle, – jau daugiau nei du dešimtmečius Pantone yra pasaulinis autoritetas spalvinių tendencijų prognozėse. Kompanija yra įkūrusi Pantone spalvų institutą, glaudžiai dirba su dizaineriais ir analizuoja bei numato reikšmingiausius atspalvius net keliems sezonams į priekį. Be to, jų spalvų standartų sistema yra plačiausiai naudojama pasaulyje ir bet kur atpažįstama.

► Kaip gimsta tendencijų prognozės?

Dviejuose skyriuose – mados ir interjero – dirbantys profesionalai nagrinėja dizainerių kolekcijas, renka duomenis apie spalvas, jas įkvėpusius veiksnius, kultūrines įtakas ir spalvų filosofiją – reikšmes bei simbolius. Pasitelkus visą šią informaciją kuriamas sezoninis spalvų reportažas, nustatantis mados gaires ir žibantis kaip orientyras drabužių verslininkams, stiliaus žurnalistams ir visiems entuziastingiems mados gerbėjams.

► Kūrybingosioms

Jei mėgstate kurti koliažus ar spalvų bei vaizdų dėliones, po kiekvienu tendencijos pavadinimu pateikiame ir spalvų kodus, kad įkvėpimui aplankius galėtumėte nesunkiai susirasti tonus paletėje ir žaisti su deriniais. Pasileiskime į spalvų paieškas kartu – šiemet tai puikus būdas jūsų kūrybiškumui ir saviraiškai pasireikšti!

► Svarbiausi sezono akcentai

Šį rudenį vyrauja daug skirtingų spalvinių nuotaikų – dauguma jų universalios, tinkamos bet kokiai progai, paliekančios plačią laisvę eksperimentams. Kadangi keičiasi sezonas, vasaros žaluma taip pat kinta – pavyzdžiui, atsiranda smaragdo žalia, kuri ryški ir išskirtinė, be to, ji viena svarbiausių sezono spalvų, įnešanti lašelį elegancijos ir prabangos. Rudens sezoną galima vadinti ir žaliuoju sezonu, nes spalvų dešimtuke šiemet net trys žalios atspalviai, – be jau minėtos smaragdinės, galite puoštis šviesia samanų arba neutralia chaki spalvomis, kuri, prognozuojama, gali tapti pagrindiniu „baziniu“ pasirinkimu (prie jos nesunku derinti visas kitas drabužinės spalvas) ir pakeisti juodą ar džinso spalvą.

Netrūksta ir daugiau nuorodų į gamtą bei rūpinimąsi sveika gyvensena. Intensyviai violetinei spalvai pavadinimą sufleruoja acai uogos, tarp dietologų dar žinomos kaip efektyviai viršsvorį tirpinantis maisto produktas. Tamsi violetinė – elegantiška ir paslaptinga. Ryški mėlyna irgi bus populiari, o vien jau tendencijos pavadinimas – Mikėnų mėlyna – nejučia nukelia mus į saldžias svajones ir naujus atostogų planus.

Karšto charakterio spalvos – citrusų raudona, ryški, tarsi išdeginta oranžinė, padės sukurti ekspresyvų ir dramatišką įvaizdį. Gili fuksijų rožinė – taip pat šiltas tonas, atskleidžiantis gyvybingą nuotaiką, bet subtiliau užsimenantis apie jausmingą laukinę gamtą.

Kertinės spalvos – jau nebe juoda ar tamsi it jūrininko uniforma mėlyna. Spalvų spektras šįkart sustoja ties asfalto pilkumo spalva ir gilia, prabangiai sodria bei efektinga ruda spalva. Turbūt sutiksite, kad šie neutralūs tonai – įdomesnė alternatyva jau pabodusiems juodiems megztiniams!..


1. Armijos žalia


PANTONE spalvos kodas: 18-0312.

Spalvos procentas mados savaitėse: 15.82 %.

Scanpix ir Shutterstock nuotr. / Ia kairės: kareiviai dykumoje, toliau  Kenneth Cole modeliai Niujorko mados savaitėje
Scanpix ir Shutterstock nuotr. / Iš kairės: kareiviai dykumoje, toliau – Kenneth Cole modeliai Niujorko mados savaitėje.

Tai labai žemiška spalva, ne veltui naudojama kaip kamufliažas kareiviams armijos maskuotėse. Nors ji – puiki ir prie visko deranti, atsargiai pasirinkite šios spalvos drabužius, nes prie tokios žalsvos mūsų kūnas linkęs atrodyti tarsi išbalęs. Pasidairykite skirtingų tonų – nuo žalių alyvuogių, chaki iki šiltesnės žalsvos spalvos.

Verta išbandyti derinti su: oranžine, pilka, šviesiai žalia.

Dizainerio facebook paskyros nuotr. / Prabal Gurung rudens/žiemos kolekcija, Niujorko mados savaitė.
Dizainerio facebook paskyros nuotr. / Prabal Gurung rudens / žiemos kolekcija, Niujorko mados savaitė.
Scanpix ir Mercedes Benz Fashion Week nuotr. / Ia kairės: Hernan Lander prezentacijos akimirka, Donna Karan. Deainėje: Timo Weiland kolekcijos modelis Niujorko mados savaitėje.
Scanpix ir Mercedes Benz Fashion Week nuotr. / Iš kairės: Hernan Lander prezentacijos akimirka, Donna Karan. Dešinėje: Timo Weiland kolekcijos modelis Niujorko mados savaitėje.

2. Tamsi violetinė


PANTONE spalvos kodas: 19-3628.

Spalvos procentas mados savaitėse: 13.26 %.

Scanpix ir Shutterstock nuotr. / Ia kairės: Atelier Versace modelis aukatosios mados savaitėje Paryžiuje, acai uogos.
Scanpix ir Shutterstock nuotr. / Iš kairės: Atelier Versace modelis aukštosios mados savaitėje Paryžiuje, acai uogos.

Pamirškite įsisenėjusius mitus, kad gili violetinė – netekėjusių merginų ar Drąsiaus Kedžio megztinio spalva. Šis gražus tonas – tai violetinės, mėlynos, raudonos ir juodos atspalvių mišinys – sodrus, vibruojantis, elegantiškas, energingas ir tikrai pastebimas stiliaus užtaisas.

Scanpix nuotr. / Ia kairės: Alberta Ferretti modelis, Milano mados savaitė. Toliau: Marcel Marongiu kolekcija Guy Laroche mados namams ir Balmain modelis, Paryžiaus mados savaitė.
Scanpix nuotr. / Iš kairės: Alberta Ferretti modelis, Milano mados savaitė. Toliau: Marcel Marongiu kolekcija Guy Laroche mados namams ir Balmain modelis, Paryžiaus mados savaitė.

3. Smaragdinė žalia


PANTONE spalvos kodas: 17-5641.

Spalvos procentas mados savaitėse: 12.78 %.

Scanpix ir Shutterstock nuotr. / Ia kairės: Brangakmenio žaluma. Deainėje: Monique Lhuillier kolekcijos fragmentas, Niujorko mados savaitė.
Scanpix ir Shutterstock nuotr. / Iš kairės: brangakmenio žaluma. Dešinėje: Monique Lhuillier kolekcijos fragmentas, Niujorko mados savaitė.

Unikali, žėrinti žalia – nepriekaištingas perėjimas iš vasaros į rudens paletę. Tai subtilu, rafinuota, įmantru ir tinka tiek kasdienos aprangai, tiek ypatingesnėms progoms. Jei mėgstate ryškius derinius, išbandykite šios spalvos kombinacijas su violetine, mėlyna, oranžine, balta ar net violetinei priešinga spalvų rate geltona.

Scanpix ir Cushnie et  Ochs mados namų facebook paskyros nuotr. / Ia kairės: Cushnie et  Ochs modelis Niujorke . Toliau: Prada kolekcija Milane, Tibi rudens/žiemos kūrinys, Niujorko mados savaitė.
Scanpix ir Cushnie et Ochs mados namų facebook paskyros nuotr. / Iš kairės: Cushnie et Ochs modelis Niujorke. Toliau: Prada kolekcija Milane, Tibi rudens / žiemos kūrinys, Niujorko mados savaitė.

4. Mikėnų mėlyna


PANTONE spalvos kodas: 18-4434.

Spalvos procentas mados savaitėse: 11.22 %.

Scanpix ir Shutterstock nuotr. / Ia kairės: belgų dizainerio Raf Simons kolekcija Christian Dior mados namams, aukatosios mados savaitė Paryžiuje, Mikėnai Graikijoje.
Scanpix ir Shutterstock nuotr. / Iš kairės: belgų dizainerio Raf Simons kolekcija Christian Dior mados namams, aukštosios mados savaitė Paryžiuje, Mikėnai Graikijoje.

Intensyvi ir įspūdinga – kaip ir tobulos atostogos. Juolab kad ir pavadinimas nuteikia pakiliai – taip norėtųsi rudenį atsikvėpti nuo darbų ir aplankyti šią Graikijos salą, tiesa? Mėlyna spalva, sakoma, atpalaiduoja, netgi pagražina ją dėvintį žmogų. Šis tonas puikiai derės su smaragdo žalia ar tamsiai pilka spalvomis.

Scanpix nuotr. / Ia kairės: Michael Kors modeliai, deainėje: Diane von Furstenberg kolekcija. Niujorko mados savaitė.
Scanpix nuotr. / Iš kairės: Michael Kors modeliai, dešinėje: Diane von Furstenberg kolekcija. Niujorko mados savaitė.

5. Audros debesų pilkuma


PANTONE spalvos kodas: 19-4215.

Spalvos procentas mados savaitėse: 10.71 %.

Scanpix ir Shutterstock nuotr. / Ia kairės: pilki debesys, Max Mara modelis Milano mados savaitėje.
Scanpix ir Shutterstock nuotr. / Iš kairės: pilki debesys, Max Mara modelis Milano mados savaitėje.

Ar žinojote, kad devyniolikto amžiaus pabaigoje sukilus kultūriniam impresionistų judėjimui pilka spalva tapo menininkų ir intelektualų uniformos simboliu? Ji tinka visiems ir visoms progoms, žinoma, jei tai – ne medvilnė, nes tuomet drabužis primena veikiau jau sportinę aprangą. Pilka neutrali, tačiau įspūdinga, slepianti minčių ir jausmų debesį. Pantone šią tendenciją pavadino „Turbulencija“ – kaip ir tas didelis debesis skrydžio metu per audrą, pilka spalva yra nepastovi, rimta ir grėsminga.

Elegantiškus derinius išgausite su: raudona, gilia violetine, mėlyna ir smaragdo žalia spalvomis.

reedkrakoff.com nuotr. / Reed Krakoff kolekcijos užkulisiai ir podiumo kadras.
reedkrakoff.com nuotr. / Reed Krakoff kolekcijos užkulisiai ir podiumo kadras.
Scanpix nuotr. / Victoria Beckham kolekcijos fragmentai, Niujorko mados savaitė.
Scanpix nuotr. / Dizainerės Victorios Beckham kolekcijos fragmentai, Niujorko mados savaitė.

6. Karnavalo raudona


PANTONE spalvos kodas: 19-1662.

Spalvos procentas mados savaitėse: 10.20 %.

Scanpix ir Shutterstock nuotr. / Ia kairės: Dolce & Gabbana kolekcija Milane, Samba karnavalo Berlyne akimirka.
Scanpix ir Shutterstock nuotr. / Iš kairės: Dolce & Gabbana kolekcija Milane, Samba karnavalo Berlyne akimirka.

Tik pagalvokite, kaip raudona suknelė, kyšanti iš po palto skvernų, atrodo jums skubant snieguotomis gatvėmis. Sambos karnavalo raudona – būtiniausių spalvų sąrašo viduryje. Raudoną dažnai renkasi dizaineriai, kai nori atkreipti visų dėmesį: šis tonas akiplėšiškai blaškantis, ryškus ir dramatiškai ekstravagantiškas. Kas sakė, kad juoda maža suknelė – būtinybė? Mums žiemai kur kas labiau norėtųsi mažos raudonos.

Scanpix ir jillstuart.com nuotr. / Ia kairės: Jill Stuart modelis, Monique Lhuillier kolekcija, Niujorko mados savaitė. Deainėje: Nina Ricci kolekcija, Paryžiaus mados savaitė.
Scanpix ir jillstuart.com nuotr. / Iš kairės: Jill Stuart modelis, Monique Lhuillier kolekcija, Niujorko mados savaitė. Dešinėje: Nina Ricci kolekcija, Paryžiaus mados savaitė.

7. Samanų žalia


PANTONE spalvos kodas: 15-0533.

Spalvos procentas mados savaitėse: 7.65 %.

Scanpix ir Shutterstock nuotr. / Ia kairės: samanomis apaugęs medis, Missoni kolekcija Milano mados savaitėje
Scanpix ir Shutterstock nuotr. / Iš kairės: samanomis apaugęs medis, Missoni kolekcija Milano mados savaitėje.

Smagu, kad šaltojo sezono tope vyrauja žalia spalva – juk gamtoje jos tikrai netrukus pasigesime... Liepžiedžiai, samanos, visi šviesūs ir malonūs akiai atspalviai niekur nedingsta, bet kraustosi į mūsų spintas. Ši spalva šilta, nes jos sudėtyje yra lašas geltonos, be to, atrodo romantiškai, – puikus būdas pradėti ankstyvą rudenį, pasipuošus šviesiai žaliai.

Mercedez Benz Fashion Week nuotr. / Ia kairės: Son Jung Wan modeliai, nuotrauka deainėje: Badgley Mischka kolekcija, Niujorko mados savaitė.
Mercedez Benz Fashion Week nuotr. / Iš kairės: Son Jung Wan modeliai, nuotrauka dešinėje: Badgley Mischka kolekcija, Niujorko mados savaitė.

8. Brandus gėrimas, šokoladas ir cinamonas...


PANTONE spalvos kodas: 19-1116.

Spalvos procentas mados savaitėse: 6.63 %.

Scanpix ir Shutterstock nuotr. / Ia kairės: vintažinio konjako nuotrauka, Donna Karan kolekcijos kadras, Niujorko mados savaitė.
Scanpix ir Shutterstock nuotr. / Iš kairės: vintažinio konjako nuotrauka, Donna Karan kolekcijos kadras, Niujorko mados savaitė.

Dar viena graži ir sodri spalva – sunki kaip išlaikytas gėrimas, elegantiška ir lengva tarsi džiovintos cinamono lazdelės ir gili bei tiršta kaip tamsi kava. Kalbame apie rudą atspalvį, kuris šį sezoną varijuoja nuo šviesesnių iki tamsesnių, pavyzdžiui, juodo šokolado tono, sprendimų ir netgi paraudonavusios rudos, t. y. burgundiškos spalvos. Iš pažiūros toks paprastas, tačiau užtat koks moteriškas atspalvis!

Scanpix ir Mercedez Benz Fashion Week nuotr. / Ia kairės: CZAR by Cesar Galindo modelis Niujorke, Lanvin rudens kolekcija Paryžiaus mados savaitėje ir Prada kolekcija Milane.
Scanpix ir Mercedez Benz Fashion Week nuotr. / Iš kairės: CZAR by Cesar Galindo modelis Niujorke, Lanvin rudens kolekcija Paryžiaus mados savaitėje ir Prada kolekcija Milane.

9. Išdegusi oranžinė


PANTONE spalvos kodas: 17-1452.

Spalvos procentas mados savaitėse: 6.12 %.

Scanpix ir Shutterstock nuotr. / Ia kairės: raudonųjų apelsinų kompozicija, Anna Sui rudens/žiemos kolekcijos manekenės.
Scanpix ir Shutterstock nuotr. / Iš kairės: raudonųjų apelsinų kompozicija, Anna Sui rudens / žiemos kolekcijos manekenės.

Koi oranžinė – tendencija, pavadinimą gavusi nuo tropinių žuvyčių vardo. Kaip jau supratote, gyvūnijos spalva – ryški, akį traukianti ir vandenyje žėrinti oranžinė. Šis tonas įspūdingai atrodys su visomis tamsiomis spalvomis, originalų miestietišką derinį sukurs su pilka, o naujus mados žaidimus atrasite priderinusios žalią, mėlyną ar violetinę spalvas.

Scanpix nuotr. / Lacoste kolekcijos fragmentas. Niujorko mados savaitė.
Scanpix nuotr. / Lacoste kolekcijos fragmentas. Niujorko mados savaitė.
Scanpix nuotr. / Ia kairės: Lacoste, Michael Kors modeliai Niujorke, Tom Ford kolekcija Londono mados savaitėje
Scanpix nuotr. / Iš kairės: Lacoste, Michael Kors modeliai Niujorke, Tom Ford kolekcija Londono mados savaitėje

10. Gyvybingoji rožinė


PANTONE spalvos kodas: 19-2045.

Spalvos procentas mados savaitėse: 5.61 %.

Scanpix ir Shutterstock nuotr. / Ia kairės: rožinis natiurmortas, Oscar de la Renta kolekcija Niujorko mados savaitėje.
Scanpix ir Shutterstock nuotr. / Iš kairės: rožinis natiurmortas, Oscar de la Renta kolekcija Niujorko mados savaitėje.

Jei rausva tarsi kramtomoji guma spalva atrodo mergaitiškai ir naiviai, tai sodri ir įspūdinga rožinė tik pabrėžia suaugusios moters šarmą ir žavesį. Be to, ji – viena populiariausių kosmetikos pramonėje. Juk kosmetika – didelių mergaičių užsiėmimas! Ieškokite fuksijų žiedų atspalvio drabužių, aviečių spalvos ir degančio saulėlydžio tonų.

Scanpix nuotr. / Ia kairės: Lanvin, Paryžiaus mados savaitė; Marchesa suknelė Niujorko mados savaitėje
Scanpix nuotr. / Iš kairės: Lanvin, Paryžiaus mados savaitė; Marchesa suknelė Niujorko mados savaitėje
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką