Dabar populiaru
Publikuota: 2018 gruodžio 16d. 16:03

Sužadėtuvių žiedų tendencijos, kurios dominuos 2019-aisiais

Sužadėtuvių žiedas
123RF.com nuotr. / Sužadėtuvių žiedas

Vienų juvelyrų nuomone, apžvelgiant sužadėtuvių žiedus negali būti nustatinėjama, madingi jie ar nemadingi, nes tai nėra drabužis, ir tas žiedas bus dėvimas (jei viskas klostysis sėkmingai) visą gyvenimą. Tačiau kasmet yra apžvelgiamos sužadėtuvių žiedų tendencijos ir metams baigiantis skelbiama, kokios jos vyraus ateinančiaisiais. Kviečiame susipažinti, kas prognozuojama 2019-iesiems.

Portalas Elle.com, remdamasis juvelyro ir gemologo Matthew Ely komentarais, išskyrė keturias pagrindines 2019-ųjų sužadėtuvių žiedų tendencijas.

Spalvoti akmenys

Kaip teigė M.Ely, spalva tampa labai svarbiu akcentu būsimosioms nuotakoms ieškant sužadėtuvių žiedo, kuris iš tiesų atspindėtų jų asmenybę.

Pasak juvelyro, rubinai, geltonieji deimantai, rožiniai ir mėlynieji bei dažyti safyrai naudojami kaip pagrindiniai akmenys žiede arba įtraukiami į žiedo dizainą dėl spalvų.

Juvelyro teigimu, net jei kai kurios būsimosios nuotakos norės žiedo su baltu deimantu, rinksis tokį, kurių aureolė bus inkrustuota spalvotais akmenimis.

Vintažinės formos

M.Ely teigimu, renkantis žiedus su spalvotais akmenimis svarbu atkreipti dėmesį į akmens formą, nes ji daro didelę įtaką paties žiedo išvaizdai – gali ją labai pagerinti arba pagadinti.

Pailgesnė forma labiau tinka akvamarino ar safyro akmeniui, o, tarkime, rubinui – tradiciškesnė – pagalvėlės, ovalo ar kriaušės forma.

Pasak juvelyro, baltais deimantais inkrustuota aureolė suteikia daugiau žavesio centriniam spalvotam akmeniui, „jį tarsi atgaivina ir suteikia vintažinio atspalvio“. Tos, kurios labiau mėgsta art deco stiliaus žiedus, – beje, tai stilius, kuris bus populiarus 2019-aisiais – turėtų rinktis trilogiją – pridedant du baltus deimantus iš abiejų spalvoto akmens pusių.

Aureolė

Kadangi ateinančiais metais vyraus vintažinių žiedų tendencija, aureolės tipo žiedai nenukryps nuo šio stiliaus.

Pasak M.Ely, žiedams su centre esančiu baltuoju deimantu labai tiks pagalvėlės, ovalo ar kriaušės forma, išraiškinga aureolė arba sudėtingesnio dizaino juostelė tam, kad būtų sukurtas individualumas ir išskirtinumas.

Geltonas ir rožinis auksas

Daugelį metų vyravo baltojo aukso ir platinos žiedai, tačiau dabar šaltieji atspalviai traukiasi ir užleidžia vietą šiltesniems. Pasak juvelyro, geltonas ir rožinis auksas tampa labai populiarūs tarp būsimų nuotakų, o atsižvelgiant į ilgametę baltojo aukso ir platinos vyravimo tendenciją geltonas auksas vertinamas kaip visiškai priešingas pasirinkimas, suteikiantis papuošalui šiltumo jausmo.

Svarbiausi kriterijai – kokybė, elegancija ir klasika

Juvelyrės Jurgos Gusarovienės teigimu, žiedai su briliantu yra patys populiariausi. Moteris sako, kad visada pataria rinktis labiau klasikinį variantą, nes tas žiedas bus nešiojamas visą gyvenimą.

„Kalbant apie briliantus, visada siūlau rinktis ne didesnį, o kokybiškesnį. Nes karato briliantas gali kainuoti 9 tūkst., gali 7 tūkst., o gali ir 3 tūkst. eurų. Ir tai priklauso nuo kokybės – spalvos, šlifavimo, brilianto švarumo“, – teigia juvelyrė.

Pasak pašnekovės, pageidavimų ji sulaukia pačių įvairiausių. Kaip naują tendenciją išskiria tai, kad vis dažniau žiedus renkasi pačios moterys, o vyrai tik nuperka.

„Tačiau, mano nuomone, gražiausias momentas ir yra, kai tai yra staigmena. Matau, kaip vyrai jaudinasi, matuojame tuos dydžius, prašau jų, kad praneštų, kaip viskas pavyko, jie net prašo patarimų, kaip geriau tą žiedą įteikti ir pan. Kai vyrai užsakinėja žiedus, labai daug jų klausinėju apie jų merginą, prašau, kad parodytų ir nuotraukų. Tai išties labai asmeniškas dalykas“, – dalijasi J.Gusarovienė.

„Scanpix“/ „PantherMedia“ ir asmeninio archyvo nuotr./Jurga Gusarovienė
„Scanpix“/ „PantherMedia“ ir asmeninio archyvo nuotr./Jurga Gusarovienė

Suprantu, kad tos tendencijos yra ir kalbama apie madą, bet čia – ne drabužis ir ne rankinė, šį žiedą moteris nešios visą gyvenimą.

Ji prieštaringai vertina kasmet aptariamas sužadėtuvių žiedų tendencijas. „Tendencijas kuria didelės pasaulinės bendrovės, kurios turi diktuoti tas sąlygas, nes turi pateikti rinkai ką nors nauja, tačiau tai yra tikrai ne ta sritis, kur gali būti kas nors madinga. Žiedas – arba gražus, arba negražus. Suprantu, kad tos tendencijos yra, ir kalbama apie madą, bet čia – ne drabužis ir ne rankinė ar batai, šį žiedą moteris nešios visą gyvenimą“, – sako juvelyrė.

Paprašyta įvardyti, į ką reikėtų kreipti dėmesį renkantis žiedą, J.Gusarovienė sako, kad briliantas turėtų būti apvalios ar kvadratinės formos, pats papuošalas – neperkrautas detalėmis, taip pat ji siūlo rinktis vienos spalvos auksą.

123RF.com nuotr./Sužadėtuvių žiedas
123RF.com nuotr./Sužadėtuvių žiedas

„Lietuviai tikrai turi puikų skonį ir jie šiems dalykams pritaria. Išrinkęs tokį žiedą vyras niekada neprašaus. Ir jo kaina nebūtinai turi siekti tūkstančius. Svarbiausia, kad tas papuošalas būtų kokybiškas. Vyrai, įsigydami žiedą, turėtų išsiaiškinti, kaip jį prižiūrėti, koks yra garantinis laikotarpis ir pan. Būna, kad atneša iš parduotuvių pripirktų brangių, bet labai nekokybiškų žiedų, – teigia pašnekovė.

„Baltą ar geltoną auksą rinksitės – skonio reikalas, šiaip briliantui, jei jis baltas, geriausiai tinka baltas. O vaikytis madų šiuo klausimu man atrodo absurdas, na, nebent vyras kas dvejus metus peršasi, tada gali ir kreipti į tai dėmesį. Bet jei vyras prašo rankos visam gyvenimui, apie kokią madą galima čia kalbėti, svarbiausi kriterijai – kokybė, elegancija ir klasika“, – įsitikinusi juvelyrė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką