Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 06 14, 15:34

Stilistė A.Gilytė atskleidė, kaip turint 24 drabužius susikurti 500 skirtingų derinių

Vos kartą dėvėtų drabužių pilnos namų lentynos neretai žmonėms kelia frustraciją ir galvos skausmą kiekvieną rytą bemąstant, ką gi apsirengti šiandien. Visgi, nustebtumėte, jog savo garderobą galima susikurti iš itin mažai drabužių – su vos 24 skirtingais drabužiais galima suformuoti net 500 skirtingų derinių, tinkamų nuo vestuvių iki darbo ar net žygio miške, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Agnė Gilytė (centre) ir „CAPSULE by Agnė Gilytė“ kolekcijos modeliai
Agnė Gilytė (centre) ir „CAPSULE by Agnė Gilytė“ kolekcijos modeliai / Gretos Gedminaitės nuotr.

Pirmosios lietuviškos spintos kapsulės kūrėja Agnė Gilytė sako, kad norint suformuoti „protingą spintą“ reikia tinkamai pasirinkti drabužių bazę, kuri leis žongliruoti drabužių deriniais be didelio galvos skausmo.

„Kuriant aprangą iš tarpusavyje sunkiai suderinamų drabužių sudeginame marias laiko. Kiek mažesnė ir organizuotesnė spinta leidžia rytines minutes grąžinti ten, kur jos ir priklauso – ramiam puodeliui kavos ar pokalbiui su artimaisiais“, – šypsosi A.Gilytė, ką tik pristačiusi naują pavasario ir vasaros „CAPSULE by Agnė Gilytė“ drabužių kolekciją.

Stilistės kuriama drabužių kapsulė, kurią sudaro universalūs, kas dieną nešiojami rūbai: kokybiškos medvilnės marškinėliai, sijonai, kelnės, švarkai, suknelės ir marškiniai, padeda žmonėms suformuoti „lengvą spintą“.

„Spintos kapsulės filosofija vadovaujasi vienu esminiu aspektu – kiekviename drabužyje svarbiausia yra jį vilkinti moteris. A.Gilytės kolekcijos fotosesijų mūzomis tapusios non-model-models – įvairaus amžiaus, figūrų ir profesijų moterys – kas kartą padeda šią mintį įprasminti iš naujo. Kiekvienas drabužis kaskart atrodo vis kitaip, priklausomai nuo moters, kuri jį vilki, ar nuo to, ką ji veikia, koks jos charakteris ar gyvenimo būdas“, – sako A.Gilytė.

Gretos Gedminaitės nuotr./Agnė Gilytė
Gretos Gedminaitės nuotr./Agnė Gilytė

Anot stilistės, kiekvienam žmogui užtenka vos kelių dešimčių drabužių, norint puikiai atrodyti visus metus. Pavyzdžiui, šį teorinį 500 skirtingų derinių modelį galima išskaidyti į paprastą formulę, padėsiančią tinkamai suformuoti savo garderobą vos iš 24 drabužių:

  • 8 viršutiniai drabužiai: trikotažiniai marškinėliai, kelių atspalvių marškiniai;

  • 8 apatiniai drabužiai: kelių spalvų džinsai, klasikinės, odinės ar laisvos lininės kelnės vasaros sezonui, pora skirtingo kirpimo sijonų;

  • 8 pereinamojo sezono drabužiai, skirti sluoksniuoti: keli megztiniai, džemperiai, klasikinis juodas ir šviesus ar languotas švarkai.

Pasak stilistės, formuojant „protingą spintą“ reikėtų vadovautis keliais esminiais principais: „Gerai suformuotoje spintos kapsulėje drabužiai turėtų būti itin lengvai derinami tarpusavyje, tam, kad su tuo pačiu drabužiu galėtumėte keliauti ir į darbą, ir į šventę.

Pavyzdžiui, kokybiški marškiniai su klasikinėmis kelnėmis puikiai tiks keliaujant į darbą, o kelnes pakeitusios puošnesniu raštuotu sijonu drąsiai galėsite keliauti į šventę.“

Taip pat reikia atkreipti dėmesį į drabužio kirpimą: „Tinkamai krentantis drabužis iškart prideda deriniui kokybės ir prabangos jausmo, o tai palengvina jo derinimą ir natūraliai jį norisi vilkėti dažniau.“

Kitas svarbus aspektas – aukšta medžiagų kokybė. Tai ne tik leis drabužį dėvėti kur kas ilgiau, bet ir pakeis jo kritimą, atrodys solidžiau. Taip pat reikėtų atsižvelgti ir į spalvų gamą. Renkantis universalius, bazinius drabužius, patartina išsirinkti 2–3 pagrindines spalvas. Taip galėsite drabužius tarpusavyje keisti be papildomo galvos skausmo, kad vienas nedera su kitu.

Renkantis universalius, bazinius drabužius, patartina išsirinkti 2–3 pagrindines spalvas.

Formuodama šių metų pavasario ir vasaros kolekciją A.Gilytė pasirinko į bazinę spalvų gamą įnešti ir įvairiais raštais puoštus vasarinius drabužius. Bene ryškiausiu kolekcijos akcentu tapo koralinės spalvos lino kostiumas ir taškučiais bei gyvūnų – zebro, leopardo, tigro – raštais puoštos suknelės ir sijonai.

Gretos Gedminaitės nuotr./„CAPSULE by Agnė Gilytė“ 2022 m. pavasario ir vasaros kolekcijos modelis
Gretos Gedminaitės nuotr./„CAPSULE by Agnė Gilytė“ 2022 m. pavasario ir vasaros kolekcijos modelis

Anot stilistės, ryškesni sprendimai padeda įpūsti naujos gyvybės garderobui, kuris tuomet lengviau ir žaismingiau transformuojasi į vasarinius derinius.

„Svarbiausia nebijoti eksperimentuoti ir naujų drabužių derinti prie jau turimos bazės. Tai leis efektyviau ir sklandžiau planuoti savo kasdienius derinius“, – patarimais dalijasi A.Gilytė.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką