Dabar populiaru
Publikuota: 2012 liepos 27d. 22:36

Vyrai su sijonais. Nauja era ar pasaulio pabaiga?

Vyrai su sijonais
„Scanpix“ nuotr. / Vyrų mados

Pastaraisiais metais ant podiumų galima pamatyti vis daugiau sijonuotų vyrų. Kai kurie išvydę tokius vaizdus patiria šoką ir stveriasi už galvų, sakydami: kad tai jau, ko gero, pasaulio pabaiga. Kita vertus, lygiai taip pat sakė ir toji karta, kuriai teko laimė (ar nelaimė) išvysti pirmąsias kelnėmis pasipuošusias moteris...

Praėjusio šimtmečio pradžioje moterys kaip reikiant įsisuko į vyrų drabužinę ir pasisavino iš jos visa, kas iki tol buvo prieinama tik vyrams. Anų dienų drąsuolėms turėtume padėkoti už tai, kad šiandien galime mūvėti kelnes, vilkėti vyriško modelio marškinius ir švarkus. Tad ar galime pykti ant vyrų, kurie nori segėti sijonus arba mūvėti raštuotas tampres?

Pastarąjį drabužį ypač pamėgo pasaulio mados sostinių vyriškosios lyties puošeivos, kurie prigludusias trikotažines kelnes derina su trumpučiais šortais, ilgais laisvais marškiniais, švarkais ir liemenėmis. Madų besivaikantys jaunuoliai vis dažniau renkasi moteriškus aksesuarus, pieštuku ryškina akių kontūrus ir pan. Tad nenustebkite Londono ar Paryžiaus gatvėje sutikusi pasidažiusį vaikiną, po ranka spaudžiantį ryškių spalvų delninukę ir įsisegusį į švarko atlapą masyvią segę. Galbūt tai tėra trumpalaikė šio laikmečio mada, o gal naujos eros pradžia. Eros, kai riba tarp lyčių visiškai išsitrins. Tikimės, kad tai nutiks dar negreitai – mažiausiai norėtųsi moteriškais apdarais dalytis su savo brangiausiuoju...

„Scanpix“ nuotr./Vyriški aukštakulniai turi savą pavadinimą –
„Scanpix“ nuotr./Vyriški aukštakulniai turi savą pavadinimą – "meels".

Tačiau reikia pripažinti, kad lyčių lygybė paskatino moterų vyriškėjimą ir vyrų moteriškėjimą. Puikus to įrodymas – vyrai, avintys aukštakulnius. 2010-ųjų vasarą parduotuvių lentynose pasirodę vyriški aukštakulniai turi netgi savą pavadinimą – meels (naujadaras, sudarytas iš dviejų angliškų žodžių „men“ – vyras ir „heels“ – kulnai). Aukštakulnius Londono ar Paryžiaus puošeivos dažniausiai derina prie aptemptų kelnių arba dar vieno iš moterų drabužinės nugvelbto drabužio – tamprių. Meelsus mielai avi žinomi mados pasaulio atstovai, pavyzdžiui, britų modeliuotojas Garethas Pughas ir amerikiečių dizaineris Marcas Jacobsas. Visai galimas daiktas, jog bėgant laikui visuomenė apsipras su sijonuotais, aukštakulnius dėvinčiais vyrais ir juos išvydę nekris nuomariu iš pasibaisėjimo.

Beje, jei peržvelgtume į mados istoriją, atrastume įdomų dalyką: pasirodo, aukštakulniai nėra išskirtinai moteriškas apavas, ir greičiausiai nustebsite sužinoję, kad batus aukšta pakulne pirmieji pradėjo avėti būtent vyrai. Antikos laikų teatro aktoriai avėjo puošnius batus su aukšta platforma, kad atrodytų aukštesni ir didingesni. Vyriški aukštakulniai vėl tapo madingi baroko epochoje, kai batus maždaug 8 cm pakulne ėmė avėti karalius Liudvikas XIV. Tiesa, aukštakulnius Karalius Saulė greičiausiai rinkosi dėl to, kad buvo itin mažo ūgio.

 

Žurnalas „JI“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką